Sosyal Yardımlar

Sabancı Vakfı Yardım Başvurusu

Sabancı Vakfı Yardım Başvurusu! Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Yardım Başvurusu

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Sabancı Vakfı Yardım Başvurusu! Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Yardım başvurusu hakkında Sabancı vakfı ile iletişime geçebilirsiniz. Vakfın sağladığı eğitim yardımları hakkındaki burs değerlendirmelerine vakfın kendi internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Öğrencilere verilecek olan burslar maddi destek karşılığında sağlanmaktadır.

Sabancı Vakfı Yardım Başvurusu! Sabancı Vakfı Burs Başvurusu
Sabancı Vakfı Yardım Başvurusu! Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Her ay düzenli bir şekilde aktif okuyan ve başarılı olan ihtiyaç sahibi kimselere eğitim yardımı verilmektedir. Bu kapsamda tüm öğrenciler eğitim yardımıyla desteklenmektedir. Yardım kapsamında başvuru yapacak kişilerin üniversite öğrencisi olması gereklidir. Ayrıca üniversite öğrencilerinin başarılı olması ve maddi desteğe ihtiyacı olması lazımdır.

İhtiyaç sahibi başarılı üniversite öğrencileri karşılıksız bir şekilde vakfa yardım başvurusunda bulunabilir. Yardım başvurusunda bulunacak üniversite öğrencilerinden hiçbir şekilde ek ücret talep edilmez ve verilen maddi yardım geri istenmez.

Yardım hakkındaki ayrıntıları öğrenmek isteyenler mutlaka vakfın internet sayfasını ziyaret etmelidir. Başvurunun nasıl yapılacağı ve hangi durumlarda geçerli olacağını ayrıca belli üniversitelerde başarılı olan öğrencilerin bu yardımlardan nasıl yararlanabileceğine inceleyebilirsiniz. Vakfın belirtilen puan türü ve belirlediği üniversitelere yaptığı yardımlar şu şekildedir;

 • Ankara Üniversitesi sayısal ve eşit ağırlık bölümünde başarılı öğrenciler
 • Boğaziçi Üniversitesi sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil sınavlarında başarılı olan öğrenciler
 • Çukurova Üniversitesi sayısal, eşit ağırlık, sözel bölümlerinde başarılı olan öğrenciler
 • 9 Eylül Üniversitesi sayısal, eşit ağırlık, sözel bölümünde başarılı olan öğrenciler
 • Ege Üniversitesi sayısal, eşit ağırlık, sözel bölümünde başarılı olan öğrenciler
 • Gazi Üniversitesi sayısal ve sözel bölümlerde başarılı olan öğrenciler
 • Hacettepe Üniversitesi sayısal, eşit ağırlık, dil bölümünde başarılı olan öğrenciler
 • İstanbul Teknik Üniversitesi sayısal bölümde başarılı olan öğrenciler
 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa sayısal bölümden başarılı olan öğrenciler
 • Marmara Üniversitesi sayısalda eşit ağırlık, sözel bölümlerinde başarılı olan öğrenciler
 • Orta doğu Üniversitesi sayısal, eşit ağırlık, dil bölümlerinde başarılı olan öğrenciler 
 • Yıldız Teknik Üniversitesi sayısal bölümde başarılı olan öğrenciler

Üniversite sınav sonucunda Sabancı vakfı desteklediği üniversiteleri ve belirttiği puan türlerine göre en yüksek başarıya sahip olanlara eğitim hayatı boyunca destek sağlar. Vakfın belirttiği şartları sağlayan kişiler yardım başvurusunu oluşturabilir. Ayrıca il birincisi olan kişilerde tespit edilerek devlette ya da burslu olarak okudukları zaman Sabancı Vakfı’nın bursuna alabilir. Buna ek olarak bursun devam etmesi için okul başarı puanının da belirtilen ortalama da bulunması gerekir.

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı burs başvurusu yapmak isteyenler öncelikli olarak yerleştirme puanları esas alınarak hazırlanan listedeki şartları taşımalıdır. Ayrıca lisans öğrenimi gören ve Türk Vatandaşı kişiler burs başvurusunu yapabilir. Başvuru yapmak isteyenler mikrofon.co üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir. Hızlı ve kolay bir şekilde başvurusunu yapan kişiler on aylık her ay 2000 TL ücreti düzenli bir şekilde alabilecektir. Öğrencilerin mutlaka başvuru yapması ve başvuru tarihini kaçırmaması gerekir. 

Her sene üniversite sınavından sonra yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte burs başvuruları da başlamaktadır. Sonuçlar açıklandıktan sonra ve yerleştirmenin neticelendirilmesi ile birlikte burs başvurularını da hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Her seneye yerleştirme sonuçlarından sonra belli bir zaman aralığında burs başvuru değerlendirme süresi bulunur. Başvuru değerlendirme süresinde tüm kriterler vakfın istediği şekilde olursa eğer normal öğrenim süresi boyunca on aylık süre boyunca her ay 2000 TL ödeme alınır. Bir sene içerisinde toplamda on ay şeklinde verilecek olan bu ödemeler ayrıca her sene belirlenen oranlarda zam artışıyla yenilenebilir. 

Vakfın sağladığı burs başvurusu yapıldıktan sonra başvurusu olumlu şekilde yanıtlananlar normal öğretimin devam ettiği süre boyunca başarı sağladıkları sürece bu yardım alabilir. Ayrıca burs karşılıksız verilmektedir ve hiçbir şekilde geri ödeme talep edilmez. Fakat bursu alan mezunlar gönül borcunu ödemek için sadece isteye bağlı olarak bilgi aktarmak adına mentorluk yapabilir. Bunun için mezun olduktan sonra vakıf iletişime geçebilirsiniz.

Vakfın sağladığı burs hakkındaki tüm ayrıntıları web sitesinden öğrenebilmeniz mümkün olur. Hızlı ve kolay bir şekilde nasıl başvuru yapacağınızı ayrıntılarıyla öğrenir ve son başvuru tarihini incelemiş olursunuz.

Başvuru tarihi hakkındaki detaylar ve üniversite giriş bursu için başvuruyu hangi üniversitelerin yapacağını inceleyebilirsiniz. Tüm üniversiteleri inceleyebilir ve burs hakkındaki ayrıntıları inceleme fırsatını elde edebilirsiniz. Yapacağınız başvurularda değerlendirme süreci ve burs yönergelerini okuyabilirsiniz.

Başvuru tarihleri adı altında burs hakkındaki tüm olanakları inceleme fırsatını elde edersiniz. Sadece burs değil diğer farklı bilgileri de edinmeniz mümkündür. İsterseniz staj isterseniz burs yönergelerini okuyabilirsiniz. Hali hazırda burs almakta olan kişiler dilerse staj başvuru olanaklarını da değerlendirebilir. Bu sebepten dolayı isterseniz genel bilgi almak adına sıkça sorulan sorular kısmını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili başlıklar ve sosyal yardımlar için https://maddiyardimbasvurusu.com/sosyal-yardimlar/ linkine tıklayın.

 


5/5 - (9 Oy Verildi )

Bir Yorum

 1. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum 8milyar kredi borcum var ödeyemiyorum çok zor durumdayim yardımcı olursanız sevinirim saygilarim saygilarim 5çocuğum var calisanim yok ikisi okuyo ihtiyaçlarını karşılamıyorum yardımcı olursanız sevinirim saygilarim saygilarim saygilarim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu