Belediye Yardımları

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Anne Bebek Paketi Başvurusu Sorgulama! İBB Anne Bebek Paketi Başvuru Formu! İBB Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

İBB anne bebek yardımı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi anne ve bebeklerin daha kolay ve kaliteli bir yaşam sürmesi için anne bebek yardım kampanyası gerçekleştirmektedir.  Yenidoğan bebekler için düzenlenen bu yardım paketi içerisinde pek çok destek malzemesi bulunuyor.

Küçük çocuğu olan ya da yeni doğum gerçekleştirecek olan anneler, anne bebek yardım kampanyasına başvuru gerçekleştirerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabiliyor. Peki, İBB anne bebek yardımı başvurusu nasıl yapılır?

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan İBB anne bebek yardımı başvurusunu birkaç adımda kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan anne bebek yardım kampanyasına 2 farklı şekilde başvuru yapmak mümkündür.

İlk olarak İBB Beyaz Masa aracılığıyla başvuru işleminizi başlatabilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa, resmi internet sitesinde yer alan başvuru formu ile anne bebek destek paketi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Anne bebek destek paketine başvurmanızın bir diğer yolu ise ALO 153 hattıdır. ALO 153 hattını arayarak anne bebek destek paketinden yararlanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. İlgili kişiler bu hat üzerinden arama yapmanız durumunda sizinle irtibat kurarak birkaç bilgi talep edecektir. Bilgilerinizi verdikten sonra İBB anne bebek destek paketi yardımından yararlanabilirsiniz.

İBB Anne Bebek Paketi Başvurusu Sorgulama

İBB anne bebek paketi başvurusu sorgulama işlemi için yine ALO 153 hattından yararlanabilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz müracaat onaylandıktan sonra bilgilerini T.C Kimlik numaranız ve birkaç kişisel bilginiz ile https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme adresini ziyaret ederek başvurunuzun son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

İBB Anne Bebek Paketi Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi anne bebek destek paketinden yararlanmak isteyen kişiler ilk olarak İBB anne bebek başvuru formu işlemini gerçekleştirmelidir. Bu formu doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuru formu içerisinde birkaç kişisel bilginiz talep edilmektedir. Bu bilgiler üçüncü kişiler ile paylaşılmayacak ve herhangi bir şey için kullanılmayacaktır. Yalnızca ihtiyacı olan ailelere yardım göndermek için kullanıla bu bilgiler yardımı en iyi şekilde ulaştırmak adına talep edilmektedir.

İBB Anne Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

İBB anne bebek yardımı nasıl alınır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 0-4 yaş arasında bebeği olan annelere yönelik bebeklerinin temel ihtiyaçlarını karşılaması için 1 bebeği olan anneye 150 TL, 1’den fazla bebeği olan annelere 250 TL anne bebek destek adı altında annelerin İstanbulkart’ına yatırmaktadır.

Anne bebek destek parası olarak da bilinen bu para ile sadece bebeğinin temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Temel ihtiyaçlar arasında mama, bez ve ıslak mendil bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar dışında herhangi bir ihtiyaç karşılanmamaktadır.

Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır? Nereye Başvurulur? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Anne Bebek Paketi Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, anne bebek yardım paketi kapsamında İstanbul ili sınırları içerisinde yaşayan çocuklu ailelere yardım ulaştırmaktadır. Maddi yardım paketi olan anne bebek yardım paketi, durumu iyi olmayan ailelerin rahat bir nefes alabilmesi için oluşturulmuştur.

Sosyal yardım amacıyla oluşturulan bu yardım paketi askıda fatura uygulamasından yararlanan ailelere otomatik olarak tanımlanmaktadır. Ancak askıda fatura kampanyasından yararlanılmaması durumunda başvuru formu doldurularak İBB anne bebek paketi talebinde bulunmak mümkündür.

Başvurunun tamamlanması durumunda gerçekleştirilecek olan maddi yardım paketi, İstanbul Kart içerisine otomatik olarak yüklenecektir. Paket yüklemesinin gerçekleştirilmesi durumunda anne bağışın yatırıldığına dair SMS ile birlikte bilgilendirilecektir.

İBB Anne Bebek Paketi Kimlere Verilir?

Anne bebek paketi hakkında merak edilen bir diğer soru ise “İBB anne bebek paketi kimlere verilir?” sorusudur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan anne bebek paketi 0-3 yaş aralığında bir çocuğa sahip olan ebeveynlere verilmektedir.

Bu yardımdan yararlanan aileler verilen yardım ücretini yalnızca bebeği için kullanabilmektedir. Bebek bezi, bebek maması ve ıslak mendil için kullanılabilecek olan İBB anne bebek paketi bunun dışında ihtiyaçlar için kullanılamamaktadır. Peki, İBB anne bebek paketi alma şartları nelerdir?

İBB Anne Bebek  Paketi Alma Şartları Nelerdir?

İBB anne bebek paketi almak isteyen kişilerin 0-3 yaş aralığında çocuğu olması, İstanbul içinde ikamet etmesi ve durumunun bir bebeğin ihtiyaçlarını karşılamayacak durumda olması gerekmektedir.

0-3 yaş aralığında bir çocuğa sahip olan aileler yardım alabilir. Ancak unutulmamalıdır ki İBB anne bebek destek paketi yalnızca bebeklerin ihtiyacı için kullanılabilmektedir. Bunun dışında herhangi bir ihtiyaç için harcanamayan destek paketi ailelere bebeklerin daha iyi bir yaşam sürebilmesi için sunulmaktadır.

İBB anne bebek paketi başvurusu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan ALO 153 hattını kullanabilirsiniz. ALO 153 hattını aramanız durumunda ilgili kişiler sizlerden gerekli bilgileri alarak başvurunuzu gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Bunun dışında askıda fatura kampanyasından yararlanan kişiler otomatik olarak başvuru gerçekleştirerek anne bebek destek paketinden de yararlanabilmektedir. Peki, İBB anne bebek destek paketi için gerekli belgeler nelerdir?

İBB Anne Bebek Destek Paketi için Gerekli Belgeler

İBB anne bebek destek paketi başvurusu için gerekli belgeler pek çok kişi tarafından araştırılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan anne bebek destek paketi başvurusu için neredeyse herhangi bir belge gerekmemektedir. İBB Beyaz Masa veya ALO 153 hattını arayarak yardıma ihtiyacınız olduğunu belirttikten sonra sizlerden birkaç kişisel bilgi talep edilmektedir.

Adınız, soyadınız, T.C kimlik numaranız, ikametgah adresiniz ve gelir durumunuz gibi birkaç kişisel bilginizi vererek destek paketi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda  telefonunuza İBB anne bebek destek paketinden yararlanabileceğinizi bildiren bir SMS gelecektir. SMS bilgilendirmesinin gerçekleştirilmesi sonrasında İBB İstanbul Kartınıza yüklenen ücreti bebeğiniz için kullanabilirsiniz.

Ancak unutulmamalıdır ki anne bebek destek paketi için yüklenen bakiye yalnızca  bebek ihtiyaçları  için kullanılmaktadır.  Bu ücret ile bebek bezi, bebek maması, ıslak mendil, biberon gibi çeşitli alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunun dışında herhangi bir kişisel eşya için anne bebek yardım paketini kullanmanız mümkün değildir. Peki, İBB anne bebek destek paketinde neler var?

İBB Anne Bebek Paketinde Neler Var?

İBB anne bebek destek paketinde bulunan şeyleri merak eden pek çok kişi “İBB anne bebek paketinde neler var?” sorusunun cevabını araştırmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan İBB anne bebek destek paketinde maddi yardım bulunmaktadır.

Çocuğunun ihtiyaçlarını eksiksiz olarak tamamlayamayan ya da maddi olarak zorluk yaşayan aileler için sunulan bu hizmette çocuk sayısına orantılı olarak maddi yardım alabilmektedir.

0-6 yaş grubunda bulunanlar için 216,84 TL6 yaş üzeri için 108,42 TL. Başvurunuzu gerçekleştirirken kaç çocuğunuz olduğunu belirterek İBB anne bebek paketinden ne kadar yardım alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilgili çalışanları sizlere her aşamada yardımcı olarak gerekli bilgilendirmeleri gerçekleştirecektir.

İBB Anne Bebek Kartı Başvurusu

İBB anne bebek kartı başvurusu için yine ALO 153 hattını kullanabilir ya da İBB Beyaz Masa hizmetinden yararlanabilirsiniz. Başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirdikten sonra online menüden gerekli yönlendirmeler izleyebilir ve tercih edeceğiniz adresten anne bebek kartınızı teslim alabilirsiniz.

İBB anne bebek kartı başvurusu dakikalar içerisinde kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kartı alan annelere şehir içi ulaşımdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilir ve kart tarafından sunulan avantajları kullanabilirler.

Anne kartına bakiye yüklemesinin gerçekleştirilmesinin ardından sosyal tesisler, İspark, Beltur, bisiklet, Migros, Hamidiye otomatları ve İtaksi gibi pek çok hizmetten indirimli bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra anne kartı pek çok yerde ödeme gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır.

4.9/5 - (10 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu