Sosyal Yardımlar

Afetzede Kira Yardımı Başvuru Ve Şartları

Afetzede Kira Yardımı! Afetzede Kira Yardımı Başvuru! Afetzede Kira Yardımı Nasıl Alınır? Afetzede Kira Yardımı E-Devlet

Afetzede Kira Yardımı! Afetzede Kira Yardımı Başvuru! Afetzede Kira Yardımı Nasıl Alınır? Afetzede Kira Yardımı E-Devlet

Afetzede Kira Yardımı Başvuru Ve Şartları
Afetzede Kira Yardımı Başvuru Ve Şartları

Afetzede Kira Yardımı

Afetzede kira yardımı kapsamında kiracılara ve ev sahiplerine devlet tarafından ilgili yardım yapılacaktır. Devletin sağladığı kira yardımı karşılıksız bir şekilde depremzedelere verilecektir. Mutlaka gerekli başvurular her hanede olacak şekilde e-Devlet üzerinden yapılmalıdır.

E-Devlet üzerinden gerekli işlemleri ve hak sahipliği başvurusunu yapan kimseler barınma desteği ile birlikte kira yardımından yararlanabilir. İlgili destek hakkında hane de bir kişi başvuru yapmalıdır.

Afetzede Kira Yardımı Başvuru

Afetzede kira yardımı başvurusu yapacak kişiler şu yolu izlemelidir;

  • E-Devlet hesabına giriş yapılmalı
  • Afet ve acil durum yönetimi başkanlığı sayfasına giriş yapılmalı
  • Afetzede barınma desteği başvurusu sayfasına giriş yapılmalı
  • Başvuruda ilgili boşluklar güncel bilgilerle doldurulmalıdır
  • Mutlaka sisteme göndereceğiniz başvurularda başvurunuz onaylanmıştır şeklindeki ibareyi görmeniz gerekir

Afetzede Kira Yardımları Nasıl Alınır?

Afetzede kira yardımı almak isteyen kimseler başvuruda bulunmalıdır. Başvuru hakkındaki açıklamalar başvuru yaptığınız sırada öğrenilebilir. Başvuru sırasında sizden istenen bilgiler güncel tarihlerde bulunmalıdır.

Hanede sadece bir kez başvuru yapılmalı ve başvuru süreci kısa süre içerisinde değerlendirilir. Buna ek olarak başvuru yaptığınız yerden tekrar sorgu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Afetzede Kira Yardımı E-Devlet

Afetzede kira yardımı e-devlet hesabı üzerinden talep edilebilir. Devlet 12 ay boyunca ev sahibi ve kiracılara gereken desteği sağlamaktadır. Bu destek karşılıksız bir şekilde yapılmaktadır. Ev sahibi olanlar 5.000 TL kiracılar ise 2.000 TL destek alabilecektir.

Bu kapsamda devletin yapacağı TOKİ blokları 1 sene içerisinde tamamlanarak bu süre zarfında depremzedelere kira yardımı verilecektir. 

5/5 - (5 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu