Güncel

Kısa Çalışma Ödeneği Deprem Nedir, Nasıl Olacak?

Kısa Çalışma Ödeneği Deprem! Kısa Çalışma Ödeneği Deprem Nedir? Kısa Çalışma Ödeneği Deprem Nasıl Olacak?

Kısa Çalışma Ödeneği Deprem

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Kısa Çalışma Ödeneği Deprem! Kısa Çalışma Ödeneği Deprem Nedir? Kısa Çalışma Ödeneği Deprem Nasıl Olacak?

Kısa Çalışma Ödeneği Deprem Nedir, Nasıl Olacak?
Kısa Çalışma Ödeneği Deprem Nedir, Nasıl Olacak?

Kısa çalışma ödeneği kapsamında işsiz kalan kimseler devletin sağladığı bu olanaktan yararlanabilir. Kısa çalışma ödeneğinde öncelikli olarak deprem bölgesinde sözleşmesi bulunan kimseler nakdi destek alabilir. Son zamanlarda merak edilen kısa çalışma ödeneği Resmi Gazete’de yayınlanan yükümlülükler esas alınarak yapılacaktır. 

Deprem bölgesindeki kimseler o hal süresince deprem nedeniyle işlerini ve faaliyetlerini gerçekleştiremediği için kısa çalışma ödeneği almaktadır. Bu ödenek her depremzedeye işsiz kalması durumunda verilecektir. Deprem yüzünden çalışamaz durumda olan işyerlerinde bulunan kimseler iş sözleşmesi gereğince 133.44 TL nakit desteği alacaktır.

Kısa Çalışma Ödeneği Deprem Nedir?

Kısa çalışma ödeneği İşkur tarafından verilecektir. Deprem yüzünden çalışamaz kimseler eğer bir kurumda işçi sözleşmesi ile çalışıyorsa kısa çalışma ödeneği alabilecektir. İşyerleri ağır hasar gören ve kullanılamaz halde olan işçiler bu sebepten dolayı mağdur bırakılmayacaktır.

Her çalışan için ücret belirlenmiş ve ödemeler yapılmaya başlanacaktır. Gerekli başvuru için İşkur müdürlüklerine müracaat edip kısa çalışma uygulanacak işçi listesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca başvuruları kısa çalışma ödeneği başvurusu kapsamında e-Devlet üzerinden oluşturabilirsiniz.

Kısa Çalışma Ödeneği Deprem Nasıl Olacak?

Kısa çalışma ödeneği deprem mağdurlarına verilecektir. Deprem yüzünden işini kaybeden kimseler kısa çalışma ödeneğini günlük belirlenen rakam dahilinde alabilecektir. Bu şekilde yeni bir iş bulana kadar kısa çalışma ödeneği verilecektir.

Mutlaka gerekli müracaat e-Devlet üzerinden yapılmalı ve İşkur başvurularında ayrıntıları açıklamalı bir şekilde girerek başvurunuzu oluşturmalısınız. Başvurusunu yapan kimseler kısa çalışma ödeneğini hemen alabilecektir.

 

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu