Belediye Yardımları

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Afyon Belediyesi eğitim yardımı sorgulama! Afyon sosyal yardimlasma başvuru! Afyon belediyesi yardım sorgulama! Temizlik malzemesi yardımı başvurusu

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Ege Bölgesi’nin gözde illerinden Afyonkarahisar’da belediye tarafından ihtiyaç sahibi kişilere ayni ve maddi yardımlar yapılmaktadır. Kimsesiz, yoksul ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra öğrenci, engelli ve afetzedelere de sosyal yardımlar ile destek olunmaktadır.

Afyonkarahisar Belediyesi yardımları dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Salgın nedeni ile hızlandırılan yardımlar halka umut ışığı olmuştur.

Sizlerde Afyon yardım başvurusu nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız yazımızın içeriğinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazımızın devamından Afyonkarahisar Belediyesi yardımları ve Afyonkarahisar Belediyesi yardımları kimlere verilir ve Afyonkarahisar Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Temel ihtiyaçlarını karşılamakta, yaşamını devam ettirmekte güçlük çeken ihtiyaç sahipleri Afyon Belediyesi maddi ve ayni yardım başvurusu yaparak belediyeden yardım alabilirler.

Afyon Belediyesi sosyal yardımlarının başında gıda yardımı, sosyal kart yardımı, yeni doğan bebek yardımı, maddi yardım bulunmaktadır.

Nakdi yardım yapılacak olan kişilere belediye tarafından para yardımı yerine alışveriş çeki de  dağıtılmaktadır. Alışveriş çeki, sosyal yardım kartı ile aileler, kendi temel ihtiyaçlarını kimseye muhtaç olmadan kendileri karşılayabiliyorlar.

Ayni yardımlar düzenli geliri olmayan, sigortası bulunmayan kişilere gıda, yakacak, ilaç yardımı, tıbbi araç ve gereç yardımı, temizlik malzemesi yardımı, protez araç gereç yardımı vb. farklı şekillerde yapılmaktadır.

Afyonkarahisar Belediyesi ayni yardımlarında öğrencileri unutmamıştır. İhtiyaç sahibi ailelerin ilköğretim ve lisede eğitim gören çocuklarına kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Ailesi veya kendisi Afyon il sınırları içerisinde yaşayan üniversite eğitimi gören ihtiyaç sahibi gençlere öğrenci yardımı yapılmaktadır.

Pandemi döneminde uzaktan eğitime geçilmesiyle, öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için Afyon Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına 500 adet tablet dağıtılmıştır.

İhtiyaç sahibi yaşlılara evde kişisel bakım, temizlik ve evde bakım hizmeti sunmaktadır. Evde temizlik hizmeti ile ihtiyaç sahiplerinin belli dönemlerde ev temizlikleri yapılmaktadır. Kişisel bakım, kuaförlük hizmeti ile ihtiyaç sahiplerine evlerinde hizmet verilmektedir.

Doğal afet nedeni ile barınma ihtiyacı doğan ihtiyaç sahiplerine, belirli süre barınma yardımı yapmaktadır. Barınma yardımının yanı sıra beyaz eşya, mobilya yardımı yapılmaktadır. Ayrıca evleri zarar gören kişilere ev tadilatı hizmeti verilmektedir.

Afyon il sınırları içerisinde cenazesi olan kişilere yemek dağıtımı yapılır. Erkek çocuklarının sünnetleri yapılır.

Afyonkarahisar Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Afyon belediyesi yardımlarını öncelikle engellilere, yaşlı ve kimsesiz kişilere, düşkünlere, doğal afetlerde ya da kaza sonrasında ailesini kaybetmiş kişilere, temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken kişilere, yoksulluk nedeni ile eğitim ve öğretim hayatını devam ettirmekte güçlük çeken öğrencilere yardımlar yapılmaktadır.

İşsiz, SGK’ya bağlı olmayan, düzenli gelire sahip olmayan kişiler öncelikli olarak Afyon yardımlarından yararlanırlar.

Asker, şehit ve gazi yakınları, eşinden ayrılmış, dul kadınlar, öksüz ve yetimler de Afyon  yardımlarından faydalanabilirler.

Hanede kişi başına düşen ortalama aylık gelirin asgari ücretin 1/3’ü altında olan aileler Afyon Belediyesi sosyal yardımlardan yararlanabiliyorlar.

Afyon Belediyesi yardımları ailede yaşayan kişi sayısına ve ailenin muhtaçlık seviyesine göre belirlenmektedir.

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekonomik veya fiziksel problemler nedeniyle yardıma muhtaç olan kişiler Afyonkarahisar Belediye yardım başvurusu yaparak yardımlardan faydalanabilirler. Afyon Belediyesi yardımlarından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin  Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne yardım başvurusu yapması gerekmektedir.

Afyon Belediyesi resmi internet sitesi https://www.afyon.bel.tr/dokumandetay/123/573/sosyal-yardim-basvurusu.aspx üzerinden yardım taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Afyon Belediyesi yardımları ile ilgili detaylı bilgi almak için belediye ye ait ilgili telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Muhtarlar ve zabıta ekipleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine başvuru şartı aranmadan yardımları bağlanmaktadır.

Afyonkarahisar Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan kişilerden bazı belgeler istenmektedir.

Afyon Belediyesi yardım başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Kimlik kartı ve fotokopisi
 • İkametgah Belgesi
 • Başvuru Formu
 • 2 adet fotoğraf
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
 • İşsiz kişilerin SGK’dan almaları gereken belge

Bazı durumlarda ihtiyaç sahiplerinden ek belgeler talep edilmektedir.

 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişilerden sağlık kurulu raporu
 • Öğrenci yardımları için öğrenci belgesi
 • Engelli bireylerden en az %40 engelli raporu
 • Afetzedelerden bilirkişi raporu
 • Eşi ceza evinde olan kadınlardan mahkûmiyet belgesi
 • Doğum yardımı için doğum belgesi ve bebeğe ait kimlik belgesi
 • Sünnet olacak çocuğa ve ihtiyaç sahibi ailesine ait MERNİS Kimlik Paylaşım Sistemi’nde kayıtlı yerleşim yeri ve adres bilgileri

Belediye tarafından belirlenen yetkililer, Afyonkarahisar Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan ihtiyaç sahiplerinin evlerinde inceleme yapacak ekip göndermektedir. Evlere ziyaret gerçekleştiren ekibin yapacağı incelemeler ile sosyal inceleme formu düzenlemektedir. Başvuran kişinin evrakları ile sosyal inceleme formu Değerlendirme Kurulu’na iletilmektedir. Başvuru yapan kişinin yardım alıp alamayacağı değerlendirme kurulu tarafından belirlenmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Afyonkarahisar Belediyesi yardım başvurusu esnasında başvuru formu doldurularak sistem üzerinde kaydınız açılmaktadır. Başvuru formu üzerinde başvuran kişiye ait bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler arasında yardım başvurusu sağlayacak kişinin adı soyadı, kişisel bilgileri, maddi durum bilgileri, adres bilgileri ve yapacağı başvuru hakkında detaylar istenmektedir.

Başvuru formunda istenilen bilgilerin eksiksiz ve güncel olması gerekir. Sistem destek birimleri tarafından başvuru formları detaylı olarak incelenmektedir. Şartları sağlayan ve gerekli belgeleri yetkililere ileten kişilere yardımları bağlanır.

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Afyonkarahisar Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; başvuruların sonuçlanması ortalama 15-30 günü bulmaktadır. Başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak bu süreç uzayabilir. Bu süre zarfına Afyonkarahisar Belediyesi Whatsapp iletişim hattı numarası 0533 911 52 52 numaralı hat üzerinden yardım başvurusu yaptığınızı belirterek ve başvuru durumunuzu sorgulamak istediğinizi yazarak belirtebilirsiniz. Ayrıca belediye binasını ziyaret edebilir, belediye ye ait telefon numaraları üzerinden yetkililere ulaşarak başvuru sorgulama yapabilirsiniz. Başvuru sonuçlarınız inceleme sonucu sizlere iletilecektir.

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Afyonkarahisar Belediyesi yardım başvurusu yapmak, başvuru sonuçlarınızı öğrenmek, çevrenizdeki yardıma muhtaç kişileri bildirmek için İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ait 0272 213 19 83 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Whatsapp iletişim hattı numarası 0533 911 52 52 üzerinden yetkililere mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Afyon il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine Afyon Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile gıda yardımı, erzak yardımı ve yardım kolisi ile temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için yardımlarda bulunmaktadır.

Ramazan ayında ve Kurban bayramında muhtaçlara erzak kolisi dağıtılmaktadır.

Yapılan yardımlar ailenin muhtaçlık seviyesine ve ailede yaşayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Afyon gıda yardımı başvurusu için belediye ye giderek bizzat başvuru yapabilir veya belediyenin resmi internet sitesinden https://www.afyon.bel.tr/dokumandetay/123/573/sosyal-yardim-basvurusu.aspx başvuru formu doldurarak gıda yardımı başvurusu başvuru yapabilirsiniz.

Tek seferlik yardımlar koli olarak yapılmaktadır. Düzenli olarak gıda yardımı almaya hak kazana ailelere sosyal yardım kartı verilmektedir.

Yardım kartı içerisine yatırılan bakiyeler ile sadece gıda alışverişi yapılmaktadır. Bakiyeler karta aylık olarak yüklenmektedir.

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Afyonkarahisar Belediyesi yardım kolisi ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında ve Kurban Bayramında belediye yetkilileri tarafından adreslerine teslim edilmektedir. Afyonkarahisar Belediyesi yardım kolisi başvurusu için 02722144255 numarasını ve WhatsApp İletişim Hattı numarası 0 533 911 52 52 üzerinden yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca belediyenin resmi internet sitesi üzerinden veya e-devlet platformu üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 yardım kolisi başvurusu yapabilirsiniz.

E-devlet yardım kolisi başvurusu esnasında bağlı olduğunuz belediyeyi ve almak istediğiniz yardım türünü işaretlemeniz gerekmektedir.

Afyonkarahisar Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Afyon erzak yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlar belediyenin resmi internet sitesi üzerinden veya belediye binasından bizzat başvuru yapabilirsiniz. Yardım başvurusu yaparken yardım türleri içerisinden erzak yardımı seçeneğini işaretlemeniz gerekir.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Afyonkarahisar Belediyesi sosyal yardım kartı düzenli olarak gıda ve erzak yardımı alan kişilere verilmektedir. Sosyal yardım kartı ile sadece gıda alışverişi yapılmaktadır.

Her hangi bir sosyal güvencesi olmayan, işsiz olan kişilere sosyal yardım kartı verilir.

Afyon sosyal yardım kartı başvurusu; belediyeden düzenli olarak yardım almak isteyen vatandaşların, Afyon Belediyesi iletişim hatları üzerinden yetkililer ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Afyonkarahisar Belediyesi Süt Yardımı

Çocukların kemik gelişimini desteklemek için Afyon Belediyesi tarafından 0-6 yaş arası çocuklara süt yardımı yapılmaktadır.

Belediye tarafından evlere teslim edilen süt yardımı için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir.

Afyon süt yardımı başvurusu; https://www.afyon.bel.tr/dokumandetay/123/573/sosyal-yardim-basvurusu.aspx linke tıklayarak form doldurabilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Maddi Yardım

Kimsesiz yaşlı, yoksul, muhtaç, engelli ve sağlık sorunları nedeni ile yoksulluk çeken vatandaşlara Afyon Belediyesi para yardımı yapmaktadır. Maddi yardım nakit yapıldığı gibi sosyal yardım kartına bakiye olarak yüklenerek de yapılmaktadır.

Afyon  maddi yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlar belediye ile iletişime geçebilir, ilgili telefon numaralarını arayabilir veya https://www.afyon.bel.tr/dokumandetay/123/573/sosyal-yardim-basvurusu.aspx link üzerinden başvuru yapabilirler.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu