Sosyal Yardımlar

Sosyal Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 2023

Sosyal Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Sosyal Yardımlar Nelerdir? Sosyal Yardım Kimler Alabilir? Sosyal Yardım Sonuçları Nasıl Öğrenilir? 700 TL gıda yardımı başvuru formu

Sosyal Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Sosyal Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Sosyal Yardımlar Nelerdir? Sosyal Yardım Kimler Alabilir? Sosyal Yardım Sonuçları Nasıl Öğrenilir? 700 TL gıda yardımı başvuru formu

Günümüzde belediyeler, vakıflar ve bakanlıklar tarafından yardıma muhtaç olan vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlar verilmektedir. Bu yardımlar genellikle gıda, giyim ve yakacak ürünleri kapsar.

Ancak bu kişilere nakit yardım desteği de yapılabilmektedir. Sosyal yardım başvuru formu nasıl doldurulur sorusu ise bu yardımlara başvuru yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur.

Sosyal yardım başvurusu yapacağınız zaman sizlere sunulan formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir.

Sosyal yardım başvuru formu üzerinde genelde T.C. kimlik numarası, bakmakla yükümlü olduğunuz çocuk ve yaşlı sayısı, sosyal güvence durumu ve son olarak evinizin kira olup olmadığı gibi sorular yer alır. Sizlere sorulan bu soruları doğru bir şekilde doldurduğunuzda başvurunuz alınmış olacaktır.

Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Sosyal yardımlar nelerdir sorusu da dar gelirli vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulur. Günümüzde çeşitli devlet kurumları ve vakıflar tarafından yardıma muhtaç ailelere verilen yardımlar şunlardır:

sosyal yardım formu nasıl doldurulur
sosyal yardım formu nasıl doldurulur
 • Gıda
 • Odun, kömür ve doğalgaz desteği
 • Giyim
 • Kırtasiye
 • Nakit para

Yukarıda yer alan yardımlar yalnızca yardıma muhtaç vatandaşlara verilmektedir. Hangi yardımı alacağınız ise ilgili kurum veya vakıf tarafından belirlenebileceği gibi sizlerin de istekleri alınabilir.

Ancak günümüzde genellikle nakit para desteği verildiğini görmekteyiz. Yardımın tutarı ise tamamen sizlerin muhtaçlık durumuna ve ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir.

Sosyal Yardım Kimler Alabilir?

Yardıma muhtaç kişiler veya aileler, sosyal yardım kimler alabilir sorusunun yanıtını merak etmektedir. Kimlerin bu yardımlardan faydalanabileceği aşağıda sıralanmıştır.

 • Herhangi bir geliri olmayan kişiler
 • Muhtaçlık sınırı altında yaşayan kişiler
 • 65 yaş ve üstü işsiz, gelirsiz veya sahipsiz olan vatandaşlar
 • Çalışmaya engel kronik bir hastalığa sahip olanlar
 • Dul kadınlar
 • En az %40 olmak üzere herhangi bir engeli bulunan kişiler
 • Afetzedeler
 • Üniversite öğrencileri
 • Şehit ve gazi yakınları
 • Muhtaç asker aileleri
 • Sonradan T.C. vatandaşlığına geçen mülteciler veya belirlenen sığınmacılar

Sizler de yukarıda yer alan niteliklerden birini veya birkaçını taşıyorsanız, ilgili kurumlar ile vakıflara başvuru yaparak sosyal yardımlardan faydalanabilir ve ekonomik zorlukları bir nebze de olsa atlatabilirsiniz.

Sosyal Yardım Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Sosyal yardım sonuçları nasıl öğrenilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, bunun birçok yolu bulunur. Başvurunuz olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandıktan sonra genellikle başvuru sırasında verdiğiniz cep telefonunuza bir kısa mesaj gönderilir. Bu mesajda yapmanız gereken tüm işlemler sıralanır.

Aynı zamanda sosyal yardım başvuru formu gerçekleştirdiğiniz internet sitesine veya e-devlet hesabına giriş yaparak başvuru sonucunu kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür.

Eğer internet üzerinden başvuru sonucunu göremiyorsanız veya telefonunuza kısa mesaj gelmediyse, başvuruda bulunduğunuz kurumu telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sosyal yardım başvuru sonuçları genellikle 14 – 30 gün içerisinde belli olmakta ve tarafınıza geri dönüş yapılmaktadır. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında ise neler yapmanız gerektiği sizlere çeşitli yollarla iletilecektir.

Sosyal yardımlar ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/sosyal-yardimlar/ linkine tıklayın.


4.5/5 - (8 Oy Verildi )

11 Yorum

 1. Esim kis gunu calismiyor hammal cocugumun bezi mamasi yetismiyor lutfen bizde yardim yain

 2. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var 8milyar 5çocuğum var calisanim yok ikisi okuyo ihtiyaçlarını karşılamıyorum yardımcı olursanız sevinirim saygilarim saygilarim

 3. Engelliyim çalışamıyorum zor durumdayım kirada oturuyorum hiç Bi gelirimiz yok ne olur yardım edin Allah için

 4. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
  MERHABA EY SAYIN DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÇOK DEGERLİ BAŞKANIM ACİL SİZE SESLENİYORUM 23 12 2012 DEN BENİM EŞİM MENZÜLE TÜRK MEME VE AKCİĞER KANSERİ VE KANSERİ KUTU HUYLU EVRE 4 OLDU İÇİN DİYARBAKIR DA ADANA YÜREĞİR YENİ NUMUNE VE EYETİM ARAŞTIRMA HASTANE TIBBİ ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDE SÜREKLİ KEMOTERAPİ TEDAVİ GÖRMEKTEDİR BENİM EŞİM HASTALIĞI İÇİN ADANA YÜREĞİR YAVUZLAR MUH SİNDE SADECE EŞİM HASTALIĞI İÇİN EV KİRALADIM MADİ VE MANEVİ SIKINTI ÇEKTİM 09 09 2016 DA DUMLUPINAR MUH DİYAR CAD YAVUZ KILIÇ AP NO 39 DAİRE 2 OTURUYORUM BİSMİL DİYARBAKIR
  BENİM EŞİM HASTALIĞI İÇİN SÜREKLİ BİSMİL DE DİYARBAKIR GAZİ YAŞAR GİL VE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ TIBBİ ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDE SÜREKLİ KEMOTERAPİ TEDAVİ GÖRMEKTEDİR
  2020 DE BENİM EŞİM HASTALIĞI TEKRAR YAYILDI İÇİN ACİL DİYARBAKIR DA ADANA ŞEHİR HASTANESİ TIBBİ ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDE SÜREKLİ KEMOTERAPİ TEDAVİ GÖRMEKTEDİR
  2021DEV BENİM EŞİM HASTALIĞI TEKRAR YAYILDI İÇİN ACİL DİYARBAKIR DA ADANA ŞEHİR HASTANESİ DEN ADANA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BALCALI HASTANESİ TIBBİ ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDE SÜREKLİ KEMOTERAPİ TEDAVİ GÖRMEKTEDİR
  03 01 DE BENİM EŞİM MENZÜLE TÜRK HASTALIĞI TEKRAR YAYILDI İÇİN ACİL DİYARBAKIR DA ADANA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BALCALI HASTANESİ NE TIBBİ ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDE SÜREKLİ KEMOTERAPİ TEDAVİ GÖRMEKTEDİR SADECE BENİM EŞİM HASTALIĞI İÇİN EŞ VE DOSTLAR TAM 80 MİLYAR BORCA GİRDİM ACİL SİZ DEVLET BÜYÜK LERİMİZE ACİL NAKDİ YARDIM BEKLİYORUM SAYIN DEGERLİ DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMECLİSİ SELAM VE SAYGILARIMI SUNARIM
  ERCAN
  0531089****

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu