Maddi Yardımlar

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım! Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Sorgulama! Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvuru Formu

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım! Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Sorgulama! Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvuru Formu

Şahinbey Belediyesi yardım kapsamında 3000 TL desteği ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırmaktadır. İhtiyaç sahibi kişilerin bu desteği alabilmek için üniversite öğrencisi olması gerekir. Üniversite öğrencilerine verilen belediye desteği öğrencinin kendisinin veya ailesinin belediye sınırları içerisinde ikamet etmesi şartı ile alınabilir. 

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım
Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım

Başvuru yapacak kişilerden istenen belgeler ve başvuru yapacakların hangi durumları taşıması gerektiği Şahinbey belediyesinin web sitesinde duyurulmuştur. Belediyeden başvuru yapacak kişiler 3000 TL nakit desteğini her ay düzenli bir şekilde alabilir. Nakit desteği öğrencinin daha rahat bir şekilde eğitim hayatına devam edebilmesi için büyük bir fırsattır.

Belediyenin sağladığı olanaklar dahilinde 3000 TL destek üniversiteye devam eden öğrencilere sosyal yardımlar kapsamında verilmektedir. Sosyal yardımların bir çeşidi olan eğitim yardımı Şahinbey belediyesi tarafından sağlanır. Eğitim yardımı kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler için yapılan bu destek öğrencinin başarılı olması durumunda düzenli şekilde devam eder. 

Öğrenci mutlaka başvurusunu yapmalıdır ve başvuruda genel koşulları sağladığı sürece yardımdan düzenli bir şekilde yararlanabilir. Yardımı sağlayan belediye kurumu 3000 TL destek ile birlikte muhtaç ailelerin üniversite okuyan çocuklarını asla yalnız bırakmaz. Yalnız bu yardımı alan öğrenciler başka bir burs veya eğitim desteğini alamaz. Sadece belediyenin verdiği 3000 TL desteği alabilmektedir. 

Yardımlar kapsamında başvurunun genel koşulları mutlaka üniversite öğrencilerinin taşıması gereken durumlardır. Üniversiteye devam eden kişiler başvurularını üniversite hayatına başladıktan sonra yapabilir. Üniversiteye kaydı olan ve aktif bir şekilde okuyan öğrenciler bu yardımdan yararlanabilir. Ayrıca muhtaçlık sınırında olan ailenin desteklenmesi amaçlı eğitim desteği olarak üniversite öğrencisine bu yardım verilir. Başvurunun genel koşulları şu şekildedir;

 • Türkiye vatandaşı olmak
 • Öğrencinin ya kendisinin ya da anne ya da babasının Şahinbey belediyesi sınırları içerisinde yaşaması
 • Şahinbey belediye sınırları içerisinde en az beş sene ikamet etmek
 • Devlet üniversitelerinde lisans ya da ön lisans programlarında okumak
 • Özel üniversitelerde okuyanlar için %100 burslu olmak
 • Polis okullarında ya da Milli Savunma Üniversitesi’nde okumak

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Sorgulama

Şahinbey belediyesi yardım kapsamında eğitimi desteklemeyi düşünmektedir. İhtiyaç sahibi kimseler için yaptığı bu yardım kapsamında başarılı öğrenciler eğitim yardımında 3000 TL nakit desteği her ay alır. Yardımın alınabilmesi için hem gerekli şartların tümünün taşınması hem de öğrencinin ilgili yardım için başvuruda bulunması lazımdır. 

Başvurunun sağlanmasından sonra bir inceleme süreci vardır ve inceleme süreci sonunda başvurunun olumlu ya da olumsuz olduğu ortaya çıkar. Ayrıca bu başvuruyu üniversiteye kayıt olduktan sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz üniversiteye kayıt olduktan belirli bir süre sonra da bu başvuruyu gerçekleştirebilmek mümkündür. Bölgede ikamet eden ihtiyaç sahibi kimselerin çocukları mutlaka eğitim yardımı başvurularını tamamlamalı ve bu destekten yararlanmalıdır. 

Eğitimi desteklemek amaçlı belediyenin sağladığı bu olanak muhtaç ailelerin çocuklarını destekler. Sunulan fırsatlarla birlikte öğrencilerin ekonomik kaygı yaşaması engellenir. Öğrenci kendi şehrinden daha uzak bir yerde öğrenim görebilir.

Ailesinin ikameti ya da kendisininki Şahinbey belediyesi sınırları içerisinde olması yeterlidir. Bu sayede başvurusunu yapabilir. Ayrıca öğrencilik için gittiği şehirde ikametgah adresini değiştirmek zorunda değildir.

Yararlı bir çalışma olan eğitim yardımında Şahinbey Belediyesi diğer belediyelere örnek olmaktadır. Belediyenin sağladığı eğitim yardımında başvuru yapacak kişiler başvuru sorgusunu belediyeden yapmalıdır. Başvuru yaptığınız aynı birime giderek başvurunuzun durumunu inceleyebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz belediyeyi arayarak ilgili başvuru hakkındaki taleplerinizi yöneltebilirsiniz. İster öğrencinin kendisi ister ailesi bu başvuru sorgusunu belediyeden gerçekleştirebilir.

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvuru Formu

Şahinbey belediyesi yardım başvuruları hakkındaki ayrıntıları öğrenmek isteyen kişiler ayrıca belediyeye giriş yaparak istenen belgeleri ve başvuru yapamayacak öğrencileri görüntüleyebilir. Başvuru yapamayacak öğrenciler başvuru yapsa dahi başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuru yapamayacak öğrenciler şu şekildedir;

 • Açık öğretimde okuyan kişiler
 • Uzaktan öğretimde okuyan kişiler
 • Yurtdışında okuyan kişiler
 • Yüksek lisans ve doktora öğrencileri
 • Türk Vatandaşı olmayan yabancı öğrenciler
 • %100’ün altında özel üniversitelerde kaydı olan kişiler
 • Öğrenci belgesi ibraz edemeyenler

Bu şartları taşıyan kişilerin sosyal yardımlardan yararlanabilmesi mümkün değildir. Sosyal yardımlar için mutlaka genel şartların yerine getirilmesi ve istenen belgelerin tamamlanması lazımdır. Ancak bu sayede sosyal yardımdan yararlanabilmek mümkün olur.

Maddi yardımlar ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/maddi-yardimlar/ linkine tıklayın.

5/5 - (2 Oy Verildi )

4 Yorum

 1. Benim çok ihtiyaç var benim okula giden bir yetim kızım var çöp poşeti satarak geciniyorum annem kanser bize anem bakıyor evimiz kira anemin aldığı maaş yetmiyor sizden yardım bekliyorum evde tplam sayısı 3 kişi

 2. Merhaba benim 4 yaşına girecek kızım var ve. Haziran sonu gibi Doğum yapicam Bi oğlum. Olacak maddi. Manevi tüm. Yardımlarınızı kabul ediyorum şuanda. Kızım için kıyafet oyuncak bunlara. Ihtiyscm. Var büyüdü artık istekleri çoğaldı eşim ceza evinde ve zaten. Beni aldattığı için boşanma aşamasındayız kendisinin bize Bi. Faydası yok şuan Doğum yapana. Kadar annelerle. Kalmak zorundayım ama. Onlarda kalabalık annem babam ayrı babamla görüşmüyorum inanın. Zor zamanlar geçiyorum doğuma gidicem. Ne hastane çıkisim var nede çocuğa. Daha bez alabildim küçük kızıma. Anca. Yetisiyorum hayatta neolcam. Demek gerek gerçekten hamilelikte önce çalışıyordum aslında eli açık Bi. İnsandım ben. Okadar. Kişiyi yardim ederken şuan. Ben. Yardim bekler hala geldim kimseyi küçük görmedim kimseyi kınamadim ama şuan gerçekten zorlu Bi sınavdan geçiyorum lütfen bana yardım edin sesimi duyurun inanın doğumdan sonra ise başlarsam iyiliğinizinde altında kalmak istemem ama zordayim kendim için değil. Çocuklarım için yardim istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu