Güncel

Taşerona Kadro Son Dakika

Taşerona Kadro Son Dakika! Taşeron İşçilere Müjde! Taşerona Kadro Son Dakika 2023 Haberleri!

Taşerona kadro son dakika haberleri ile birlikte milyonlarca kişi ilgilendirmektedir. Taşeron firmalarda çalışan kişilere kadro gelmesi durumu Cumhurbaşkanı tarafından açıklanmıştır. Yaklaşık 90.000 taşeron işçi kadro gelmesini dört gözle beklemektedir. Bakanlığın yapacağı birtakım çalışmalar sonucunda taşeronlara kadro geleceği tarih belli olacaktır.

Taşerona Kadro Son Dakika
Taşerona Kadro Son Dakika

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yaptığı açıklamalara göre aralık ayı son zamanlarında taşerona kadro gelmesi kamuoyuna duyurulacaktır. Binlerce çalışan aralık ayının son zamanları içerisinde taşeron ve geçici işçilere kadro verilmesinin şartlarını öğrenebilecektir. Ayrıca bu durum firmaları da yakından ilgilendiriyor. Bu sebepten dolayı hem işçiler kadro durumunu merak etmektedir. 

Kadro verilmesi durumu aralık ayında düzenlenecek toplantılarda belirlenecektir. Bu durum kanunda belirtilecektir. Bu sebepten dolayı süreli çalışan ve taşeron işçiler kadroya alınabilecektir. Kadroya alınma durumundan sonra maaş ve kıdemler belirlenecektir.

Binlerce kişi kadro açıklamasını beklemektedir. Kadro açıklamasının ardından bakanlığın yapacağı çalışmalar sözleşmeleri yakından ilgilendirir. Devlet kurumlarında sözleşmeli olarak çalışanlar gerekli şartları taşıması durumunda kadrolu olabilecektir. Aranan bazı şartlar şu şekildedir;

  • Tüm sözleşmeli personel kadrodan yararlanabilecektir
  • Geçici işçilerin kadrodan yararlanabilmesine imkan tanıyacak bir karar alınabilecektir
  • Sözleşmeli olarak en az üç sene kurumda düzenli bir şekilde çalışmak şartı aranacaktır 
  • Herhangi bir sebepten yüz kızartıcı veya diğer suçları işlememiş olanların kadroya geçmesi mümkün olacaktır 
  • Kadro verilecek işçi sınıfları memur değil kadrolu sayılacaktır

Taşeron İşçilere Müjde

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Taşerona kadro müjdesi 2022’nin son aylarında neticeye kavuşacaktır. Yüzlerce kişinin beklediği kadro haberi maaş durumu ve sigorta prim durumunu değiştirecektir. Bu sebepten dolayı sözleşmeli personeller kadro almak ister.

Kadro alacak kişilerin sonuç açıklandıktan sonra gerekli şartları incelemesi gerekir. Ayrıca sözleşmeli bir kurumda çalışıyorsanız kuruma danışarak kadrodan yararlanıp yararlanmayacağınızı öğrenebilirsiniz. Tahmini fikirler yürütebilmek mümkündür. Bu sebepten dolayı son karar Çalışma Bakanlığına kalmıştır. 

Bakanlık yapacağı en son toplantılarda bu kararı sene sonu ya da sene başında açıklayacaklar. Ayrıca kimlerin bu karardan yararlanabileceği uzmanlar tarafından öngörülebilir. Kamu kurumlarında sözleşmeli çalışan personeller, üniversitelerde sözleşmeli çalışan öğretim görevlileri, sanatçılar ve sözleşmeli çalışan diğer işçi sınıfındaki kişiler kadro durumundan yararlanabilecektir.

Ayrıca kadro durumu memuriyet şeklinde sayılmayıp sadece kadrolu bir şekilde anılacaktır. Fakat kadroya geçtikten sonra maaşta belirli bir artış beklenecektir. Kadro durumundan sonra bazı şartlar değişecektir.

Kadro almak isteyen yüzlerce çalışan bakanlığın en son haberlerini takip eder. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının kendi web sitesini belirli aralıklarla ziyaret edebilirsiniz. Web sitesi üzerinden en güncel haberlere ulaşabilmeniz mümkün olur.

Kadro hakkındaki detayları yapılacak açıklama sonrasında öğrenebilirsiniz. Ayrıca bağlı bulunduğunuz sözleşmeli firma kadro durumunu öngörebilir. Hangi firmaların ve kimlerin kadrodan yararlanabileceği tamamen karardan sonra belirlenecektir.

Taşerona Kadro Son Dakika 2023 Haberleri

Taşerona kadro bekleyen yüzlerce kişi 2023 yılında kadro istemektedir. Karar 2022’nin son günlerinde neticeye kavuşursa 2023 yılında kadroya geçişler başlayacaktır. Hangi ay karara bağlanırsa taşeron firmalar bir sonraki ay kadroya geçebilir.

Taşeron firmaların işçileri kadroya geçtikten sonra unvanlarında herhangi bir değişim olmaz. Bundan sonra sözleşmeli değil kadrolu olarak anılır. Ayrıca diğer durumlarda da yaşanacak değişiklikler kadro açıklamasının ardından belli olacaktır. 

Sigorta prim veya maaş durumu kadro açıklamalarından sonra öğrenilebilir. Buna ek olarak kurumlarda çalışan ve en az son üç sene aynı kurumda görev almış kişilerin kadro durumundan yararlanabilmesi öngörülür. Fakat yine de net bir fikir sahibi olmak mümkün değildir. Yapılan açıklamaları takip etmek gerekir. 2022’nin son zamanlarına yaklaştıkça kadro durumu ve merak edilen diğer durumlar Cumhurbaşkanı tarafından açıklığa kavuşacaktır.

Kadro olacak işçi sınıfında ki kişiler statü farkı yaşamadan maaş durumlarında değişiklik görebilir. Fakat yine de net bir şey söylemek mümkün değildir. Kadro açıklaması yapıldıktan sonra net bir karara bağlanır. Bu yapılacak açıklama kapsamındaki çalışmaları Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapar.

Bakanlık öngördüğü işçi sınıfındaki kişileri kadroya alır. Belirlenecek şartlar ise yine bakanlık tarafından oluşturulur. Henüz net olmamakla birlikte yüzlerce kişi kadro durumunu merak eder. Kadro geldikten sonra firmalar kamu kurumunun bir parçası haline gelir. Kadro durumunun açıklığa kavuşmasının ardından çalışan kişilerin hemen kadroya alınabilmesine imkan tanıyacak çalışmalar başlayacaktır.

İlgili  Başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/ linkine tıklayın.


3.9/5 - (20 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu