Belediye Yardımları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; asgari ihtiyaçlarını karşılayamayan veya karşılamakta zorlanan muhtaç vatandaşlara Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ayni ve nakdi yardımlar ile destek olmaktadır.

Yoksul vatandaşların okul çağındaki çocuklarına kırtasiye yardımı, eğitim yardımı ve ulaşım desteği de vermektedir.

Muhtaçlık durumu tespit edilen aileler Tekirdağ Belediyesi sosyal yardım almaya hak kazanmaktadır.

Yazımızın devamında Tekirdağ Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili detayları paylaşarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Muhtaçlığı fakirlik belgesi ile ispatlanmış olan ihtiyaç sahiplerine Tekirdağ Belediyesi tarafından ayni ve maddi yardımlar verilmektedir.

Tekirdağ Belediyesi Yardımları Nelerdir;

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Para yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Giysi yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Eşya ve mobilya yardımı
 • Kira yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Dul kadınlara yapılan yardımlar
 • Öksüz-yetim çocuklara yapılan yardımlar
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Muhtaç şehit, gazi ve asker yakınlarına yapılan yardımlar
 • Engelli ve kronik hastalar için medikal malzeme ve cihaz yardımı

Kimsesi olmayan yaşlılara, kronik hastalığı nedeni ile evden çıkamayacak durumda olan vatandaşlara ve engelli bireylere evde sağlık ve bakım ve sıcak yemek hizmeti de verilmektedir. Evde sağlık ekipleri rutin sağlık kontrolleri zamanı geldiğinde evlere ziyarete gelirler. Kişilerin ev temizlikleri belediye temizlik ekibi tarafından yapılır. Ayrıca kişisel temizlik için ihtiyaç sahiplerinin evlerine kuaför-berber gönderilerek traş ve saç kesimi hizmeti verilir.

Aşevlerinde günlük  pişirilen taze yemekler ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilmektedir.

Afetzedelerin barınma ihtiyacı için belirli süreliğine barınma yardımı verilmektedir. Yangın ve deprem sonrası evleri zarar gören vatandaşlara ev eşyası ve ev tadilatı ile destek verilmektedir.

Ayrıca birikmiş kira borcu olan muhtaçlara kira yardımı yapılmaktadır.

Maddi durumu nedeni ile eğitim hayatına devam etmekte zorlanan öğrencilere kırtasiye yardımı ,eğitim yardımı, okul kıyafeti, mont, bot, ayakkabı, okul çantası hediye edilmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi; Tekirdağ il sınırlarında ikamet eden ve hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri asgari ücretin 1/3’ünü geçmeyen kişilere, muhtaçlığı kanıtlanmış olan ihtiyaç sahiplerine, işsiz, kimsesi olmayan yaşlılara, afetzedelere, engelli bireylere, öksüz- yetim çocuklara, kimsesiz dul kadınlara, kronik hastalara yani kısacası gerçek ihtiyaç sahiplerine Tekirdağ Belediyesi sosyal yardım vermektedir.

Tekirdağ Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşların başvuru formu ile gerekli belgeleri teslim etmesi gerekmektedir.

Tekirdağ Belediyesi yardım başvurusu türüne göre gerekli belgeler değişiklik göstermektedir.

Başvuru türüne göre sizden bazı ek belgeler talep edilmektedir. Öğrenci yardımları için öğrenci belgesi, kronik hastalar için sağlık kurulu raporu, engelli vatandaşlardan engelli raporu, afetzedelerden bilirkişi raporu, dul kadınlardan eşlerine ait ölüm belgesi istenmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yardım başvuru formunu ve gerekli belgeleri teslim eden vatandaşların evrakları inceledikten sonra kişinin yardım alıp alamayacağı kontrol edilir. Karar aşamasında belediye tarafından görevlendirilmiş inceleme komisyonu evinize ziyaret gerçekleştirir. Evinizde yapılacak olan inceleme sonrası oluşturulacak olan rapor  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi değerlendirme kurulu üyeleri tarafından incelenir ve yardım alıp alamayacağınız netleştirilir.

Başvuruların sonuçlanması ortalama bir ay sürmektedir. Bu süreç başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak uzayabilmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Belediyesi yardım başvurusu için aşağıdaki seçeneklerden kendinize uygun olanı seçerek yardım taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

 • Büyükşehir Belediyesi binasına veya bağlı olduğunuz ilçe belediye binalarına giderek burada sosyal yardım başvuru formu ile gerekli belgeleri teslim ederek bizzat başvuru yapabilirsiniz.
 • E-devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ön başvuru yapabilirsiniz.
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 0850 459 59 59 nolu numarayı arayarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi ALO 153 TEKİM hattını aradıktan sonra merkezi çalışanlarının sorularını yanıtlayarak yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tekirdağ belediyesi başvuru formunda yardım almak isteyen kişinin muhtaçlık durumunu tespit etmek adına bazı sorular bulunmaktadır.

Bu soruların yanı sıra kimlik bilgileri, adres bilgileri, iletişim bilgileriniz de başvuru formunda sizlere sorulmaktadır.

Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması gerekmektedir. Muhtaç olmadığı halde kendisini ihtiyaç sahibi olarak gösteren kişiler yardım alsalar dahi bu durumun ortaya çıkması halinde aldıkları yardımı güncel faizi ile birlikte geri ödemek zorundadırlar. Geri ödemeyi reddeden kişilere belediye tarafından dava açılarak yasal süreç başlatılmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tekirdağ Belediyesi ayni ve maddi yardım başvurusu sonuçlarınız için başvuru yaptığınız belediye binalarına gidebilir, e-devlet üzerinden yardım başvurusu sorgulama yapabilir, ALO 153 TEKİM(Tekirdağ İletişim Merkezi) ile iletişime geçebilir veya  0850 459 59 59 nolu numarayı arayarak yetkililerden başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Başvuru tarihinden ortalama 3 hafta sonra başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detaylı bilgi edinmek isteyen ihtiyaç sahipleri 0850 459 59 59 veya ALO 153 nolu telefonu arayarak süreç hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Tekirdağ Belediyesi temel mutfak ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere tek seferlik yada düzenli olarak gıda yardımı yapmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı başvuruları değerlendirerek gıda yardımı almaya hak kazana ailelerin yardımlarını adreslerine ulaştırmaktadır.

Gıda yardım kolisi 4 kişilik ailenin 1 aylık temel mutfak ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hazırlanmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Tekirdağ Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Belediyesinden gıda kolisi yardımı almak isteyen vatandaşlar il, ilçe belediyesine giderek bizzat başvuru yapabilir veya Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ALO 153 üzerinden gıda yardımı başvurusu yapabilirler.

Size verilen başvuru formunda gerekli bilgileri girdikten sonra ‘Erzak ve Gıda Yardımı’ seçeneğini işaretlemeniz gerekir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Tekirdağ Belediyesi Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı yapmaktadır. Belediyelerin ve muhtarlıkların belirlemiş olduğu muhtaç vatandaşlara verilen yardım kolisi için sizlerde başvuru yapabilirsiniz.

Belediye binalarından yada ALO 153 nolu hat üzerinden yardım kolisi veya erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşların yardımları ev adreslerine teslim edilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Tekirdağ Belediyesi para yardımı başvurusu yapabilmeniz için bazı şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Tekirdağ Belediyesi maddi yardım almak için muhtaç olmanız ve her hangi bir sosyal güvencenizin olmaması gerekir.

Muhtaçlığı kanıtlanmış olan vatandaşlar ALO 153 üzerinden veya sosyal hizmetler birimine giderek Tekirdağ Belediyesi para yardımı başvurusu yapabilirler.

Başvurular inceleme komisyonu tarafından değerlendirilmektedir. Yardım talepleri olumlu sonuçlanan vatandaşların maddi yardımları her ay düzenli olarak belediye tarafından hesaplarına yatırılmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kampanyası

Tekirdağ Vefa Sosyal Destek Grubu; Tekirdağ il sınırları içerisinde yaşayan yaşlılık, ve kronik hastalık nedeni ile sokağa çıkamayacak durumda olan vatandaşlara yardımcı olmaktadır.

Vefa Sosyal Destek Grubu; ihtiyaç sahiplerinin alışverişlerini yaparak evlerine getirmektedir.

Tüm Türkiye için 112, 155 ya da 156 numaralarından birini aramanız halinde Vefa Gönüllülerine ulaşabilirsiniz.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu