Belediye Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım! İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı Başvuru 2023! Him.İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım! İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı Başvuru 2023! Him.İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir büyükşehir belediyesi yardım fırsatlarıyla ihtiyaç sahibi kimseleri hiçbir şekilde yalnız bırakmadan geçimlerini sağlamaya yardımcıdır. Yaptığı yardımlarla birlikte karşılıksız bir şekilde sosyal yardım dayanışmasının en güzel örneklerini oluşturur. İzmir Büyükşehir belediyesi yürüttüğü çalışmalarla birlikte muhtaç ailelerin gereksinim duyduğu tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım

Mutlaka belediyeye başvuru yapmalı ve belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmalısınız. Ancak başvuru yaptığınız takdirde belediyenin olanaklarından yararlanabilmeniz mümkün olur. Ayrıca belediye ekipleri sosyal yardıma muhtaç kişileri daha hızlı belirleyebilir.

Muhtaçlık sınırında olan kişiler belediyeden sağladığı yardımlarla birlikte geçim sıkıntısını engellemek isteyebilir. Belediyenin Biz İzmir Projesi ile birlikte sağladığı imkanlar ihtiyaç sahibi kimselerin rahatlıkla başvuru kaydını oluşturmaktadır. Online üzerinden başvurular alınır ve yardım desteği hakkındaki açıklamalarınızı yaparak başvurunuzu gönderebilirsiniz. Belediyenin sağladığı sosyal destekler şu şekilde açıklanabilir;

 • Nakit yardım desteği
 • Gıda yardımı
 • Kömür yardımı
 • Barınma yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Ekmek yardımı
 • Süt yardımı
 • Elektrik fatura desteği

Sosyal yardıma muhtaç kişiler tercih edeceği yardımlardan herhangi birine sadece bir kere başvuru yapmalıdır. Ancak bu sayede yardımlardan yararlanabilmek mümkündür. Ailede birden fazla aynı yardıma başvuru yapmak başvurunun geçersiz olabilmesini sağlar. Başvuruya hak kazansanız dahi alamayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı mutlaka başvurunuzu tek seferlik olacak şekilde oluşturmanız lazımdır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı Başvuru 2023

İzmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu online üzerinden yapılabilir. Online üzerinden sizden bazı bilgiler istenir. 2023 yılında yapacağınız başvuruları online üzerinden yapmak hızlı ve pratik bir şekilde başvuru oluşturabilmenize imkan tanır. Fakat bu başvuruyu online üzerinden yapamadıysanız isterseniz alo 153 çağrı merkezini arayarak yedi gün 24 saat boyunca destek alabilirsiniz. Buna ek olarak ilçeler için 444 40 35 numaralı hattı arayarak istediğiniz hizmetten destek talep edebilirsiniz. Aliağa, Bergama ve Menemen ilçeleri için 444 40 35 numaralı hattı aramanız lazımdır. 

Büyükşehir belediyesinin sunduğu sosyal yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler bu yardımlardan düzenli bir şekilde yararlanabilir. Oldukça faydalı bir çalışma olan ve kapsamlı bir şekilde yürütülen bu destekler belediye tarafından karşılıksız bir şekilde oluşturulur. Belediye hiçbir şekilde yardım başvurusunda para talep etmeden bu yardımları tamamen karşılıksız yapmaktadır. Her yardım başvurusu ihtiyaç sahibi kimseler tarafından birer kez yapılabilir. 

Yardım başvurusu yapacak kişilerin mutlaka şartları kuruma giderek öğrenmesi gerekir. Kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapmak isteyenler ise online üzerinden tercihlerini yapabilir. Pratik bir şekilde sizden istenen bilgileri doldurabilir ve online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İzmir Büyükşehir belediyesinin bir projesi olan sosyal yardımlara başvuru kaydı oluşturmak isteyenlerden şu bilgiler istenir;

 • Ad, soyadı
 • Mail adresi
 • İletişim numarası
 • Türkiye cumhuriyeti kimlik numarası
 • Doğum tarihi
 • Hangi yardımdan yararlanmak istediğinizi belirtecek başvuru içeriği
 • Adres ya da haritadan konum seçme bilgisi
 • Göndermek istediğiniz belgeler (örneğin hastane raporu gibi ya da fakirlik belgesi gibi belgeler)
 • Metni okuduğunuzun onaylandığı açık rıza metni 

Başvuruyu yaptıktan sonra başvuruyu onaylamak için sisteme göndermeniz lazımdır. Tamamen bilgilerinizi doldurduktan sonra başvuru yap sekmesine mutlaka tıklamanız lazımdır. Ancak bu sayede başvuru yap sekmesi üzerinden yardım başvurusunda bulunmanız mümkün olur.

Him.İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişiler belediyenin sağladığı olanaklardan yararlanabilir. Belediye bu yardımları karşılıksız bir şekilde ve düzenli olarak gerçekleştirmektedir. Mutlaka ihtiyaç sahibi kişiler Biz Biriz HİM uygulaması üzerinden başvuru yapmalıdır. Kısaltmanın açılımı hemşeri iletişim merkezi olarak bilinmektedir. Bu merkez online bir şekilde yürütülür ve başvuruları kabul eder.

HİM üzerinden destek taleplerinizi iletebilirsiniz. Sosyal yardımlar hakkındaki ayrıntıları bu merkezden öğrenebilmeniz mümkündür. Hem şartları hem detayları öğrendikten sonra online uygulamadan gereken başvuru kaydını oluşturursunuz. Ayrıca online başvuru kaydı yaparken hangi konuda desteğe ihtiyacınızın olduğunu metin kısmında başvuru içeriği sekmesine yazabilirsiniz. Buna ek olarak bu şekilde başvuru yapamayan kişiler dilerse alo 153 destek hattını arayarak bilgi sahibi olabilir. Ayrıca isterseniz bizzat kuruma giderek başvuru yapabilmeniz de mümkündür.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sağladığı sosyal yardımlar kapsamında verdiği tüm desteklerde ihtiyaç sahibi kimselerin yararlanabilmesine olanak tanıyacak çeşitli fırsatlar sağlamaktadır. İhtiyaç sahibi kimseler bu desteklerden hane halkındaki kişi sayısına göre yararlanabilir. Örneğin elektrik fatura desteğinde ailede yaşayan kişi sayısına göre bu destekten farklı oranlarda yararlanabilmek mümkündür. Bu sebepten dolayı sosyal yardımlar her aile için farklı rakamlarda ya da farklı çeşitler de bulunabilir.

İlgili başlıklar ve sosyal yardımlar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu