Güncel

YÖK Dil Başvuru 2023 Nereden Yapılır?

YÖK Dil Başvuru 2023 Ücreti Ne Kadar? YÖK Dil Başvuru 2023 Ne Zaman? YÖK Dil Başvuru 2023 Nasıl Yapılır? YÖK Dil Başvuru Ertelendi mi?

YÖK Dil Başvuru 2023

YÖK Dil Başvuru 2023 Nereden Yapılır? YÖK Dil Başvuru 2023 Ücreti Ne Kadar? YÖK Dil Başvuru 2023 Ne Zaman? YÖK Dil Başvuru 2023 Nasıl Yapılır? YÖK Dil Başvuru Ertelendi mi?

YÖK Dil Başvuru 2023 Nereden Yapılır?
YÖK Dil Başvuru 2023 Nereden Yapılır?

Yök dil başvuru için öncelikli olarak ÖSYM işlemlerine giriş yapmalısınız. Kurumsal ÖSYM sayfası üzerinden sınav hakkındaki başvuru açıklamasını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca sınav hakkındaki başvuru kılavuzu ve adaylara duyurulan bütün bilgileri incelersiniz.

Mutlaka ilgili sayfaya giriş yapmalı ve ÖSYM üzerinden 12 Mart 2023 tarihinde gerçekleşecek sınav hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca başvuru kılavuzunu indirebilir veya daha önceki sınav sonuçları hakkında inceleme yapılabilir.

YÖK Dil Başvuru 2023 Ücreti Ne Kadar?

Yök dil başvuru ücreti kılavuzda belirtilmiştir. Bu kapsamda 2023 yılında sınav ücreti 185 TL olarak bilinmektedir. Sınav ücreti her öğrenci için aynıdır. Ayrıca sınav ücretini ödemeden başvuru yapılamaz.

Ön başvuru tamamlandıktan sonra sınav ücreti ödenir ve sonrasında başvurunuz tamamlanır. Başvuruda ödemenin gerçekleşeceği başvuru süresi kaçırılmamalıdır. Eğer başvuru süresini kaçırırsanız bir sonraki sınav tarihini beklemek zorunda kalabilirsiniz.

YÖK Dil Başvuru 2023 Ne Zaman?

Yök dil başvuru tarihi ÖSYM sayfasında duyurular kısmında bulunur. 25 Ocak 2023 tarihi ve 1 Şubat 2023 tarihi aralığında başvurular gerçekleşecektir. Başvuruların alındığı süresi atılmayacaktır.

Bu sebepten dolayı ilgili tarih aralığında mutlaka başvurunuzu online sistem üzerinden ya da aday işlemleri mobil uygulamasından yapabilirsiniz. Mobil uygulama hem Android hem iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarda kullanılabilir.

YÖK Dil Başvuru Nasıl Yapılır?

Yök dil başvuru yapmak isteyenler aday işletim sistemine girmelidir. Sistem internet erişiminin bulunduğu herhangi bir cihazdan yapılabilir. Ayrıca online uygulamayı indirerek ücretsiz bir şekilde e-Devlet şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Başvuru yapacaklar şu adamları izlemelidir;

  • Sınav başvuru tarihini kaçırmadan ilgili başvuru aday işlemleri sistemi üzerinden yapılabilir
  • Ayrıca online üzerinden işlem yapabilmek mümkündür
  • Aday işlem merkezinde e-Devlet ile kayıt olunabilir ya da e-Devlet şifresi ile giriş yapılabilir

YÖK Dil Başvuru Ertelendi mi?

Yök dil başvuru ertelenmesi söz konusu değildir. Bu sebepten dolayı ilgili başvuruları yapacaklar mutlaka duyuruları takip etmelidir. Sınavların ertelenmesi ÖSYM tarafından alınan kararlar neticesinde belirlenir.

Duyurular kısmında sınavın ertelenip ertelenmeyeceğini öğrenmeniz mümkündür. Mutlaka belirli aralıklarla sınav başvuru tarihi yaklaştığında duyuruları takip edebilirsiniz.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu