Belediye Yardımları

Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Yardımı Başvurusu

Bursa Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu! Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Yardım Başvurusu 

Bursa Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu! Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bursa Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Bursa Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Devlet elektrik fatura desteğini yardıma muhtaç ve geliri düşük kimselere kw cinsinden yapmaktadır. Bursa Belediyesi de Bursa ve ilçelerinde ikamet eden vatandaşlara devlet destekli olarak elektrik yardımı gerçekleştirmektedir.

Bursa Belediyesi elektrik fatura yardım başvurusu https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru linki üzerinden yapılabilir. Ayrıca e-devlet adresine gidip kullanıcı adı ve şifre yazarak da elektrik yardımı için gereken başvurular tamamlanabilir. 

Elektrik yardımı 1-2 kişilik aile için 108 TL, 3 kişilik aile için 144 TL, 4 kişilik aile için 180 TL ile 5 kişilik ve üzeri sayıda aile için de 216 TL olarak belirlenmiştir. Yardım başvurusu bizzat Bursa Belediyesine gidilerek de yapılabilir. Elektrik yardımından yararlanmak için gerekli şartlara sahip olunması gerekir.

Her ay düzenli yapılacak ödemeler için başvuru sahibi yardım parasını ikamet adresine en yakın PTT şubesinden kimlik kartını ve faturasını göstererek alabilir.

Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Bursa Belediyesi elektrik fatura desteği geçim sıkıntısı çeken ve yaşamsal zorluklara mücadele eden düşük gelirli vatandaşlara verilmektedir. Devletin gerekli kanun kapsamında Türkiye’deki her ilde yaptığı yardımların arasında elektrik fatura yardımı da bulunmaktadır.

Bursa Belediyesi de Bursa ve ilçelerinde ikamet eden yoksul ailelere elektrik fatura desteği vermektedir. Elektrik fatura desteği kw üzerinde hesaplandıktan sonra yeterli miktarda verilmektedir. Elektrik faturası ödemesi 75 kw’den başlayıp 150 kw’ye kadar yapılmaktadır.

Başvuru yapmaya engel teşkil edecek kronik hastalığı olanlar ya da engelli olan vatandaşlar e-devlet yoluyla ya da belediyenin linkine tıklayarak başvuru yapabilirler. Ayrıca engelli ya da hasta raporlarını belediyeye ibraz etmeleri halinde belediye kişinin evine yetkili kimseleri göndererek başvurusunu bizzat alabilir. Ayrıca Alo 153 hattı aranarak elektrik desteği hakkında detaylı bilgiler öğrenilebilir.

Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Elektrik faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar elektrik fatura destek formunu doldurarak başvuruda bulunabilir. Bursa Belediyesi elektrik faturası destek formu e-devlet üzerinden ya da Burs Belediyesi resmi web sayfası üzerinden doldurulabilir.

Destek formunda yer alan bilgiler arasında başvuru yapan kişinin iletişim bilgileri, kişisel bilgileri, medeni hali, hane içinde yaşayan kişi sayısı, aylık gelir miktarı ve tahmini elektrik tüketim miktarı bulunmaktadır. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Yanlış bilgi verenler tespit edildiğinde cezai yaptırım uygulanır. 

Destek formu ikamet edilen yerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından ve diğer yardım kuruluşlarından temin edilebilir. Formda istenen bilgiler doldurulduktan sonra belediyeye ya da vakıflara teslim edilebilir. Elektrik fatura desteği için başvuru sonucu en az 15 gün içinde sonuçlanır. Başvuru sonucu 1 ay içerisinde belli olmayanlar bizzat belediyeyi arayıp bilgi alabilir.

Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Elektrik fatura desteği Türkiye’nin bütün illerinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Bursa Belediyesi de aynı yerde yaşayan dar gelirli vatandaşlara destek olmak adına elektrik faturası yardımı yapmaktadır. Bursa Belediyesi elektrik fatura desteği alma şartları şu şekilde belirlenmiştir:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 65 yaşını doldurmuş olup bakıma muhtaç olmak
  • Eşi vefat etmiş kadınlar
  • Öksüz ve yetim çocuğu olan şehit aileleri
  • Düzenli geliri olmayanlar
  • Sigortası olmayanlar
  • Engelliler ve kronik hastalığı olanlar
  • Asgari ücretin altında çok düşük gelire sahip olanlar

Yukarıda yer alan şartlara sahip olan kişiler elektrik fatura desteğinden yararlanabilirler. Muhtaçlık durumu bitenler tespit edildiği anda elektrik faturası desteği kesilir. Böyle bir duruma sahip olanlar durumunu ibraz etmeksizin yardım almaya devam ettiği anlaşılırsa faizli bir şekilde nakdi para cezası uygulanır.

Belediye yardımları ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.

 

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu