Sosyal Yardımlar

Ev Kadınlarına Yardım! Ev Kadınlarına Yardım Başvurusu

Ev Kadınlarına Yardım Başvuru Formu! Ev Kadınlarına Yardım Sorgulama! Ev Kadınlarına Yardım Ne Kadar? Ev Kadınlarına Yardım Şartları Nelerdir?

Ev Kadınlarına Yardım

Ev kadınlarına yardım ile birlikte çalışmayan ev hanımları yardımdan yararlanabilir. Devletin sağladığı bu yardım sosyal hizmetler tarafından gerçekleşir. Sosyal yardımlar programına giren bu destek ekonomik zorluk çeken kimselere sağlanmaktadır. Çocuklu olan ev hanımlarına verilen destekler bakanlığın sunduğu yardımlarla karşılıksız bir şekilde verilmektedir.

Ev Kadınlarına Yardım! Ev Kadınlarına Yardım Başvurusu
Ev Kadınlarına Yardım! Ev Kadınlarına Yardım Başvurusu

Ev Kadınlarına Yardım Başvurusu

Ev kadınlarına yardım başvurusu yapacak kişilerin e-Devlet üzerinden gerekli formu doldurması lazımdır. Başvuru hizmeti ile birlikte başvuruya ilişkin işlemler bakanlığın sitesinde yapılmalıdır. E-Devlet hesabına giriş yaptıktan sonra kişi sadece kendi adına gerekli başvurusunu tamamlayabilir.

Ev Kadınlarına Yardım Başvuru Formu

Ev kadınlarına yardım başvuru formunda istenen bazı bilgiler bulunur. Bu bilgiler ihtiyaç sahibi kimsenin belirlenmesi adına eksiksiz bir şekilde verilmelidir. Kişisel bilgiler ve nüfus bilgileri başvuru formunda istenmektedir. Ev kadınlarına yardım başvuru formu hakkında bilmeniz gereken detaylar şu şekildedir;

 • Başvuruda varsa ek belgeler verilebilir
 • Ek belge hastane raporu, çalışamaz durumdaki rapor ve öğrenci belgesi olabilir
 • E-Devlet üzerinden sadece kendi adına başvuru yapabilmek mümkündür
 • Başvuru yaptığınız yerden sorgu işlemleri gerçekleşebilir

Ev Kadınlarına Yardım Sorgulama

Ev kadınlarına yardım sorgulaması yapmak isteyen kişiler hangi yöntemle başvurusunu yaptıysa bu sorgu işlemine yine aynı şekilde gerçekleştirmelidir. Eğer e-Devlet hesabı üzerinden yardım başvurusunda bulunulduysa yine aynı yollarla sorgu işlemi kimlik bilgileri girilerek yapılabilir. Yardımı sorgulama da sadece başvuru yapan kişi kimlik bilgileri ile birlikte gerekli işlemleri gerçekleştirebilir.

Ev Kadınlarına Yardım Ne Kadar?

Ev kadınlarına yardım ücreti çocuk sayısı durumuna göre birbirinden farklı miktarlarda olabilir. Ayrıca bu yardımın miktarı hane halkının gelir sayısına göre değişkenlik gösterir. Her hane de gelir sayısı birbirinden farklı olduğu için ev hanımlara farklı rakamlar alabilir.

Ev Kadınlarına Yardım Şartları Nelerdir?

Ev kadınlarına yardım şartları e-Devlet üzerinden belirtilmiştir. Devlet kurumuna yapılacak olan yardımlar da aranacak bazı şartlar şu şekildedir;

 • İhtiyaç sahibi olmak
 • Hane halkına düşen gelir sayısının asgari ücretten üçte bir oranında az olması
 • Çalışamaz durumda bulunmak
 • En az bir çocuğu bulunmak
 • Türk Vatandaşı olmak
 • Gelir testinde uygun bulunmak

Yardımdan yararlanmak isteyenlerin tüm şartları yerine getirmesi ve varsa ek belgelerle birlikte başvurusunu tamamlaması lazımdır. Ek belgelerde hastane raporu veya diğer fakirlik belgesi gibi birtakım evraklar verilebilir. Mutlaka güncel bilgilerle kuruma müracaat etmeniz lazımdır.

Ev Kadınlarına Yardım Ne Zaman Sonuçlanır?

Ev kadınlarına yardım desteğinden yararlanmak isteyenler sonuçları başvuru yaptığı yerden takip etmelidir. Başvuruyu nereden yapmışsınız ona göre sonuçları görüntüleyebilmeniz mümkündür. Başvuru sorgu işleme ve başvuru hakkındaki ayrıntıları öğrenmek isteyenler öncelikli olarak e-Devlet sonrasında ise kuruma giderek ilgili başvurusunu sorgulayabilir.

Ayrıca bakanlık ile iletişime geçerek destek hattı üzerinden ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Sadece başvuru yapan kişiler ilgili sorgu işlemlerini kendisi gerçekleştirebilir. Bir başkası sorgu işlemini gerçekleştiremez.

5/5 - (3 Oy Verildi )

Bir Yorum

 1. 3 çocuğum var 3 de okula gidiyor yardıma ihtiyacım var kiraciyiz eşimin çalıştığı oraya gidiyor ekmek parası zorlaniyoruz engelli kardeşime bakıyorum çocuklarıma yardim maddi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu