Güncel

e-kurs meb gov tr öğrenci başvuru

e-Kurs MEB Öğrenci Başvurusu: DYK Kurslarına Katılım Süreci! Başvuru nasıl yapılır? Başvuru ne zaman yapılacak? e-kurs meb gov tr öğrenci başvurusu nasıl yapılır?

e-Kurs MEB Öğrenci Başvurusu: DYK Kurslarına Katılım Süreci

e-kurs meb gov tr öğrenci başvuru! e-Kurs MEB Öğrenci Başvurusu: DYK Kurslarına Katılım Süreci! Başvuru nasıl yapılır? Başvuru ne zaman yapılacak? e-kurs meb gov tr öğrenci başvurusu nasıl yapılır?

e-kurs meb gov tr öğrenci başvuru
e-kurs meb gov tr öğrenci başvuru

Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), ücretsiz eğitim programlarıdır ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere yardımcı olmak amacıyla veriliyor. E-Kurs aracılığı ile DYK programlarına, 6. ve 10. sınıf öğrencileri de katılım gösterebilirler. DYK kurslarına başvuru işlemleri, e-Kurs MEB öğrenci başvuru ekranından yapılabilmektedir.

DYK Kurslarına Katılım İçin e-Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

DYK programlarına katılmak için öğrencilerin e-Kurs MEB öğrenci başvuru ekranına giriş yapmaları gerekmektedir. Başvurular 26-29 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemi için kayıtlı eğitim kurumlarının veya ikamet edilen adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine başvuruda bulunulabilir. Ayrıca e-Okul bilgileri veya e-Devlet girişi ile de başvuru yapılabilir.

e-kurs meb gov tr öğrenci başvurusu Ne Zaman Yapılacak?

DYK kurslarına katılmak isteyen öğrenciler, başvuru işlemlerini 26-29 Kasım tarihleri arasında yapabileceklerdir.

Hangi Sınıf Seviyeleri Kurslara Katılabilecek?

DYK kurslarına, ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler, genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencileri, özel eğitim meslek okulu ile özel eğitim meslek okulu programının uygulandığı özel eğitim sınıfı öğrencileri, 6, 7, 8, 10, 11 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ve örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar başvuru yapabilmektedir.

Ayrıca, uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin 9 uncu sınıfında öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler de Türkçe öğretimi kapsamında başvuruda bulunabilirler.

e-kurs meb gov tr öğrenci başvuru nasıl yapılır?

DYK kurslarına başvurular, e-Kurs MEB öğrenci başvuru ekranı üzerinden gerçekleştirilebilir. Başvuru işlemi için kayıtlı eğitim kurumlarının veya ikamet edilen adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine başvuruda bulunulabilir. Ayrıca e-Okul bilgileri veya e-Devlet girişi ile de başvuru yapılabilir.

Kursiyerlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Öğrenci/kursiyerler, kurs merkezinin belirlediği derslerden ve öğretmenlerden birini tercih ederek başvuruda bulunabilirler. Kurslara kayıt için son tarih, yıllık açılan kurslara ekim ayı sonuna kadardır.

Resmi örgün eğitim kurumları ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, yaz dönemi kursları için okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında da kursa katılabilirler.

Ayrıca, kursiyerlerin e-Kurs MEB öğrenci başvuru ekranında bulunan bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması, başvuru işlemi için önemlidir.

DYK kurslarına e-Kurs MEB öğrenci başvuru ekranından kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapılabilir. Öğrenciler, başvuru sürecinde belirtilen hususlara dikkat etmelidirler. DYK kursları ile öğrencilerin eğitim hayatlarına daha başarılı bir şekilde devam etmeleri amaçlanmaktadır.

NOT: Güncel başvuru ve güncel kurs başvuru ekranı ve detayları için https://e-kurs.meb.gov.tr/Login.aspx linkine tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu