Güncel

Defacto deprem yardımı başvurusu! Defacto depremzede yardımı

Defacto depremzedelere yardım başvurusu! Defacto deprem yardımı! Defacto depremzede yardım! Defacto deprem yardımı başvurusu nasıl yapılır

Defacto depremzedelere yardım

Defacto depremzedelere yardım başvurusu! Defacto deprem yardımı! Defacto depremzede yardım! Defacto deprem yardımı başvurusu nasıl yapılır

Defacto Deprem Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Defacto Deprem yardımı başvurusu! Defacto depremzede yardımı

Defacto deprem yardımı kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ortak bir çalışma yürütmüştür. Yapılan anlaşma gereğince bir yıl boyunca tüm çocukların Defacto markasıyla kıyafet ihtiyaçları karşılanacaktır.

Depremde zarar gören tüm çocuklar markanın sunduğu desteği kapsamında ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. Ayrıca ünlü marka depremin ilk gününden beri depremzedelere mont, parka, bot, bere, şapka, eldiven, hırka ya da kazak gibi destekler sağlamıştır.

Defacto deprem yardımı

Defacto deprem yardımı başvurusunda bulunmak isteyenler bakanlık birimleri ile iletişime geçebilir. Yapılan anlaşma gereğince bakanlık çocukların kıyafet gereksinimlerini karşılayacaktır. Bu sebepten dolayı isterseniz e-Devlet üzerinden afetzede yardımı yapabilirsiniz.

Hak sahipliği başvuruyla birlikte kimliğinizi doğrular ve afetzede hak sahipliği başvuru sorgu işlemleri ile birlikte gerekli yardımlardan yararlanmanız mümkündür.

Defacto depremzede yardım

Defacto deprem yardımı sorgulama işlemini yapmak isteyenlerin öncelikli olarak başvurusunu tamamlaması gerekir. Bu şekilde sorgu işlemi için sadece başvuru yapan kimseler eğer e-Devlet üzerinden başvuru yapmışsa aynı yöntemle sorgularını yapabilir.

Sorgu için kişisel bilgileriniz talep edilebilir ve tüm bilgileri verdikten sonra gerekli sorgu hakkındaki bilgiyi edinebilirsiniz. Mutlaka kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek e-Devlet hesabınız üzerinden sorgulamaları yapabilirsiniz.

Defacto Deprem Yardımı Kimler Alabilir?

Defacto deprem yardımı kapsamında bu yardımdan yararlanacak kişiler depremde zarar gören kimselerden olacaktır. Birbirinden farklı yardımlar sağlayan markanın depremzedelere sunduğu imkanlar dahilinde bakanlık ile yapılan anlaşma bir yıl boyunca tüm çocukların kıyafet gereksinimlerini karşılayacaktır.

Ayrıca kıyafet markasının yaptığı bazı yardımlar deprem bölgelerinde dağıtılmaya başlanmıştır. Deprem bölgelerine yapılan yardımlar şu şekildedir:

  • Mont ve parka
  • Bere, Şapka ve eldiven
  • Hırka ve kazak
  • Battaniye
  • Medikal maske

Defacto Deprem Yardımı Ne Kadar?

Defacto deprem yardımı ile depremzedelere büyük bir yardım olanağı sağlanmıştır. Bu yardım depremin ilk gününde çeşitli kıyafet türleri ile verilmiştir ve sonrasında ise bir yıl boyunca bakanlık ile yapılan anlaşmayla devam ettirilecektir.

Depremde ailesini kaybeden ya da maddi manevi zarar gören tüm çocuklar markanın sağladığı imkanlar dahilinde bir yıllık kıyafet ihtiyacını karşılayabilecektir. Bu ihtiyaç devlet tarafından çocuklara sağlanacaktır. Bu sebepten dolayı bakanlık il ya da ilçe müdürlüklerine giderek merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

5/5 - (8 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu