Belediye Yardımları

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu! Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Sorgulama

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvuru ve Sorgulama! Sivas Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir? Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Sivas belediyesi yakacak yardımı; Sivas Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelerin kışı daha rahat geçirebilmesi için  yakacak yardımı yapmaktadır.

Sivas Belediyesi yakacak yardımı başvurusu için Belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bizzat giderek Sivas belediyesi yakacak yardımı başvuru formu doldurmanız gereklidir.

Sivas belediyesi yakacak yardımından işsizler, geliri asgari ücretin altında olanlar, kirada oturanlar, geliri olmayan yaşlılar ve muhtaçlar öncelikli olarak faydalanmaktadır.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Sivas Belediyesi sosyal ve ekonomik anlamda ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım hizmeti vermektedir.

Temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelerin başvuru yapabileceği birçok sosyal yardım projesi bulunmaktadır. Muhtaçlık sınırında yaşayan vatandaşların daha refah yaşayabilmesi için Sivas Belediyesi sosyal yardım verilmektedir.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Sivas Belediyesi’nin sosyal yardım türleri oldukça kapsamlıdır. İhtiyaç sahibi olmanız durumunda aşağıdaki sosyal yardımlara başvuru yaparak yardım alabilirsiniz.

 Sivas Belediyesi sosyal yardımları;

 • Gıda-erzak yardımı
 • Sıcak yemek, taze ekmek yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Erzak kolisi yardımı
 • Ev eşyası yardımı
 • Öğrenci yardımları
 • Bebek yardımı
 • Yaşlılara evde bakım hizmeti
 • İş kaybı yaşayanlar için 500 TL nakit yardımı
 • Engelli vatandaşlara engelsiz yaşam desteği

Sivas Belediyesinden sosyal yardım almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, hangi yardımı almak istiyorlarsa o yardım türüne yönelik başvuru yapmaları gereklidir.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi yardım başvurusu için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü veya belediye binalarından bizzat başvuru yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden Sivas Belediyesi yardım başvuru için https://online.sivas.bel.tr/ linkine tıklayarak, sosyal yardım başvuru formu doldurarak yardım başvurusu yapabilirsiniz.

E-devlet Sivas Belediyesi sosyal yardım başvurusu; https://www.turkiye.gov.tr/sivas-belediyesi link üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Sivas Belediyesi sosyal yardım başvurusu için 444 58 44 nolu telefon üzerinden de başvuru yapabilir, sosyal yardımlar ile ilgili tüm detayları çağrı merkezi çalışanlarından öğrenebilirsiniz.

Sivas Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Size en uygun başvuru seçeneğini kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Sivas Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sivas Belediyesi yardım başvuru formu; başvuru seçeneklerinden her biri için ayrı başvuru formu bulunmaktadır. Başvuru seçeneklerinden birini seçerek sosyal yardım başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Sivas belediyesi yakacak yardımı gibi maddi yardım ve birçok yardım çeşidi bulunmaktadır.

Başvuru formunda kimlik bilgileri, adres bilgileri, iletişim bilgilerine dair sorular bulunmaktadır. Başvuru formundaki bilgilere doğru ve eksiksiz şekilde cevap vermeniz başvurularınızın değerlendirme aşamasında önem arz etmektedir.

Başvuru formları sonrasında yetkili birimler tarafından değerlendirmeye alınacaktır, inceleme neticesinde kimin ne kadar  yardım alacağına ve yardımın sürekli mi yoksa tek seferlik mi yapılacağına karar verilmektedir.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sivas Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; sosyal yardım başvurusu yaptığınız https://online.sivas.bel.tr/ link üzerinden başvuru sorgulaması da yapabilirsiniz.

Belediye binalarına veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat giderek de başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Sivas Belediyesine ait 444 58 44 nolu numarayı arayarak da başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Sivas Belediyesi yardım başvuru sorgulama  işlemlerinizi başvuru tarihinden 15 gün sonra yapabilirsiniz, bu süreç başvurularınızın değerlendirme süresidir.

Kömür Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sivas Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; 444 58 44 nolu numarayı arayarak yardım başvurusu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım Alma Şartları

Sivas Belediyesinden kimler yardım alabilir;

 • Sivas il sınırı içerisinde ikamet edenler
 • Hane kişi başı aylık ortalama geliri asgari ücretin 1/3’ünün altında olan kişiler
 • Muhtaç, dar gelirli, yoksul kişiler
 • Dul kadınlar, öksüz-yetimler
 • Engelli kişiler
 • Gazi, asker ve şehit yakınları
 • Geliri olmayan yaşlılar
 • İşsizler
 • Maddi zorluklar nedeniyle eğitim hayatını sürdürmekte zorlanan öğrenciler

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Sivas Belediyesi yardım kartı başvurusu yapmak  isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar 444 58 44 numarasını arayabilir veya WhatsApp İhbar Hattı 0 532 219 58 58 nolu numaraya mesaj atabilirler. Sosyal yardım kartı başvuruları Belediye yetkilileri tarafından araştırma ve incelemeye alınmaktadır. Sivas Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu  onaylanan kişilere yardım kartı verilmektedir.

Sivas yardım kartı ile ihtiyaç sahiplerine kimseye mahcup olmadan alışveriş yapma imkanı tanınmıştır. Düzenli olarak kartlara yüklenen  yardım sayesinde ihtiyaç sahipleri pos cihazının olduğu iş yeri ve marketlerden alışveriş yapabileceklerdir.

Sivas Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sivas Belediyesi maddi yardım;  maddi yardım başvurusu için 444 58 44 Sivas Belediyesi çağrı merkezi arayarak başvuru ve detayları öğrenebilirsiniz.

İşi olmayan kişiler, geliri olmayan yaşlılar ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan kişilere öncelik verilerek maddi yardım yapılmaktadır.

Sivas Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi gıda yardımı; muhtarların muhtaçlık listesinde yer alan kişilere başvuru şartı aranmadan gıda yardımı verilmektedir.

Sivas Belediyesi gıda yardımı başvurusu için vatandaşlar 444 58 44 nolu numarayı arayabilir veya WhatsApp İhbar Hattı numarası 0 532 219 58 58 nolu numaraya kısa mesaj atarak gıda yardımı başvurusu yapabilirler.

Gıda yardımı 4 kişilik bir ailenin 1 aylık mutfak ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hazırlanmaktadır.

Sivas Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi erzak yardımı başvurusu; bağlı olduğunuz muhtarlık ile iletişime geçerek erzak yardım talebi oluşturabilirsiniz.

Sivas Belediyesi erzak yardımı almak için 444 58 44 numarası arayarak yardım başvurusu yapabilir veya belediye binalarına giderek bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Sivas belediyesi erzak yardımı başvurusu kabul edilen kişilerin erzak kolileri, başvuru formunda belirtmiş oldukları adreslerine sosyal yardımlaşma müdürlüğü aracılığı ile teslim edilecektir.

Sivas Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Sivas Belediyesi yardım kolisi başvurusu; düzenli sosyal yardım alan vatandaşlara yılda 2 defa yardım kolisi temel gıda destek paketi olarak dağıtılmaktadır. Yardım kolisi Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır.

Yardım kolisi başvuru detayları için 444 58 44 çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Sivas Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi süt yardımı 0-6 yaş arası çocuğu olan ailelere her ay düzenli olarak verilmektedir. Çocukların gelişimi ve kemik sağlığı açısından en önemli besin kaynakları arasında süt başta gelmektedir.

Sivas belediyesi süt yardımı başvurusu için;  444 58 44 nolu numarayı arayarak başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Sivas Belediyesi Yardım Parası Başvurusu

Sivas Belediyesi yardım parası almak için sizden istenen belgelerle birlikte maddi yardım başvuru formunu doldurup teslim etmeniz gerekiyor. Yardım parası başvurusu yaptıktan sonra ön incelemeden sonra, başvurunuz sonuçlanacaktır.

Sivas Belediyesi 500 TL Nakit Yardımı

Sivas Belediyesi 500 TL nakit yardımı başvurusu için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde yardım başvuru formu doldurarak başvuruda bulunmanız gereklidir.

Ramazan ayına girmeden yapılan 500 TL nakit yardımına başvuru yapan kişilerin, başvuru formları incelendikten sonra yardım alıp alamayacaklarına karar verilmektedir.

500 TL nakit yardımı başvurusu kabul edilen vatandaşların ödemeleri Ramazan ayı öncesi verilmektedir.

Sivas Belediyesi Bebek Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi bebek yardımı; ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla bebek yardımı yapılmaktadır. Yeni doğan bebeğin temel ihtiyaçlarına göre düzenlenen bu yardım sayesinde ailelerin yüzü gülmektedir.

Sivas Belediyesi Bebek Yardımı Başvurusu; 444 58 44 çağrı merkezini arayarak başvuru yapabilir ve bebek yardımı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sivas Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Sivas Belediyesi öğrenci bursu almak isteyen vatandaşlarımız https://sivashizmetvakfi.org.tr/burs/basvuru21.php link üzerinden başvuru formu doldurabilirler.

Yukarıdaki link üzerinden başvuru yapan vatandaşlarımızın, Sivas Hizmet Vakfı Bursu için diğer aşamaları yerine getirmesi gerekmektedir. Başvuru ile ilgili detaylı bilgi için https://www.ogrenciislerim.com/burs-basvuru/sivas-hizmet-vakfi-bursu linke tıklayınız.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu