Belediye Yardımları

Anne Kart Başvuru! Anne Kart Online Başvuru

Anne Kart Başvuru Formu! Anne Kart Başvuru Nasıl Yapılır? Anne Kart Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır? Anne Kart Başvuru Şartları Nelerdir?

Anne kart başvuru yapacak kişiler istanbulkart.istanbul.com üzerinden sıfır ve dört yaş arası çocuklar için toplu taşımada ücretsiz yararlanabilmek için talebini belirtebilir. Başvuru yapacak kişiler internet üzerinden gerekli başvurusunu tamamlayabilir. İstanbul Büyükşehir belediyesinin sağladığı bu imkan ile sıfır ve dört yaş arası çocuklu anneler kart başvurusunda bulunabilir.

Anne Kart Başvuru! Anne Kart Online Başvuru
Anne Kart Başvuru! Anne Kart Online Başvuru

Anne Kart Online Başvuru

Anne kart online başvuruyla yapılabilir. Bu başvuruyu yapmak için öncelikli olarak sıfır ya da dört yaş arasındaki çocuk sahibi anneler toplu taşımayı ücretsiz kullanabilmek için giriş linki üzerinden şimdi başvuru linkine tıklamalıdır.

Başvuru sonrasında gerekli bilgiler verilir ve iletişim bilgisi ile birlikte başvurular gerçekleşir. Online başvuru kolay ve hızlı bir şekilde yapılarak herkesin kolay anlayabileceği bir türde başvuruları alır.

Anne Kart Başvuru Formu

Anne kart başvuru formu içerisinde sizden istenen bazı belgeler olabilir. Başvuru formu sırasında istenecek bazı bilgiler şu şekildedir;

  • Kişisel bilgiler
  • Nüfus bilgileri
  • Çocuk bilgileri
  • İkametgah adresi

Bu bilgiler girildikten sonra mutlaka varsa eğer ek evrak sisteme gönderilebilir. Nüfus bilgileri ile birlikte çocuğun velisi başvurusunu yapabilir. Anneye kayıtlı sıfır ve dört yaş arasındaki çocuk durumuna göre bu kart başvurusu gerçekleşmektedir. Bu sebepten dolayı mutlaka anne üzerinde sıfır ya da dört yaş arasındaki çocuğun bulunması lazımdır.

Anne Kart Başvuru Nasıl Yapılır?

Anne kart başvuru yapmak için online sistemi tercih edebilirsiniz. Oldukça hızlı ve pratik olduğu için birçok kişi bu yöntem üzerinden başvurusunu yapar. Ayrıca ister kart teslim noktalarından isterseniz direk adresinize teslim alabilirsiniz. Başvuru yaptığınız sırada teslim alacağınız şekli seçerek dilediğiniz yerden kartınızı temin edebilirsiniz.

Anne Kart Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Anne kart başvurularının sonuçlanması başvuru yoğunluğuna göre değişebilir. Bu sebepten dolayı en az birkaç gün beklemeli ve başvurunun sonuçlandığına başvuru yaptığınız yerden öğrenebilirsiniz. Yaşadığınız herhangi bir aksaklık da direk belediye ile iletişime geçebilirsiniz. Destek hattını arayarak kart hakkındaki ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Anne Kart Başvuru Şartları Nelerdir?

Anne kart başvuru şartları arasında sıfır ve dört yaş çocuk sahibi olmak gelir. Boşanma durumu gerçekleşmişse eğer çocuk anne üzerinde olması lazımdır. Aksi halde başvuru yapılsa dahi olumsuz sonuçlanabilir. Bu sebepten dolayı anne ücretsiz seyahat hakkından yararlanabilmek adına sıfır ya da dört yaş arasındaki çocuğa sahip olmalıdır. Annelere sağlanan bu imkan belediyenin karşılıksız bir şekilde yaptığı sosyal yardımlar içeriğindedir.

Anne Kart Başvuru Ne Zaman Sonuçlanacak?

Anne kart başvuru sonuçları sistem üzerinden birkaç gün içerisinde kontrol edilebilir. Başvuru yoğunluğuna göre değişken sürelerde sonuçlanabilmesi mümkündür. Ayrıca sisteme vereceğiniz bilgilerin işlenmesi ve incelenmesi adına belirli bir süre gereklidir. Süre sonunda olumlu ya da olumsuz bir şekilde yanıt alabilirsiniz.

Anne Kart Başvuru Sorgulama

Anne kart başvuru sorgulamayı gerçekleştirmek için sisteme giriş yapmanız lazımdır. Başvuru yaptığınız yerden ilgili sorgu işlemlerini gerçekleştirebilir ya da direkt İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Belediyenin sağladığı bu hizmet gereğince sıfır ya da dört yaş arasındaki çocuğa sahip her anne bu olanaktan yararlanabilir. Annelere sağlanan ücretsiz seyahat hakkı belirli bir süreyi kapsayacak şekilde kişiye verilen kart ile kullanılabilir. 

5/5 - (1 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu