Belediye Yardımları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmetler birimi aracılığı ile temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere ayni ve maddi yardım yapmaktadır.

Vatandaşların ihtiyaç duydukları yardımlar ile projeler geliştiren Eskişehir Belediyesi, dar gelirli ailelerin yaşam standartlarını yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Eskişehir il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahipleri Eskişehir Belediyesi yardımları ile temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında rahatlamışlardır.

Fiziksel, ruhsal veya engeli nedeni ile çalışamayacak durumda olan vatandaşlara da belediye tarafından sosyal yardım verilmektedir.

Ülkemizin kalabalık şehirlerinden olan Eskişehir’de yaşayan ihtiyaç sahipleri belediyeden nasıl yardım alacaklarını araştırmaktadır. Dar gelirli vatandaşlar için  Eskişehir Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili detayları yazımızın içeriğinde paylaşarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü aracılığıyla dar gelirli, muhtaç vatandaşlara ayni ve maddi yardımlar yapılmaktadır. Eskişehir il sınırları içerisinde ikamet den dar gelirli, yardıma muhtaç kişiler sosyal yardım başvurusu yapabilirler.

Ayni ve maddi yardımlar ile yoksul vatandaşların yaşam kalitesinin yükseltilmesi, temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır.

Gıda yardımı, yakacak yardımı, Ev Eşyası yardımı, Yol yardımı, Kırtasiye ve Okul Forması Yardımı, Evi olmayan vatandaşlara barınma yardımı Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.

Ayrıca dar gelirli ailelerin çocuklarına Es Çocuk Evi ve Giysi Destek Mağazası projesiyle de desteklerini sürdürmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yoksullar, dar gelirliler, muhtaç vatandaşlar, geliri olmayan yaşlı ve dul kadınlar, muhtaç gazi, şehit, asker yakınları, kronik hastalığı veya iş kazazı nedeni ile çalışamayacak durumda olan vatandaşlar, engelli bireyler, kimsesi olmayan bakıma muhtaç kişiler Eskişehir Belediyesi yardımlarından faydalanabilirler.

Engelli vatandaşların engelli raporu, hastalığı nedeni ile çalışamayan kişilerin sağlık kurulu raporu, dul kadınların eşlerinin öldüğüne dair ölüm belgesini yardım başvurusu esnasında hazırlamış olması gerekmektedir.

Afetzedelerin sosyal yardım alabilmeleri için bilirkişi raporu ile müracaat etmesi gerekir.

Eskişehir Belediyesi burs başvurusu yapacak olan öğrencilerin okuldan alacağı öğrenci belgesine ihtiyacı olacaktır. Burs başvurusu yapacak olan öğrenciler http://www.eskisehirvakfi.org/icerik/burs-basvurulari linke tıklayarak bilgi sahibi olabilirler.

Ayrıca ailesinin maddi imkansızlıkları nedeni ile okul ihtiyaçlarını karşılayamayan öğrencilere kırtasiye yardımı verilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eskişehir il sınırları içerisinde ikamet eden, sosyal yardım almadan temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken aileler yardım başvurusu yapabilirler.

Ayni ve maddi yardım almak isteyen vatandaşlar Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne gidip burada sosyal yardım başvuru formu doldurarak ve gerekli evrakları teslim ederek bizzat yardım başvurusu yapabilirler.

Başvuru yapmaya gitmeden önce Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile iletişime geçerek başvuru yapacağınız yardım türüne ilişkin gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Ayrıca info@eskisehir.bel.tr linke tıklayarak açılan sayfaya yardım talebinizi yazarak yetkililere ulaştırabilirsiniz.

Online Eskişehir Belediyesi yardım başvurusu için belediyenin resmi internet sayfasını  https://www.eskisehir.bel.tr/ kullanabilirsiniz.

Belediyenin resmi internet sitesi üzerinden sosyal yardım başvuru sürecine dair detaylı bilgi edinebilir, yardım taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Başvurular kurum yetkilileri tarafından incelemeye alınarak karara bağlanmaktadır.

Tek seferlik veya düzenli yardım alıp alamayacağınız verilecek olan karar sonrası netlik kazanacaktır.

E-devlet Eskişehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra Uygulamaya Git butonuna tıklayınız. Yeni açılan sayfada bağlı olduğunuz belediyeyi seçmeniz gerekir. Başvuru formunu doldurduktan sonra, almak istediğiniz sosyal yardım türlerini seçerek sosyal yardım başvurunuzu tamamlarsınız.

E-devlet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Aynı link üzerinden başvuru sorgulama işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

E-devlet yardım başvurusu kabul edilen vatandaşlar gerekli evraklar ile birlikte Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne giderek bizzat başvuru yapabilirler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vatandaşlar başvurularını tamamladıktan bir süre sonra yardım başvurusu sorgulama işlemlerini yapabilirler.

Başvurular ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sorgulama yapmadan önce 15 gün beklemenizde fayda var.

Eskişehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için ilgili telefon numaralarını arayarak yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz veya belediye binasına bizzat giderek öğrenebilirsiniz. Başvuru esnasında mail adresine bilgilendirme talep eden kişiler ise maillerini kontrol ederek başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.

E-devlet üzerinden başvuru yapan kişiler aynı link üzerinden başvuru sorgulama işlemlerini yapabilirler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuru seçeneklerinden hangisini tercih ederseniz edin yardım başvuru formu doldurmanız gerekecektir.

Belediye yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Başvuru formunda verilecek olan bilgiler ile ailelerin muhtaçlık durumlarına dair fikir sahibi olunacaktır.

Başvuru formunda başvuran kişilerin meslek, gelir-gider bilgileri, hanedeki çalışan ve kişi sayısı, iletişim ve adres bilgilerine dair bir takım sorular bulunmaktadır.

Online ve yüz yüze yapılan başvurular esnasında doldurulacak olan başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması gereklidir.

Yanlış bilgiler vererek yardım almaya hak kazanan kişiler, bu durumun ortaya çıkması halinde aldıkları yardımı güncel faizi ile birlikte geri ödemek zorunda olduklarını unutmamalıdırlar.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Başvuru yapmak, başvuru sonuçlarını öğrenmek veya yardım başvurusu sürecine dair detaylı bilgi almak için Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne ait 0222 211 55 00 olan numarayı arayabilirsiniz.

Belediyeden giysi desteği almak için 0222 232 11 11 numarasını arayabilirsiniz.

Es Çocuk evi için 0222 237 26 62 numara ile yetkililere ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Sosyal belediyecilik anlayışı ile Eskişehir Belediyesi gıda kolisi yardımı ile dar gelirli vatandaşlara dönem dönem desteklerini sürdürmektedir. Özellikle Ramazan Bayramı öncesinde gıda yardım kolisi dağıtımı hız kazanmaktadır.

Eskişehir erzak yardımı için belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuru formu doldurulmaktadır. Ayrıca belediyesi sosyal hizmetler birimine bizzat başvuru yaparak erzak yardımı talebi oluşturabilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Gıda yardımı almak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları muhtarlıklar ile iletişime geçebilirler. Muhtarlıkların muhtaçlık listesinde yer alan vatandaşlar başvuru yapmadan belli dönemlerde belediyeden gıda yardımı almaktadırlar.

Belediyenin sosyal yardımlaşma birimine giderek gıda yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Ayrıca, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için  0 222 211 55 00 / 1374-1391 numarası arayabilirsiniz.

Belediye gıda yardımlarını koli olarak yada Halk Kart sahiplerinin kartlarına bakiye olarak yüklemektedir. Düzenli olarak sosyal yardım almaya hak kazanan vatandaşların Halk Kart sahibi olması gerekmektedir.

Ayrıca Eskişehir Belediyesi maddi yardım başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların yardımları Halk Kartlara yüklenmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Eskişehir Belediyesi erzak yardımı yılda 2 defa Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi yapılmaktadır. Muhtarlık ve belediyeler tarafından dar gelirli aileler tespit edilerek yardımlar adreslere ulaştırılmaktadır.

Eskişehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu için belediye sosyal yardımlaşama birimine başvuru yapabilir veya 0 222 211 55 00 numara üzerinden yetkililer ile iletişime geçerek yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Erzak yardımı yılda 2 defa yapıldığından koli olarak dağıtılmaktadır. Düzenli olarak yardım almaya hak sahibi olan dar gelirli vatandaşlara ise Halk Kart verilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eskişehir il sınırları içerisinde yaşayan muhtaç kişilerin yardım kolisi almak için mutlaka başvuruda bulunması gereklidir.

Eskişehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu için bağlı olduğunuz muhtarlıklar veya belediye ile iletişime geçmeniz gereklidir.

Belediyeden düzenli olarak sosyal yardım alan kişilere yardım kolisi dağıtılmaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Eskişehir Belediyesinden düzenli olarak ayni ve maddi yardım almaya hak kazanan kişilere Halk Kart verilmektedir. Halk Kart ile muhtaç vatandaşlar temel ihtiyaçlarını kimseye muhtaç olmadan yapabilmektedir.

Sosyal yardım kartı bakiyesi ailede yaşayan kişi sayısına ve ailenin muhtaçlık durumuna göre değişmektedir.

Halk marketlerde ister tek seferde, ister parça parça olmak üzere bakiyenizi kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk markette geçerli olan Halk Kart sahibi olmak isteyen vatandaşlar Halk marketten başvuru yapabilirler.

Halk kart sosyal yardım kartı başvurusu için detaylı bilgi edinmek isteyen ihtiyaç sahipleri  0222 240 48 43 numarayı arayarak yetkililer ile iletişime geçebilirler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Eskişehir Belediyesi para yardımı almak isteyen vatandaşların belli şartları taşıması gerekmektedir.

Sağlık durumu nedeni ile yoksulluk çeken vatandaşların başvuru esnasında sağlık kurulu raporu sunması gerekmektedir.

Nakdi yardımlar tek seferlik veya düzenli olarak yapılmaktadır. Belediyenin bütçesi ve ailenin muhtaçlık durumu yapılacak olan yardım miktarı ve süresinde etkili olmaktadır.

Belediye ile iletişime geçerek para yardımı başvurusu sürecine ve detaylarına dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir Yorum

  1. Sosyal yardım kart verildi fakat alışveriş yapmak istediğimde yetersiz bakiye deniliyor lütfen yardımcı olun nasıl aktif oluyor vakıf kartım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu