Maddi Yardımlar

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Tikom başvuru! Tikom başvuru sorgulama! Trabzon belediyesi yardım başvurusu! Trabzon belediyesi yardım kartı! Trabzon sosyal yardımlaşma başvuru!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Ülkemizin Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal belediyecilik anlayışı ile desteklerini sürdürmektedir. Ayni ve maddi yardımlar ile muhtaç, dar gelirli ve yoksul vatandaşlara Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardımlar yapılmaktadır.

İhtiyaç sahibi, belediyeden düzenli yardım almaya hak sahibi olan vatandaşlara Kart61 sosyal yardım kartı verilmektedir. Kart61 projesi sayesinde muhtaç kişiler kimseye mahcup olmadan temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ailesinin maddi imkansızlıkları nedeni ile eğitim hayatını devam ettirmekte sıkıntı yaşayan öğrencilere Trabzon Belediyesi kırtasiye ve öğrenci yardımı yapmaktadır.

Gıda yardımı ve yardım kolisi ile muhtaç vatandaşlara erzak yardımı yapılmaktadır.

Trabzon il sınırları içerisinde ikamet eden yoksul, muhtaç, dar gelirli kişiler Trabzon Belediyesinin gıda ve erzak yardımı, kırtasiye yardımı, maddi yardım, Kart61 gibi sosyal yardımlarına başvuru yapabilirler.

Ayrıca, sağlık sorunları nedeniyle çalışmayacak durumda olan vatandaşlar, engelli bireyler, afetzedeler Trabzon Belediyesi yardımlarından faydalanabilirler.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan veya karşılamakta güçlük çeken ihtiyaç sahiplerine Trabzon Belediyesi tarafından sosyal yardım verilerek ailelerin yaşam standartlarının yükseltilmesi amaçlanmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ayni ve maddi yardımlar aşağıdaki gibidir;

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Para yardımı
 • Kart 61 sosyal yardım kartı
 • Yakacak yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Barınma yardımı
 • Kira yardımı
 • Su faturası yardımı
 • Kırtasiye ve eğitim yardımı
 • Giysi mobilya eşya yardımı
 • Barınma yardımı
 • Günlük sıcak yemek yardımı
 • Afetzede yardımları
 • Geliri olmayan dul kadınlara yapılan yardımlar
 • Geliri olmayan, kimsesiz yaşlılara yapılan yardımlar
 • Engelliler için yapılan yardımlar
 • Kronik hastalar için yapılan yardımlar
 • Evde yaşlı bakım hizmeti ve temizlik hizmeti
 • Şehit, gazi ve asker aileleri için yapılan yardımlar
 • Medikal ve tıbbi cihaz yardımları

Trabzon Belediyesi sosyal yardımları ile muhtaç, kimsesiz, engelli ve dar gelirli vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır.

Düzenli gıda yardımı Kart61 sosyal destek kartı ile yapılmaktadır. Belli aralıklar ile verilen yardım kolisi ihtiyaç sahibi vatandaşların adreslerine teslim edilerek yapılır.

Doğal afet nedeni ile evleri kullanılamayacak durumda olan ihtiyaç sahiplerine barınma yardımı yapılmaktadır. Ayrıca muhtaçlığı kanıtlanmış kişilere giysi ve mobilya yardımı yapılır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi aş evinde pişirilen yemekler ile ihtiyaç sahiplerinin 2 öğün karnını doyurma imkanı bulunmaktadır. Evden çıkmaya engeli olan engelli ve hasta kişilerin yemekleri evlerine bırakılır.

Engeli vatandaşlara %50 su faturası yardımı yapılarak destek olunmaktadır. Su faturası yardımı faturalarda indirim olarak uygulanmaktadır. Düşkün ve muhtaç kişilere de su faturası indirimi uygulayan Trabzon Belediyesi yardımları ile diğer illere örnek olmaktadır.

Engelli vatandaşların hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri için tıbbi araç gereç, medikal malzeme ve ilaç desteği yapmaktadır. Tekerlekli sandalye ve havalı yatak yardımı ile engelli bireylerin hayatlarını daha kolay yaşanılır hale getirebilmek için yardımlarını hızla sürdürmektedir.

Trabzon Belediyesi kırtasiye ve öğrenci yardımı ile öğrencilerin okul hayatına kesintisiz devam etmesini amaçlamıştır. Yoksulluk, eğitim seviyesinin artışına bağlı olarak azalmaktadır. Trabzon Belediyesi öğrenci yardımlarına oldukça önem veren belediyeler arasındadır. Ayraca öğrencilere okul forması, ayakkabı, çanta, mont ve bot yardımı yapılmaktadır. Okulda gerekli olan kırtasiye malzemelerini, yoksul ailelerin çocuklarına ücretsiz olarak vermektedir.

Öksüz-yetim çocuklara, babası ceza evinde olan öğrencilere kırtasiye, giysi ve para yardımı yapılmaktadır.

Trabzon Belediyesi öğrenci yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlardan öğrenci belgesi istenmektedir.

Evde kişisel bakım ve evde bakım hizmeti ile evden çıkamayacak durumda olan yaşlılara hizmet verilmektedir. Kişisel bakımın yanı sıra ev temizliği hizmeti ile yaşlıların daha sağlıklı ortamda yaşamalarına destek olunmaktadır.

Evde kişisel bakım hizmeti ile yaşlıların saç ve sakal kesimleri yapılır. Evde bakım hizmeti ile yaşlı ve hastaların düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılmaktadır.

Trabzon Belediyesi kira yardımı ile vatandaşların sokakta kalma ihtimalini ortadan kaldırmayı amaçlar. Muhtaç kişilerin evlerinde tadilat yaparak evlerini daha yaşanılır kılmaya çalışmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapabileceğiniz seçenekler aşağıdaki gibidir;

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım almak isteyen vatandaşların doldurması zorunlu olan formdur. Trabzon Belediyesi yardım başvuru formunda kimlik bilgileri, adres bilgileri, maddi durum bilgilerinize dair bir takım sorular bulunmaktadır.

Yardım başvuru formunda size yöneltilen sorular ile maddi durumunuza dair bilgi edinilir. Sosyal yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması adına başvuru formları titizlik içerisinde incelenmektedir.

Başvuru formunun teslim edilmesinden sonra belediyenin değerlendirme komisyonu tarafından evinize ziyaret gerçekleştirilir. Değerlendirme komisyonu evinizde inceleme yaparak rapor hazırlar. Komisyonun inceleme sonrası hazırlayacağı raporun kurula sunulmasından sonra yardım alıp alamayacağınız netlik kazanmaktadır.

Başvuru formunda verilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olması çok önemlidir.

Yanlış bilgiler vererek yardım almaya hak kazanan kişiler, aldıkları yardımı güncel faizi ile birlikte geri ödemek zorundadırlar.

Almak istediğiniz yardım türüne ilişkin olan şıkkı başvuru formunda işaretlemeyi unutmayınız.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sosyal yardım başvurusu yaparken hangi başvuru seçeneğini tercih ettiyseniz, aynı seçenek üzerinden Trabzon Belediyesi yardım başvurusu sorgulama yapabilirsiniz.

Yüz yüze yardım başvurusu yapan kişiler telefon ile iletişime geçerek veya belediye binasına ziyaret gerçekleştirerek sorgulama yapabilirler.

Online platform üzerinden başvuru yapan vatandaşlar, başvuru esnasında tercih ettikleri adresleri ziyaret ederek başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Trabzon Belediyesi yardım başvurusu, başvuru şartları ve gerekli belgeleri öğrenmek için 0462 224 61 61 telefon numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca aynı telefon numarası üzerinden başvuru sonuçlarınızı da öğrenebilirsiniz.

Whatsapp hattı numarası olarak 0561 616 11 00 numaralı hat üzerinden yetkililere 7 gün 24 saat mesaj atabilirsiniz.

Trabzon Belediyesi iletişim numaralarını arayarak yada mesaj göndererek istek ve şikayetlerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Dar gelirli, muhtaç, yoksul kişiler, öksüz-yetim çocuklar, afetzedeler, kimsesiz ve geliri olmayan yaşlılar, sığınmacılar, muhtaç şehit, gazi ve asker yakınları yani kısacası gerçek ihtiyaç sahipleri Trabzon Belediyesinden sosyal yardım alabilirler.

Başvuru yapan kişiye ve başvuru yapılacak olan yardım türüne ilişkin vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Sosyal yardım alabilmek için başvuru formuna ve muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesine öncelikli olarak ihtiyacınız olacaktır.

Başvuru esnasında sizlerden bazı ek belgeler talep edilebilmektedir. Örneğin; öğrenci ve kırtasiye yardımı için öğrenci belgesi, eşi vefat eden kadınlardan eşlerinin öldüğü kanıtlayan dair ölüm belgesi istenmektedir.

Ayrıca; kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişilerden sağlık kurulu raporu, engelli vatandaşlardan engelli raporu istenmektedir.

Sosyal yardımlar öncelikli olarak işsiz vatandaşlara yapılmaktadır. Dar gelirli olarak kabul edilen, hane kişi başı aylık ortalama net geliri asgari ücretin 1/3’ünü aşmayan ailelere de öncelik tanınmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

İhtiyaç sahibi ailelere tek seferlik yada düzenli olarak gıda ve erzak yardımı yapılmaktadır. Tek seferlik gıda yardımı koli olarak yapılırken, düzenli olarak yapılan gıda yardımı Kart61 sosyal destek kartı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Trabzon Belediyesi gıda yardımı, 4 kişilik ailenin 1 aylık temel mutfak ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmaktadır. Trabzon Belediyesi gıda yardımı ile birçok ailede sıcak yemek pişirilmesine vesile olmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Trabzon Belediyesi gıda yardımı başvurusu; e-devlet üzerinden başvuru yapabilir, büyükşehir veya ilçe belediyesinde başvuru formu doldurarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Başvuru formunda almak isteğiniz yardım türleri arasından ‘Gıda ve Erzak Yardımı’ seçeneğini işaretlemeniz gerekir. Başvuru formunda bulunan diğer yardım türlerine de aynı zamanda başvuru yapmanız mümkündür.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kart61

Trabzon Belediyesi düzenli gıda yardımı ve maddi yardımlarını Kart61 aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Kart61 sosyal destek kartı ile kırtasiye malzemesi, temizlik malzemesi ve temel mutfak ihtiyaçlarınızı kimseye mahcup olmadan alabilirsiniz.

Kart61 limitleri yardımı yapacak olan belediyenin bütçesine, ailede yaşayan kişi sayısına ve ailenin muhtaçlık durumuna göre değişmektedir. 150 TL ile 300 TL arasında ödemeler hak sahiplerinin sosyal yardım kartlarına yatırılmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kart61 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen Kart61 sosyal yardım kartı için https://kurumsal.trabzon.bel.tr/TalepBasvuru linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Kart61 ile zincir marketlerden ve pos cihazının olduğu iş yerlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Düzenli sosyal yardım almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerine Kart61 verilmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Trabzon Belediyesi para yardımı Kart61 aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Maddi yardım başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların yardımların kartlarına düzenli olarak yatırılmaktadır.

Trabzon Belediyesi maddi yardım başvurusu için belediyenin resmi internet sitesi üzerinden başvuru formu doldurmanız gereklidir. Maddi yardım başvuru formu için https://kurumsal.trabzon.bel.tr/TalepBasvuru linke tıklayabilirsiniz.

Trabzon il sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahipleri maddi yardım başvurusu yapabilirler.

Yazımızın içeriğinde Trabzon Belediyesi yardımları ve Trabzon Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detayları paylaşarak sizleri aydınlatmaya çalıştık.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu