Maddi Yardımlar

PTT Yardım Nedir? PTT Yardım Nasıl Başvurulur?

PTT Yardım Kimlere Verilir? PTT Yardım Başvuru Formu! PTT Yardım Nereden Başvurulur? PTT Yardım Nasıl Başvurulur? PTT Yardım Ne Kadar? PTT Yardımı Tek Sefer mi?

PTT Yardım Nedir?

PTT Yardım Kimlere Verilir? PTT Yardım Başvuru Formu! PTT Yardım Nereden Başvurulur? PTT Yardım Nasıl Başvurulur? PTT Yardım Ne Kadar? PTT Yardımı Tek Sefer mi?

PTT Yardım Nedir? PTT Yardım Nasıl Başvurulur?
PTT Yardım Nedir? PTT Yardım Nasıl Başvurulur?

PTT yardımı kapsamında kurumdan bizzat alınacak bir yardım yoktur. PTT kurumu sadece sosyal yardımların aracılığını yapar. Verilen sosyal yardımların alınabilmesini sağlar. Devletten yarar sağlayacağınız sosyal yardımları PTT şubesine giderek çekebilirsiniz. Ayrıca mutlaka gerekli başvuruların yapılıp onaylanması gerekir.

PTT Yardımı Nasıl Başvurulur?

PTT yardımı ile birlikte sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen kişiler e-Devlet kapısı üzerinden başvuru yapmalıdır. Başvuru yapacak kişilerin e-Devlet hesabına erişmesi gerekir. Eğer e-Devlet hesabınız kullanılmıyorsa PTT üzerinden şifre alabilirsiniz.

Bu sayede e-Devlet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurular hakkındaki ayrıntı için mutlaka e-Devlet üzerinden gerekli başvuruları takip etmeniz gerekir.

PTT Yardımı Kimlere Verilir?

PTT yardımı alacak kimseler ihtiyaç sahibi olmalıdır. Muhtaç ailelere yapışan yardımlar da sosyal yardım kapsamında yararlanacak kişiler şu şekildedir;

 • Türk Vatandaşı olan kimseler
 • 18 yaşını dolduranlar
 • Çalışamaz durumda olan kişiler
 • Muhtaç olan aileler
 • Ekonomik zorluk çekenler
 • Bakıma muhtaç hasta kimseler
 • Yaşlı, dul, öksüz, yetim kimseler
 • Mavi kart sahibi olanlar
 • Kronik hastalığı bulunanlar

PTT Yardımı Başvuru Formu!

PTT yardımı almak için gerekli başvuru formu e-Devlet üzerinden erişilmelidir. Bu sebepten dolayı sadece ihtiyaç sahibi kişi kendi e-Devlet hesabına girmelidir. Muhtaç ailelerin başvuru yapması beklenmektedir. Ancak bu sayede devlet tarafından belirlenebilirler.

PTT Yardımı Nereden Başvurulur?

PTT yardımı başvurularının alınması e-Devlet üzerinden gerçekleşmelidir. Hızlı ve güvenli bir yöntem olduğu için e-Devlet üzerinden başvuru yapmanız daha sağlıklı ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Buna ek olarak başvuru hakkındaki ayrıntılar e-Devlet üzerinden yapacağınız başvuru formu üzerinden incelenebilir. Bu sayede yardımdan yararlanıp yararlanmayacağınızı anlayabilirsiniz.

PTT Yardım Nasıl Başvurulur?

PTT yardımı başvuruları için ayrıntılar e-Devlet üzerinden öğrenilebilir. Başvuru yapacak kimseler mutlaka nüfus bilgileri ve kişisel bilgilerini doğru ve eksiksiz şekilde girmelidir. Bu şekilde daha doğru ve hızlı bir başvuru yapılabilir.

Başvurunun gerçekleşmesi adına sisteme mutlaka onaylanmış formu göndermeniz lazımdır. E-Devlet üzerinden tüm işlemleri tamamlar ve sisteme onay gönderebilirsiniz.

PTT Yardım Ne Kadar?

PTT yardımı kapsamında sağlanan destek hakkında net bir rakam bulunmaz. Çünkü verilen her destek birbirinden farklı rakamlara sahiptir. Rakamların belirleyicisi sosyal yardımın türü ve çeşidi olmaktadır. Bu sebepten dolayı net bir rakam söylemek zordur. Yardım başvurusunda bir yardımdan ne kadar sürede ve hangi oranda yararlanacağınızı öğrenebilirsiniz.

PTT Yardım Tek Seferlik mi?

PTT yardımı ile sosyal yardımdan yararlanacak kişiler tek seferlik ya da düzenli şekilde verilen yardımları alabilir. Bir yardımın düzenli şekilde verilebilmesi için ihtiyaç sahibi kişinin tüm şartları taşıması gerekir. Her kişide düzenli yardımlar alınabilmesi mümkün olmayabilir.

Çünkü bu durum tamamen ihtiyaç sahibi kişinin muhtaçlık durumuna göre değişken bir hal alır. Olumlu görülen başvurunuzda hangi tür sosyal yardımdan yararlanıyorsanız buna göre başvuru sırasında tek seferlik ya da düzenli şekilde alıp almayacağınızı öğrenirsiniz.

PTT Yardım Her Ay mı Veriliyor?

PTT yardımı her ay verilen yardımlarla ihtiyaç sahibi kimseleri destekler. Ayrıca her ay verilen yardımlar da gerekli şartları taşıyan kişiler uygun görüldüğü zaman bu yardımlardan yararlanabilir. Eğitim yardımı, sağlık yardımı gibi çeşitli yardımlar da her ay verilen destekler bulunur.

Buna ek olarak tek seferlik verilen yardımlar da ihtiyaç sahibi kimseler bu yardımlardan yararlanabilir. Mutlaka başvuru sırasında hangi yardımın ne kadar sürede verildiğini öğrenmeniz gerekir.

PTT Yardım Başvuru Formu

PTT yardımı başvuru formu üzerinden gerekli ayrıntıları öğrenerek başvurunuzu tamamlamamız mümkün olur. Mutlaka başvuru formu ihtiyaç sahibi kimsenin dolduracağı bilgilerden oluşmaktadır. Doğru ve eksiksiz bilgiler vererek hak sahibi olmanız mümkündür.

Mutlaka ayrıntılı bir şekilde başvuru formunu incelemeli ve güncel bilgilerle ek evrak gönderebilirsiniz. Ek evraklar genellikle fakirlik belgesi, sağlık belgesi gibi bazı belgeler içerebilir. Bu sayede başvuru hakkında gerçekten hak sahibi olduğunuzu belirtebilirsiniz.

PTT Yardım Alma Şartları Nelerdir?

PTT yardımı almak isteyen kişilerde bulunması gereken şartlar her ihtiyaç sahibi kişi de aynı olmaktadır. Muhtaç ailelerden istenen şartlar genel anlamda şu şekilde sıralanabilir;

 • Türk Vatandaşı olması
 • 18 yaşını doldurması
 • Türkiye içerisinde ikamet etmesi
 • Evde memur ve benzeri çalışanın bulunmaması
 • Ek bir gelirin bulunmaması
 • Düzenli bir maaş bulunmaması
 • Devletten düzenli aylık almıyor olmak
 • Farklı kurumlardan sosyal destek almıyor olmak
 • Muhtaçlık sınırında bulunmak
 • Yaşlı, hasta, engelli gibi kimseler sınıfında bulunmak
 • Mavi karta sahip olmak
Yıldız Vermek İster Misin?

Bir Yorum

 1. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla perişanım küçüğüne bez alamicak duruma geldim bakkala borcum birikti kiram birikti lütfen Allah rızası için yardım edin bana çocuklarım için istiyorum sesimi duyun artık gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum gecinemiyorum gidicek yerim. Yok sizden yardım etmenizi ıstiyorum lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu