Güncel

Evim Yuvan Olsun Nedir, Nasıl Başvurulur?

Evim Yuvan Olsun! Evim Yuvan Olsun Nedir? Evim Yuvan Olsun Kampanyasının Amacı Nedir? Evim Yuvan Olsun Kampanyasından Kimler Yararlanabilir? Evim Yuvan Olsun Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evim Yuvan Olsun

Evim Yuvan Olsun Nedir, Nasıl Başvurulur?
Evim Yuvan Olsun Nedir, Nasıl Başvurulur?

Evim Yuvan Olsun! Evim Yuvan Olsun Nedir? Evim Yuvan Olsun Kampanyasının Amacı Nedir? Evim Yuvan Olsun Kampanyasından Kimler Yararlanabilir? Evim Yuvan Olsun Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Evim yuvan olsun Kampanyasını duyurdu. Evim yuvan olsun kampanyasıyla 6 şubatta Kahramanmaraş merkezli depremde maddi ve manevi zarar görmüş insanların bir nebze de olsa rahata kavuşması amaçlı başlatılan evim yuvan olsun kampanyasının asıl amacı evleri yıkılan veya maddi zararlar gören insanların maddi ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Evim Yuvan Olsun Nedir?

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’ın duyurduğu evim yuvan olsun kampanyası hızlı bir şekilde hayata geçmeye başladı. Ülkemizin dört bir yanında hayata geçirilen evim yuvan olsun kampanyasında vatandaşlarımız kullanmadıkları evlerini depremzedelere açıp misafir etmeye başladılar.

Bu kampanya öncülüğünde hayırsever vatandaşlarımız kullanmadıkları evlerini depremzedelere ücretsiz veya düşük fiyattan kiraya vererek barınma sorununu çözmeye çalışmışlardır. Ayrıca fazladan evi olmayan hayırsever vatandaşlarımız da imkanları doğrultusunda nakdi yardımlarda bulunmuşlardır.

Evim Yuvan Olsun Kampanyasının Amacı Nedir?

Evim yuvan olsun kampanyasının amacı 6 şubatta merkezi Kahramanmaraş olan depremde zarar gören vatandaşlarımızın temel yaşam ihtiyaçlarını gidermek. Bu temel yaşam ihtiyaçlarından en önemlisi de barınma ihtiyacıdır.

Kampanyanın asıl amacı barınma ihtiyaçlarını gidermek olduğu kampanyanın isminden de anlaşılmaktadır. Bu kampanyayla birlikte kullanılmayan evler hayırsever vatandaşlar tarafından depremzedelere bedelsiz veya çok düşük miktarlarla kiraya verilmiştir.

Evim Yuvan Olsun Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

Merkezi Kahramanmaraş olan depremde evleri zarar gören tüm vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını gidermek amacıyla başvurabilirler. Başvurmak ve detayları için https://www.evimyuvanolsun.org/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evim Yuvan Olsun Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evim yuvan olsun kampanyasında depremzedeler ihtiyaçları doğrultusunda https://www.evimyuvanolsun.org/ web sitesini ziyaret ederek başvuruda bulunabilirler.

Kampanyada hangi yardımlar mevcuttur;

  • Evini üç ay bedelsiz şekilde depremzedelere veren hayırsever vatandaşların evlerinde üç ay boyunca ücretsiz bir şekilde kalınabilmektedir.
  • Bu kampanya kapsamında depremzedeler evleri bir yıl boyunca piyasa fiyatından çok daha ucuza kiralayabileceklerdir.
  • Kampanya kapsamında evi olmayıp depremzedelere yardım etmek isteyen hayırseverlerin verdiği nakdi desteklerden kiralarınızı ödemek için faydalanabilirsiniz.


Yıldız Vermek İster Misin?

Bir Yorum

  1. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla perişanım küçüğüne bez alamicak duruma geldim bakkala borcum birikti kiram birikti lütfen Allah rızası için yardım edin bana çocuklarım için istiyorum sesimi duyun artık gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum gecinemiyorum gidicek yerim. Yok sizden yardım etmenizi ıstiyorum lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu