Güncel

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu! Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Başvuru Formu! Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Şartları! Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Ne Kadar? Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Deprem

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu! Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Başvuru Formu! Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Şartları! Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Ne Kadar? Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Deprem

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu kapsamında üniversite öğrencilerine destek sağlanacaktır. Burs imkanlarından yararlanacak kişiler gerekli koşulları sağladığı sürece eğitimi boyunca yardımdan yararlanabilir. Yardımdan yararlanacak lisans öğrencileri şu şekilde sıralanır;

  • Tıp fakültesi öğrencileri
  • Hemşirelik öğrencileri
  • Diş kimliği ve sağlık bilimleri fakültesi öğrencileri

Öğrenciler burs kapsamında her ay düzenli olarak vakfın sağladığı destekten yararlanabilecektir. Lisans bölümlerinde okuyan ikinci sınıf öğrencilerine gerekli yardım sağlanacaktır. Bu yardım hazırlık bölümünde okuyanları kapsamaz.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Başvuru Formu

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu başvuru formu vakfın web sitesi üzerinden doldurulabilir. Online başvuruları kabul eden vakıf duyurular kısmında başvuru süresi ve başvurular hakkındaki bütün ayrıntıları aktarır.

Bu sayede öğrenciler duyuruları takip edebilir ve ilk kez karşılıksız burs alacak öğrenciler için sağlanan burs başvurularını online yapar. Ayrıca burs yardımları vakıf tarafından her ay düzenli şekilde verilecektir. Her sene kayıt yaptırmak zorunludur ve örgün okuyan öğrencilere bu destek verilir.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Şartları

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartlarına bakıldığında ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin aktif öğrencilerin bulunması lazımdır. Öğrencilik süresi boyunca gerekli yardımlardan yararlanmak mümkündür. Fakat öğrenime ara verilirse burs kesilir.

Ayrıca öğrenim süresi bir dönem ya da daha fazla süreyle uzatılırsa burs verilmez. Sadece öğrenim süresi boyunca gerekli yardımdan her ay yararlanılabilir. Buna ek olarak başvuru sırasında diğer tüm şartları öğrenebilirsiniz.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Ne Kadar?

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu her ay 500 TL şeklinde verilecektir. Bir sene boyunca toplamda dokuz ay gerekli yardımdan yararlanılabilir. Burs başvurusu sadece daha önce karşılıksız burs almayan öğrenciler tarafından yapılabilir.

Öğrenciler mutlaka gerekli detayları duyurular kısmından öğrenmeli ve dilekçesini oluşturmalıdır. Buna ek olarak gerekçeler de kısaca ifade ettiğiniz durumları izah eden bir açıklamayla bursa neden ihtiyacınız olduğunu anlatabilirsiniz.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Deprem

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu deprem bölgesindeki öğrencilere verilmeye devam edilecektir. Burs durumunda herhangi bir kesinti yaşanmayacaktır. Bu sebepten dolayı öğrencilerin kaygı yaşamasını gerektiren bir durum yoktur.

Öğrencilere verilecek bu destek kapsamında depremden maddi manevi olumsuz yönde etkilenen tüm öğrenciler desteği almaya devam edecektir.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu açıklanma tarihi duyurular kısmından takip edilmelidir. Bu sayede burs alacak kişilerin hak sahipliği sorgulamasını online üzerinden yapması lazımdır. Hem asil liste hem de yedek liste burs başvurularından sonra açıklanacaktır.

Ayrıca başvuru belirli bir süreyi kapsar ve sonrasında inceleme süresi ile birlikte başvuru sonuçları öğrenilebilir. Başvuru sonucunu öğrenmek için online sistemde kişisel bilgilerinizle giriş yapmanız lazımdır.

5/5 - (4 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu