Devlet Yardımları

Hibe Desteği Başvuru! Hibe Başvuru! Hibe Nedir?

Hibe Desteği Başvuru Formu

Hibe Desteği Başvuru

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Hibe desteği başvurusu yapmak isteyenler Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programına başvurmalıdır. Programa başvuru yapmadan hibe desteği talep edilemez. Buna ek olarak mutlaka başvuru şartlarını ve ayrıntılarını hibe destek.tarimorman.gov.tr sitesi üzerinden öğrenmeniz lazımdır. Her çiftçi için yapılan destekler giriş bilgilerinizle birlikte sisteme giriş yapılarak öğrenilebilir. 

Hibe Desteği Başvuru! Hibe Başvuru! Hibe Nedir?
Hibe Desteği Başvuru! Hibe Başvuru! Hibe Nedir?

Hibe desteği başvurularında bilgi edinme ve mevzuat kısmını okumanız gerekir. Bu sayede mevzuat kısmında kimlerin hibe desteğinden hangi dönemlerde yararlanabileceği tebliğ edilmiştir. Bu sayede herkes için bir hibe desteği programı başvurusu yapılabilir. Yalnızca üretime uygun kimseler bu başvuruları kurumun belirlediği mevzuat gereğince gerçekleştirebilir.

Hibe Başvuru

Hibe desteği kapsamında hayvancılık ve tarımla alakalı birtakım destekler kanun gereğince desteklenmektedir. Bu destekler kapsamında başvuruların 41 ilde gerçekleştiği bilinir. Bu başvurular için bakanlığın sayfasını ziyaret edebilir ve il ile ilçe tarım orman müdürlüklerinin adreslerini öğrenebilirsiniz. 

Başvuruların yapılması için hibe desteğinde gerçek ve tüzel kişi olmak lazımdır. Ancak bu sayede gerekli şartları taşıyan kişiler ilgili müdürlüklere giderek bir dilekçe verir ve kayıt sistemine göre belirledikleri arazi varlığı ya da üretim tesisleri ile hibe desteğine başvuru yapabilir. Bu desteği alabilmek için sahip olunan varlıkların gösterilmesi şarttır.

Hibe Nedir?

Hibe desteği devletin sağladığı bağış anlamına gelmektedir. Hibe desteği KOBİ’lere, işletmelere ve tarımla uğraşan kişilere yapılmaktadır. Ayrıca kadın girişimciler de hibe desteğinden yararlanmak mümkündür. Sağlanan hibe desteği kapsamında bağış şeklinde yapılan birtakım yardımlar devletin istihdamı geliştirmesi adına sağlanmaktadır. 

İş gücünü arttırmak ve üretim yapan kişileri desteklemek amaçlı karşılıksız bir şekilde verilen hibe desteği teşvik amaçlı işletmelere sağlanır. Ayrıca devlet karşılıksız olarak verdiği hibe desteğine afet dolayısıyla zarar görmüş kimselere de sunar. 

Geniş kapsamlı bir şekilde devletin sağladığı hibe desteği başvuru yapılarak yararlanılabilir. Karşılıksız verilen bu hibe desteği para şeklinde veya gıda, barınma ihtiyacı veya yakıt gereksinimi şeklinde alınabilir.

Hibe Desteği Başvuru Formu

Hibe desteği başvuru formu bakanlığın internet sayfasından ya da il veya ilçe müdürlüklerinden elde edilebilir. Başvuru formunda sizden istenen birtakım bilgiler bulunur. Başvuruyu yapacak kişinin hibe desteği başvuru formunu doldurması gereken en önemli ayrıntılar şu şekildedir:

 • Başvuru sahibinin adı soyadı ya da unvanı
 • Başvuru yapan kişinin vergi numarası ya da kimlik bilgisi
 • Hibe desteğinde bulunulacak faaliyet konusu ve proje adı
 • Yatırımın niteliği
 • Başvuru sahibinin ya da yetkilendirelim kişinin kaşesi
 • Yatırım özetini ait bilgiler
 • Başvuru formu hakkında projenin ayrıntıları
 • Bütçe büyüklüğüne göre talep edilen hibe desteği tutarı
 • Yatırımcının kimlik bilgileri
 • Projenin özeti ve proje hakkındaki hedef, proje uygunluğu ve faaliyet tanımlamaları
 • Projenin yıllık eylem planı
 • Proje hakkındaki beklenen sonuçlar, proje bütçesi, başvuru sahibi bilgileri, proje uygulama ve yönetme kapasitesi


Yıldız Vermek İster Misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu