Devlet Yardımları

Hibe Desteği 2023! Ekipman Hibe Desteği 2023

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru

Hibe Desteği 2023

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Hibe desteği 2023 kapsamında verilen destekler devletin sağladığı yardımlardır. Hibe desteği başvuruları için Tarım ve Orman Bakanlığı adresini ziyaret etmek lazımdır. Ayrıca hibe desteği başvuruları e-Devlet üzerinden de yapılabilmektedir.

Hibe Desteği 2023! Ekipman Hibe Desteği 2023
Hibe Desteği 2023! Ekipman Hibe Desteği 2023

Tarımla uğraşan ya da hayvan yetiştiriciliği yapan kimseler hibe desteği için Tarım ve Orman Bakanlığı online başvuru hizmetini tercih etmelidir. Esnaf, sanatkâr ve gerçek kişi tacirlerse Ticaret Bakanlığının e-Devlet sayfası üzerinden hibe desteğinde bulunabilir. 

Hibe desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak programa başvuru yaparken şartları taşıması lazımdır. Şartları öğrendiğiniz program eğer faaliyet kodunuzu yansıtıyorsa bu durumda başvuru gerçekleşebilir. Yaptığınız işin hibede desteklenmesi lazımdır. Çünkü bakanlığın yapacağı hibe başvurularında talep ettiği iş kolu önemlidir.

Ekipman Hibe Desteği 2023

Hibe desteği 2023 almak isteyen tarım işçileri kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programına başvuru yapmalıdır. Bu program kapsamında ekipman desteği tarımda kullanılabilecek çeşitli türde makinalardan oluşur. Hibe desteği 2023 programı için destekten yararlanmak isteyenler başvurularını online üzerinden yapabilir. Başvuru yapacaklar şu hususları dikkate almalıdır;

  • Online başvuruda bakanlığın başvuru sitesine giderek üye olmak gerekir
  • Online başvurularda aktivasyonu gerçekleştirdikten sonra kimlik numarası ya da vergi numarasıyla sisteme giriş yapılabilir 
  • Sisteme giriş yapıldıktan sonra faaliyet kodu, işletmenin amacı, işletmenin faaliyetleri gibi tüm konuları açıklamalı bir şekilde girmelisiniz
  • Yaptığınız iş hakkındaki ayrıntılar güncel tarihlerdeki belgelerle belgelenmelidir

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru

Hibe desteği 2023 programlarında tarım makinaları olarak yapılır. Hibe desteğinde tarım ile uğraşan veya yetiştiricilik yapan kimseler bu devlet destekleriyle birlikte işlerini geliştirebilir. Makine başvurusu yapacak kimseler online üzerinden bakanlığın sitesine ulaşmalıdır. Ayrıca bu destek kapsamında 5000 TL ile 500.000 TL arasındaki makinenin %50’si hibe olarak karşılanacaktır. Buna ek olarak KDV ve hariç fiyatlar üzerinden %50 hibe desteği tarımla uğraşanlara sunulacaktır.

Makine desteğinden yararlanacak kişilerin yardım başvuru tarihini mutlaka takip etmesi lazımdır. Belirli bir süreyi kapsayan bu başvurularda %50 hibe desteği ile birlikte alınacak makinalar KDV ve hariç oranlarıyla daha uygun fiyatlara alınabilir. Tarımla uğraşan sosyal ve maddi yardım olarak oldukça ekonomik ve faydalı bir çalışma olan hibe desteği başvuruları bakanlık sitesinden takip edilmelidir.

5/5 - (10 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu