Belediye Yardımları

İBB evlilik yardımı nasıl başvurulur, şartları nelerdir?

İBB evlilik yardımı! İBB evlilik yardımı başvurusu! İBB evlilik yardım başvuru şartları!

İBB evlilik yardımı

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

İBB evlilik yardımı! İBB evlilik yardımı başvurusu! İBB evlilik yardım başvuru şartları!

İBB evlilik yardımı
İBB evlilik yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek, evlilik hazırlığındaki ihtiyaç sahibi çiftlere destek olmak için yeni bir proje başlattı. İstanbul’da ikamet eden ve belirli şartları taşıyan çiftlere, tek seferlik 7 bin TL ödeme yapılacak.

Proje kapsamında, çiftlerin iş durumu, maddi yeterlilikleri ve ihtiyaçları sosyal araştırma ile tespit edilecek. Değerlendirmeye tabi olacak çiftlerin 3 ay içinde evlenmeleri, İstanbul’da ikamet etmeleri ve sosyal incelemede uygun görülmeleri gerekiyor. Başvurular Alo 153 Çözüm Merkezi, İstanbul Senin mobil uygulaması ve sosyalyardim.ibb.gov.tr adresi üzerinden alınmaya başlandı.

İstanbul’da her yıl ortalama 90 bin evlilik gerçekleşiyor ve ihtiyaç sahibi olduğu sosyal incelemeyle belirlenen yaklaşık 10 binin üzerinde çift, destekten faydalanabilecek. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda, şartları taşıyan çiftlere tek seferlik karşılıksız ödeme yapılacak ve destek kadının hesabına yatırılacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, proje hakkında yaptığı açıklamada, “Yeni yuva kuracak çiftlerimize katkıda bulunmak bizleri çok mutlu ediyor. Yeni evlenecek tüm çiftlerimizin hayalleri gerçek, mutlulukları daim olsun” dedi.

Bu proje, ihtiyaç sahibi çiftlerin evlilik hazırlıklarına destek olmanın yanı sıra, toplumsal dayanışma ve sosyal yardımlaşma kültürünün de bir örneği olarak görülebilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür projeleri, toplumun farklı kesimlerine yardım eli uzatmak ve sosyal adaleti sağlamak için önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

İBB evlilik yardımı başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan evlilik yardımı projesine başvurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

İBB evlilik yardımı başvurusu
İBB evlilik yardımı başvurusu

1. Alo 153 Çözüm Merkezi, İstanbul Senin mobil uygulaması veya sosyalyardim.ibb.gov.tr adresine girin.
2. Başvuru formunu doldurun ve gerekli belgeleri yükleyin.
3. Başvurunuzun değerlendirilmesi için sosyal inceleme yapılacak. Bu inceleme sonucunda başvurunuzun kabul edilip edilmediği size bildirilecektir.
4. Başvurunuz kabul edildiği takdirde, tek seferlik 7 bin TL ödeme kadının hesabına yatırılacaktır.

Başvuru yaparken, çiftlerin iş durumu, maddi yeterlilikleri ve ihtiyaçları sosyal araştırma ile tespit edilecektir. Değerlendirmeye tabi olacak çiftlerin 3 ay içinde evlenmeleri, İstanbul’da ikamet etmeleri ve sosyal incelemede uygun görülmeleri gerekiyor.

Başvurular Alo 153 Çözüm Merkezi, İstanbul Senin mobil uygulaması ve sosyalyardim.ibb.gov.tr adresi üzerinden alınmaktadır.

DEVLETİN YENİ EVLENECEKLERE VERDİĞİ YARDIMLAR NELERDİR? NASIL BAŞVURULUR?

İBB evlilik yardım başvuru şartları

İBB evlilik yardımı başvuru şartları şu şekildedir:

1. İstanbul’da ikamet ediyor olmak.
2. İhtiyaç sahibi olmak.
3. Evlilik tarihinden en az 3 ay önce başvuru yapmak.
4. Sosyal incelemede uygun görülmek.
5. Daha önce boşanmış olmak başvuruya engel teşkil etmemektedir.

Başvurular Alo 153 Çözüm Merkezi, İstanbul Senin mobil uygulaması ve sosyalyardim.ibb.gov.tr adresi üzerinden alınmaktadır.

Başvuru yapacak çiftlerin gelir ve ihtiyaç durumlarına göre değerlendirme yapılacak ve şartları taşıyan çiftlere tek seferlik 7 bin TL ödeme yapılacak. Ödeme, kadının hesabına yatırılacaktır.

YENİ EVLENECEKLERE VERİLECEK SOSYAL YARDIMLAR

5/5 - (4 Oy Verildi )

Bir Yorum

  1. Başvuru yaptığım halde ne dönüş oldu nede ödeme sisteme girdiğimizde de böyle bir başvuru olmamıştır diyor nasıl bir durum bu siz dönene kadar evlendim ben

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu