Belediye Yardımları

Burdur Belediyesi Para Yardımı 2023

Burdur Belediyesi Para Yardımı! Burdur Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu! Burdur Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Burdur Belediyesi Para Yardımı 

Burdur Belediyesi Para Yardımı! Burdur Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu! Burdur Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Burdur Belediyesi Para Yardımı
Burdur Belediyesi Para Yardımı

Burdur Belediyesi ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara para yardımı yapmaktadır. Burdur Belediyesi para yardımı alabilmek için belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuruda bulunmak gerekir. Ayrıca farklı kanallar aracılığıyla yardım başvurusu yapılabilmektedir.

Başvuru merkezine gitmeden önce Burdur Belediyesine ait olan 0(248) 233 18 41 numaralı telefon aranarak gerekli bilgiler öğrenilebilir. Ayrıca Burdur Belediyesi Alo Beyaz Masa 153 ile iletişime geçilerek başvuruda istenen belgeler hakkında bilgi sahibi olunabilir. İhtiyaç sahibi kimselerin bir nebze olsun maddi durumunu iyileştirmek için devlet destekli olarak belediye tarafından vatandaşlara para yardımı yapılmaktadır.

Para yardımı başvurusunda istenen belgelerin eksiksiz olması şarttır. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılır ve işleme alınmaz. Para yardımının miktarı kişinin ekonomik durumuna, hanede yaşayan kişi sayısına ve muhtaçlık durumuna göre değişkenlik gösterir. Özellikle asgari ücretin çok altında geliri olanlara en yüksek dereceden para yardımı yapılmaktadır. 

Burdur Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu 

Burdur Belediyesi sosyal yardım kapsamında yardıma muhtaç kimselere aylık para yardımı yapmaktır. Ancak para yardımı yapılacak kişinin belirlenmesi için Burdur Belediyesi para yardım başvuru formu içerisinde yer alan bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Başvuru formuna https://www.burdur.bel.tr/ linkine tıklayarak ulaşılabilir. Ayrıca e-devlet üzerinden de kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra başvuru formuna ulaşılabilmektedir. 

Para yardımı alabilmek için başvuru formunda doldurulması gereken bilgiler arasında iletişim bilgileri, kişisel bilgileri, aylık gelir miktarı, hane halkında çalışan olup olmadığı, okutulan çocuk sayısı, hane halkında yer alan kişi sayısı, eğitim durumu gibi bilgiler yer alır.

Burada bulunan bilgilerin kesinlikle doğru doldurulması şarttır. Kişinin gerçek durumundan farklı bir durum tespit edilirse hakkında cezai işlem uygulanır. Belediyeyi suiistimal etmek ve aldatmaya yönelik davranışlarda bulunmak kanunlar karşısında suçlu olmak anlamına gelir. 

Burdur Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Burdur Belediyesi nakit para yardımı yapacak kimseleri başvuru formunda yazan bilgilere göre değerlendirmektedir. Bu formda bilgileri bulunan kimselerin bazı şartlara uygun olması gerekir. Burdur Belediyesi nakit para yardımı alma şartları aşağıdaki gibi yer almaktadır:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Asgari ücretin altında bir gelire sahip olmak
  • Düzenli olarak geliri olmamak
  • Burdur ili ve çevresinde ikamet etmek
  • Bakıma muhtaç yaşlılar
  • Dul ve yetimler
  • Engelliler
  • Şiddete maruz kalan kadınlar

Belediyeden yardım alabilmek için yukarıda yer alan maddelere ek olarak şehit ve gazi yakınları ile yoksul kimselerin çocukları da yardımdan faydalanabilir. Engelli bireylerin yardımdan faydalanabilmesi için yüzde 60 ve üzeri engele sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca belediye engelli belgesi, muhtarlıktan ya da kaymakamlıktan alınacak fakirlik belgesi ve işsizlik belgesi talep edebilir. Başvuru yapacak engeli bulunan kimselerin akrabaları, komşuları ya da yakınları kişi adına yardım başvurusunda bulunabilir.

Burdur Belediyesi Yardımı Başvuru Formu

Burdur Belediyesi yardımı başvuru formu doldurduktan sonra belediye yetkilileri başvuru formunda yazan iletişim adresine göre kişiye ulaşmaktadır. Yetkililer başvuru yapanın ikamet adresine bizzat giderek gerekli incelemeyi yapıp rapor oluşturmaktadır.

Yardım başvurusu sonuçları genellikle 15 gün içerisinde belli olmaktadır. Bu süre içinde yardım başvurusu sonuçlanmayanlar belediyeye giderek ya da Alo 153 Beyaz Masa destek hattını arayarak detaylı bilgi alabilirler. Nakit para yardımı almaya hak kazananların yardım parası düzenli olarak hesaplarına yatırılmaktadır.

Muhtaçlık durumu biten kimselerin durumlarını belediye birimine ibraz etmeleri zorunludur. Başka ihtiyaç sahiplerine haksızlık olmaması adına muhtaçlığı biten kimsenin yardımı kesilir. Durumunu bildirmeyip almaya devam edenler tespit edildiğinde cezai işlem uygulanır.

Belediye yardımları ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu