Belediye Yardımları

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL

İBB sosyal yardım kartı 1000 tl başvurusu! İBB sosyal yardım kartı 1000 tl sorgula!

İBB sosyal yardım kartı 1000 tl! İBB sosyal yardım kartı 1000 tl başvurusu! İBB sosyal yardım kartı 1000 tl sorgula!

İBB sosyal yardım kartı 1000 tl
İBB sosyal yardım kartı 1000 tl

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan sosyal yardım kartları, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak amacıyla verilmektedir. Bu kartlar sayesinde alışverişlerde indirimli fiyatlarla ürünler satın alınabilmektedir.

İBB sosyal yardım kartı başvuruları, İBB Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Başvuru yapan vatandaşların gelir durumu ve diğer sosyal koşulları değerlendirilerek kartlar verilmektedir.

İBB sosyal yardım kartı miktarı her sene değişebilmektedir. Son açıklamalara göre, 2021 yılında İBB sosyal yardım kartı tutarı 1000 TL olarak belirlenmiştir.

İBB sosyal yardım kartı 1000 tl başvurusu

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

İBB sosyal yardım kartı 1000 tl başvurusu yapmak isteyenler aşağıdaki adımları izleyebilirler:

1. İlk olarak İBB Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı’nın resmi internet sitesine (https://sosyalyardim.ibb.istanbul/) girmeniz gerekmektedir.

2. Siteye girdikten sonra “Sosyal Yardım Kartı Başvuru” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

3. İlgili başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formda sizden kişisel bilgileriniz, gelir durumunuz ve diğer sosyal koşullarınız hakkında bilgi istenecektir.

4. Başvuru formunu doldurduktan sonra “Kaydet ve Devam Et” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

5. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde, İBB Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı yetkilileri sizinle iletişime geçecektir. Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için de yine bu yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerindeki sosyal yardım birimlerinden de başvuru yapabilirsiniz. Bu birimlerde de başvuru formu doldurmanız gerekmektedir ve başvurunuz değerlendirildikten sonra sonuç size bildirilmektedir.

Başvuru yaparken yanınızda nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz veya muhtaçlık belgeniz gibi belgeleri hazır bulundurmanız gerekmektedir.

İBB sosyal yardım kartı 1000 tl sorgula

İBB sosyal yardım kartı sorgulaması yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. İlk olarak İBB Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı’nın resmi internet sitesine (https://www.ibb.istanbul/icerik/sosyal-hizmetler) girmeniz gerekmektedir.

2. Siteye girdikten sonra “Sosyal Yardım Kartı Sorgulama” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

3. Karşınıza çıkan ekranda, soyadınızı, kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi doğru şekilde girin.

4. Ardından güvenlik kodunu girerek “Sorgula” butonuna tıklayın.

5. Başvurunuzun durumunu ve sosyal yardım kartı bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Alo 153 İstanbul hattını arayarak da sosyal yardım kartı bakiyesi sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu numarayı aradıktan sonra size yönlendirilen menüde “Sosyal Yardım Kartı” seçeneğini seçerek, kimlik numaranızı girerek bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Not: Sosyal yardım kartı sorgulama işlemi yaparken, kartınızın aktif olması gerekmektedir. Kartınızın aktif olması için İBB Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı tarafından onay almanız ve kartınızı aktive etmeniz gerekmektedir.

#İBB yardım #İstanbul büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Yıldız Vermek İster Misin?

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu