Belediye Yardımları

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım! Aydın Ayba Yardımları

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Aydın il sınırları içerisinde 17 ilçe ve ilçelere bağlı mahallelerde ikamet eden ihtiyaç sahipleri talepleri doğrultusunda Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım projelerinden faydalanabilirler.

Yaşamlarını devam ettirmek için gerekli olan temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında zorluk çeken vatandaşlarımız Aydın Belediyesi yardım başvurusu ile daha rahat edeceklerdir.

Aydın Belediyesinden sosyal yardım almak isteyen vatandaşlarımız yazımızın devamında konu ile ilgili aydınlatıcı bilgilere ulaşabilirler.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Aydın Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahiplerine sürekli veya tek seferlik ayni ve maddi yardımlar ile destek olmaya devam etmektedir. İhtiyaçları doğrultusunda gerekli şartlara sahip olan, yardım taleplerini ileten vatandaşlara belediye tarafından yardım verilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ayni yardımlar; gıda ve erzak yardımı, yakacak yardımı, kıyafet, eşya yardımı ve kırtasiye yardımı gibi yardımları talepleri doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi engelli yardımları; tekerlekli sandalye, havalı yatak, hasta bezi ve medikal malzeme desteği ile engelli vatandaşlara hizmet verilmektedir.

Ayrıca kişisel ve ev temizliğini yapamayacak durumda olan yaşlı vatandaşların evlerine temizlik ekibi gönderilerek ev temizlikleri, kuaför- berber yönlendirilerek kişisel bakımlarının yapılması sağlanmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi sıcak yemek yardımı; muhtaçlığı kanıtlanmış, dar gelirli vatandaşların adreslerine sıcak yemek dağıtılmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi para yardımı; hediye çeki ve askıda fatura uygulaması ile maddi yardım yapan Aydın Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kucak açmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Aydın Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşların öncelikle ihtiyaç sahibi olması gerekir.

Başvuru yapılacak olan yardıma göre sizlerden belgeler ve başvuru formu talep edilmektedir. Almak istediğiniz yardım türüne ilişkin gerekli belgeler ve başvuru formu incelenerek yapılacak olan yardıma ve yardımın ne kadar süre ile yapılacağına karar verilir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi; engelli vatandaşlara, dul kadınlara, kimsesiz geliri olmayan yaşlılara, öksüz-yetim çocuklara, şiddete maruz kalan kadınlara, şehit ve gazi ailelerine, işsiz kişilere, afetzedelere, engelli vatandaşlara sosyal yardımlar ile destek olmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu; Aydın il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin en çok başvuru yaptığı sosyal yardım projelerinin başında günlük sıcak yemek yardımı gelmektedir.

Sıcak yemek yardımı için diğer sosyal yardımlar gibi başvuru formu doldurmanıza gerek yoktur. Aydın Belediyesi yardım başvuru telefonunu arayarak yetkililere yardım taleplerinizi iletmeniz halinde sıcak yemek yardımı alabilirsiniz.

Ayrıca https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 link üzerinden istek formu doldurarak sıcak yemek yardımı almaya hak kazanabilirsiniz.

Aydın Belediyesi yardım başvurusu için Çözüm Masası numarası 444 40 09 numaralı hat üzerinden yetkililer ile görüşme yaparak yardım isteklerinizi iletebilirsiniz.

Başvuru yapılacak yardım türü hakkında sizden bilgiler alınarak başvuru süreci yetkililer tarafından başlatılacaktır.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Aydın Belediyesi yardım başvuru formu; Başvuru sırasında vatandaşlardan başvuru formu doldurması istenmektedir. Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu çağrı merkezi çalışanları tarafından sizlere soru sorularak doldurulup sisteme iletilmektedir.

Başvuru formunda kişiye ait olan kişisel bilgiler, hane hakkında bilgiler, iletişim ve ikametgah adresinize dair bilgiler istenmektedir. Formda vermiş olduğunuz bilgiler destek ekipleri tarafından detaylı inceleme altına alınarak değerlendirilir. Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Aydın Belediyesine yardım başvurusu yapan kişiler başvuru sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak etmektedir. İhtiyaç sahipleri Aydın Belediyesi yardım başvurusu sorgulama yapmak için başvuru kanalları olan telefon hattı, mail adresini kullanabilir veya https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16 linke tıkladıktan sonra kimlik bilgilerinizi girerek yardım başvurusu sonuçlarınızın güncel durumunu öğrenebilirsiniz.

Başvurular ortalama 1 ay içerisinde sonuca ulaşmaktadır. Bu süreç başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak uzayabilmektedir. Başvuru sorgulama yapmak için başvuru tarihinden itibaren en az 15 gün beklemenizde fayda vardır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sıcak yemek yardımı için Belediye’ye ait 444 40 09 numaralı hat üzerinden Hızlı Çözüm Merkezi’ne bağlanarak yardım başvurusu yapmanız mümkündür.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz numaraya ulaşamamanız halinde 444 38 33 nolu numara üzerinden yardım talebinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Aydın Belediyesi gıda yardımı başvurusu;  sosyal belediyecilik kapsamında hareket ederek ihtiyaç sahiplerinin temel mutfak ihtiyaçları için gıda yardımı sunan belediye 4 kişilik bir ailenin 1 aylık mutfak ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gıda ve erzak yardımı yapmaktadır.

Gıda yardımı başvurusu yapacak olan ihtiyaç sahiplerinden başvuru formunun yanı sıra muhtaçlık durumlarının ispatlanması adına fakirlik belgesi istenmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Gıda yardımı başvurusu için yardım başvurusu telefon numarası 444 40 09 no üzerinden yetkililere ulaşabilir, https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 link üzerinden form doldurarak gıda yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Aydın Belediyesi gıda ve erzak yardımı başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların yardımları evlerine teslim edilmektedir.

Yardımın ne kadar ve hangi süre ile yapılacağı ailenin muhtaçlık durumuna ve belediyenin bütçesine göre değişmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Aydın Belediyesi Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahiplerine erzak kolisi dağıtmaktadır. Yardım kolisi belediyenin ve muhtarlıkların belirlemiş olduğu ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilmektedir. Sizde erzak kolisi yardımı almak istiyorsanız  444 40 09 nolu telefonu arayarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Aydın Belediyesi Maddi Yardım

İhtiyaç sahiplerine Aydın Belediyesi para yardımı hediye çeki olarak yapılmaktadır. Vatandaşlar kimseye mahcup olmadan hediye çekleri ile temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Yapılacak maddi yardım ailenin muhtaçlık durumuna ve belediyenin bütçesine göre değişiklik gösterir.

Faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar askıda fatura bırakabilir. ASKİ resmi web sitesine giriş yaparak askıda fatura bırakabilirsiniz. Askıda faturalar hayırsever vatandaşlar tarafından ödenmektedir.

Yıldız Vermek İster Misin?

3 Yorum

  1. İyi günler efendim eşim ceza evinde ev insaat çok soğuk iki tane cocugm var 2 ve 4 yaşlarında maddi durumum yok alalh rızası için bizede yardımcı olun evimim kapı pencereleri yok çokagdurum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu