Belediye Yardımları

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Samsun il sınırı içerisinde ikamet eden olan  muhtaç durumdaki vatandaşlara yardım eli uzatan Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımları ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olarak destek vermeye devam etmektedir.

Samsun Belediyesi ayni ve maddi yardımlar ile vatandaşlara farklı yardım programları ile hizmet vermektedir.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla birlikte halkına hizmet vermeye ve zor zamanlarında yanında olmaya devam etmektedir.

Yazımızın devamında Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detayları sizler ile paylaşarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Samsun Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Samsun Belediyesinin sosyal yardım türleri arasında olan, vatandaşlar tarafından en çok başvuru aldığı Samsun Büyükşehir Belediyesi Temel İhtiyaç Destek Kartı olmaktadır. Vatandaşların kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilmesi adına hayata geçirilen sosyal destek kartı ile ihtiyaç sahipleri kimseye mahcup olmadan ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Ülkemizdeki diğer belediyeler gibi Samsun Belediyesi de gıda, yakacak, giysi, eşya, engelli yardımları, öğrenci yardımları yapmaktadır.

Samsun Belediyesi engelli yardımları ile diğer belediyelerden farklı olarak hizmet vermektedir. Samsun’da yaşayan engelli bireyler medikal malzemelerin yanı sıra belediyenin sunmuş olduğu imkanlar ile sosyalleşme fırsatı da bulmuştur.

Rehabilitasyon Merkezleri, dinlenme alanları, engellilere özel havuzları ile engelli bireyler için sosyalleşme alanı belediye tarafından oluşturmuştur.

Ayrıca engelli ve yaşlılara gerekli durumlarda psikolojik destek hizmeti de verilmektedir.

Samsun Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan veya karşılamakta güçlük çeken muhtaç ve yoksul ailelere Samsun Belediyesi tarafından yardımlar verilmektedir.

Afetzedeler, engelliler, öksüz-yetim çocuklar, geliri ve kimsesi olmayan yaşlılar, dul kadınlar kısacası yardım almadan temel ihtiyaçlarını gideremeyecek durumda olan kişiler Samsun Belediyesinden sosyal yardım alabilirler.

Samsun Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım almak isteyen ihtiyaç sahipleri Samsun Belediyesi yardım başvurusu için https://www.samsun.bel.tr/ adresine giriş yaptıktan sonra buradaki yardım başvuru formunu doldurabilir ya da Çözüm Çağrı Merkezi  0362 431 10 12 veya 0362 435 32 39 nolu telefon üzerinden yardım başvurusu yapabilirler.

Samsun Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunda almak istediğiniz yardım türüne dair  bilgiler alınmaktadır. Başvuru yapılacak olan yardım  ve başvuran kişinin kimlik bilgileri, adres ve iletişim bilgileri, ailenin gelir-gider bilgilerine dair bilgiler istenmektedir.

Almak istediğiniz yardımı yazı ile belirterek başvuru sağlanmaktadır.

Samsun Belediyesi sosyal yardım başvurusu için https://samsun.bel.tr/cozum-merkezi linkine tıklayarak başvuru formu doldurabilirsiniz.

Başvuru formlarının doğruluğunu değerlendirme aşamasında inceleme komisyonu devreye girmektedir. Bu sebeple vereceğiniz bilgilerin doğru ve güncel olması önemlidir. Gerçek ihtiyaç sahipleri yardım almaya hak kazanmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Samsun Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru sonuçlarınızı öğrenmek için başvuru tarihinden sonra en az 15 gün beklemeniz gerekmektedir. Başvurular genellikle 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

İhtiyaç sahipleri Samsun Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için ÇÖZÜM çağrı merkezlerini arayarak, kimlik bilgilerini iletmeleri durumunda başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.

Samsun Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Samsun Belediyesi yardım başvurularını ÇÖZÜM çağrı merkezi üzerinden kabul etmektedir. Sosyal yardım başvuruları için Çözüm çağrı merkezi 0362 431 10 12 nolu numaradan yetkililere ulaşabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi gıda ve erzak yardımı; belediye ailelere Temel İhtiyaç Destek Kartı vererek de gıda yardımı yapmaktadır. Kart sayesinde vatandaşlar anlaşmalı marketlerden alışverişlerini yaparak temel ihtiyaçlarını almaktadır. Yardım kartı başvurusu Çözüm Çağrı destek merkezi üzerinden veya internet sitesinden yapabilirsiniz.

Başvuru şartlarını sağlamanız halinde sizden bir takım bilgiler istenerek başvuru süreciniz başlatılacaktır.

Değerlendirme komisyonu tarafından incelenen başvurunuzun olumlu olması halinde verdiğiniz iletişim bilgilerinden sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu için mahalle muhtarınıza ya da bağlı olduğunuz belediyelerin sosyal yardımlaşma birimine gıda kolisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Samsun Belediyesi yardım kolisi dağıtımını Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde yapmaktadır. Yılda 2 defa verilen gıda kolileri belediyelerin ve muhtarlıkların belirlediği ihtiyaç sahiplerine de verilmektedir.

Yazımızın içeriğinde Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detayları paylaştık.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Samsun Belediyesi erzak yardımını yılda en fazla 4 defa yapmaktadır. Samsun Belediyesi erzak yardımı başvurusu için  Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bizzat giderek burada başvuru formu doldurmak şartı ile başvurabilir ya da 0 (362) 431 60 90 nolu numarayı arayarak yetkililere yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşların adreslerine erzak kolisi teslim edilmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Samsun Belediyesi düzenli olarak yaptığı yardımları Temel İhtiyaç Destek Kartı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Gıda yardımlarını koli olarak da yapan belediye, bazen gıda ve erzak kolisi vermek yerine yardımlarını sosyal destek kartlarına bakiye yükleyerek de yapmaktadır.

Temel İhtiyaç Destek Kartı sayesinde dar gelirli vatandaşlar kimseye karşı rencide olmadan ihtiyaçlarını karşılarlar. Sosyal destek kartı ile giysi ve temel gıda alışverişi yapılmaktadır. Kartta  bulunan bakiyeyi nakit olarak çekmek mümkün değildir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu için +90 (362) 431 60 90 nolu numarayı  arayabilir yada https://samsun.bel.tr/cozum-merkezi linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Samsun sosyal kart başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların yardım kartları adreslerine teslim edilmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Samsun Büyükşehir Belediyesi maddi yardım için yardım kartı başvurusu yapmanız gerekmektedir. Maddi ve ayni yardımlarını temel ihtiyaç destek kartı aracılığı ile yapan belediye, bu kart sayesinde vatandaşların kimseye mahcup olmadan ihtiyaçlarını karşılayabilmesine olanak sağlamaktadır.

5/5 - (2 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu