Belediye Yardımları

Bursa Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu 2023

Bursa Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bursa Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bursa Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu! Bursa Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bursa Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bursa Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bursa Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bursa Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu! Bursa Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bursa Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Bursa Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Asgari ücret düzeyinden düşük maaş alan, dar gelirli aileler geçinmek için belli başlı yardımlara ihtiyaç duyarlar. Bu yardımlar gıda yardımı, para yardımı, kömür yardımı ve bazı fatura yardımları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu fatura yardımları içerisinde doğalgaz faturası da bulunmaktadır. Elektrik, su ve doğalgaz faturasını ödemekte zorluk çeken vatandaşlara devlet yardım sağlamaktadır.

Devlet her vatandaşa kolaylıkla ulaşamayacağı için bu görevi belediyelere vermiştir. Belediyeler de devletin verdiği bu ek gelirle yardıma ihtiyacı olan bireylere destek vermektedir. Bursa belediyesi de bu belediyelerden biridir. İl genelinde yaşayan fatura ödemesinde zorlanan bireyler Bursa Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu yaparak fatura öderken belediyeden yardım alabilirler.

Bursa Belediyesi çevreyi korumaya yönelik yaptığı çalışmalarla çok kez adından söz ettirmiştir. Daha önce de kömür kullanımı yerine doğalgaz kullanımına teşvik için doğalgaz faturası ve doğalgaz sistemiyle ilgili yardımlarda bulunan belediye bu çalışmalarına devam etmektedir.

Bu konuda yardıma ihtiyacı olan bireyler https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru linkinden belediyenin resmi sitesinden başvurularını yapabilirler. Ayrıca e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilmektedir.

Bursa Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Hava kirliliğini en aza indirmek, daha temiz bir çevreye sahip olmak adına kömür yerine doğalgaz kullanımı ülkemizde oldukça yaygınlaşmıştır. Sobadan doğalgaza geçiş sırasında doğalgaz sistemlerinin kurulması için belediyeler hassasiyetle çalışmışlardır. Dar gelirli vatandaş için doğalgaz sistemini evlerine taşımaları maliyetli bir işti bu noktada da yine belediyeler devlet eliyle vatandaşa yardımda bulunmuştur. 

Bursa Belediyesi, Kart16 Sosyal Destek Kartı uygulaması ile ihtiyaç sahibi vatandaşları incitmeden yardımda bulunmaktadır. Bu uygulama ile birlikte ihtiyaç sahibi olanlar istedikleri yerden alışveriş yapabiliyorlar.

Büyükşehir Belediyesi yaptığı yardımlara bir yenisini ekleyerek kış mevsiminde vatandaş için doğalgaz yardımı projesini başlattı. Bursa Belediyesi doğalgaz fatura desteği projesi sayesinde Kart16 sahibi olan bireylere doğalgaz faturası için ocak, şubat ve mart aylarında maddi yardım yapılacaktır.

Bursa Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Bursa Belediyesi her belediye gibi dar gelirli vatandaşlara yardım etme konusunda birçok çalışma yapan bir belediyedir. Kart16 uygulaması ile yardıma ihtiyacı olan bireylere gıda, giysi ve para yardımı yapmaktadır.

Bursa Belediyesi doğalgaz fatura destek formu için belediyenin resmi sitesini ziyaret edebilir veya bu forma e-devlet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu   linkten belediyenin resmi sitesindeki forma erişim saylayabilirsiniz. Bunun yanında belediyeye yardım başvurusu yapacak kişinin kendisinin gidip başvuru formu doldurması da başvuru için yeterli olacaktır. 

Bursa Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Hava kirliliğinin önüne geçmek için doğalgaz kullanımına teşvik zamanla artmıştır. Doğalgaz kullanımının getirdiği yüksek faturalar dar gelirli aileleri zorlamıştır. Fatura ödemekte zorluk çeken ailelerin yardımına belediyeler koşmuştur. Bursa belediyesi Kart16 projesi ile yardıma ihtiyacı olan birçok aileye maddi destek sağlamaktadır. Doğalgaz fatura desteği de bu yardımlardan biridir. Peki Bursa Belediyesi doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir bir göz atalım:

  • Haneye asgari ücret düzeyinden daha az  miktarda bir gelir gelmesi,
  • Dezavantajlılık sebebiyle evde iş gücüne dahil olabilecek birey bulunmayan aileler,
  • Eve asgari ücret düzeyinde maaş girmesine rağmen hanede yaşan kişilerin sayısı 6 ve daha fazla kişi olan aileler,
  • Boşanmış, eşi cezaevinde olan, eşi vefat etmiş, şiddet mağduru olan ve yeterli gelire sahip olmayan kadınlar,
  • 60 yaş üzeri olan, yalnız yaşayan ve geçinmek için yeterli gelire sahip olmayan kişiler,
  • Hastalık, yer değişikliği gibi nedenlerle belirli bir zaman diliminde işsiz kalan bireyler,
  • Hane geliri asgari ücret düzeyinden düşük ya da asgari ücret düzeyinde olan fakat tıbbi giderleri olan aileler,

Bu ve bunun gibi sosyal yardımlar yararlanabilirler.

belediye yardımları ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/  linkine tıklayın.


Yıldız Vermek İster Misin?

Bir Yorum

  1. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla perişanım küçüğüne bez alamicak duruma geldim bakkala borcum birikti kiram birikti lütfen Allah rızası için yardım edin bana çocuklarım için istiyorum sesimi duyun artık gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum lütfen yardımınıza ihtiyacım var benim çaresizim tek başıma mücadele ediyorum ana tukendim artık lütfen sizden yardım talep ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu