Devlet Yardımları

PTT 18 Yaş Üstü Yardımı! PTT 18 Yaş Üstü Yardımı Ne Kadar?

PTT 18 Yaş Üstü Yardımı Başvurusu! PTT 18 Yaş Üstü Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? PTT 18 Yaş Üstü Yardımı Kimlere Verilir? 18 Yaşını Doldurana Destek!

PTT 18 Yaş Üstü Yardımı

18 yaş üstü yardım desteğinden yararlanmak için aile destek programı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılmalıdır. Muhtaç ailelere verilen bu yardım kapsamında her ay düzenli bir şekilde destek alabilmek mümkündür. 18 yaşına basmış kişiler PTT üzerinden bu yardımı alabilir.

PTT 18 Yaş Üstü Yardımı! PTT 18 Yaş Üstü Yardımı Ne Kadar?
PTT 18 Yaş Üstü Yardımı! PTT 18 Yaş Üstü Yardımı Ne Kadar?

PTT 18 Yaş Üstü Yardımı Ne Kadar?

18 yaş üstü yardım parası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan yardımlarla 12 ay boyunca ödenir. İhtiyaç sahibinin gelir durumu hesaplanarak bu ödemeler 850 TL ile 1250 TL arasında yapılmaktadır.

Muhtaçlık durumuna göre her aile 18 yaş üstü çocukları için bu yardımdan yararlanabilir. Yardımlar ihtiyaç sahibinin maddi durumuna göre farklı rakamlarda gerçekleşmektedir.

PTT 18 Yaş Üstü Yardımı Başvurusu

18 yaş üstü yardım başvurusu yapmak için öncelikli olarak e-Devlet üzerinden destek programına gerekli başvuru formu doldurulmalıdır. Formda istenen bilgilerin tümü eksiksiz bir şekilde girilerek kurma gönderilmelidir. Destek şartları hakkında başvuru sırasında ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

PTT 18 Yaş Üstü Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaş üstü yardım desteğinden yararlanmak için bu başvuruyu e-Devlet üzerinden yapmanız gerekir. Başvuruları ayrıca isterseniz bakanlığın il ya da ilçe müdürlüklerine giderek oluşturabilirsiniz. Kendinize en yakın müdürlüğe giderek gerekli formu doldurursunuz.

PTT 18 Yaş Üstü Yardımı Kimlere Verilir?

18 yaş üstü yardım paketi gelir durumuna göre ihtiyaç sahibi kişilere ödenir. Hane halkına düşen gelir sayısı durumuna göre aylık ödenecek miktarlar şu şekildedir;

  • Aylık kişi başı gelir 450 TL ve altı olan kişiler: 1.250 TL
  • Aylık kişi başı gelir 450 TL üzeri olan ve 911,15 TL ve altı olan kişiler: 1.100 TL
  • Aylık kişi başı gelir 911,15 TL üzeri olan ve 1372,30 TL ve altı olan kişiler: 950 TL
  • Aylık kişi başı gelir 1372,30 TL üzeri olan ve 1833,45 TL’den az olan kişiler: 850 TL

18 Yaşını Doldurana Destek

18 yaş üstü yardım destek paketinden yararlanmak için 18 yaşını doldurmak gerekir. Yaşını dolduran kişiler nüfus bilgilerine bakılarak bu yardımı talep ettikten sonra kısa süre içerisinde onay alarak 12 ay boyunca düzenli şekilde maddi yardım alabilir. Bu yardım sadece 12 aylık süre boyunca düzenli şekilde alınabilmektedir.

18 Yaş Yardım Başvurusu

18 yaş yardım başvurusu yapacak kimseler için istenen belgeler kurum tarafından belirlenmiştir. Ayrıca başvuru yapacak kişiler mutlaka Türk Vatandaşı olmak, yeşil kart sahibi olması, yerleşim yerinin yurtdışında bulunmaması ve 18 yaşından küçük olmaması gereklidir. Buna ek olarak başvuru yapacak kişilerde hane de memurun çalışmaması gerekir.

18 Yaş Altı Yardım Başvurusu

18 yaş altı yardım başvurusu yapmak için aile destek programından yararlanmak gerekir. Her çocuk için belirtilen tutarlar aile destek programında ek ödemeler şeklinde verilir. Sebepten dolayı 18 yaş altı çocuklar için sadece aile destek paketine başvuru yapmanız yeterlidir.

18 Yaş Üstü Devlet Yardımı

18 yaş üstü yardım devlet yardımı karşılıksız bir şekilde verilmektedir. Bu yardım 12 aylık süre boyunca alınabilmektedir. Ayrıca bu süre boyunca 18 yaşını dolduran kişilerin bazı masraflarını karşılamak için devlet bu yardımı sağlamıştır. Yardımlar kapsamında devletin sunduğu olanaklar muhtaç ailelere yöneliktir.

18 Yaşını Dolduranlara 1500 TL

18 yaş üstü yardım kapsamında 1500 TL almak için başvuruların sosyal yardımlar başvurusu tarafından e-Devlet üzerinde oluşması gerekir. Eğitim yardımı kapsamında 18 yaşını dolduran kişiler devletten destek alabilir. Muhtaç aileler düzenli bir şekilde bu yardımı çocukları için talep edebilir.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu