Sosyal Yardımlar

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Limiti Ne Kadar?

Halk kart başvuru formu! Halk kart başvuru Adana! Halk kart sorgulama! Adana büyükşehir belediyesi halk kart başvurusu! Halk kart başvurusu

Halk Kart; Yoksulluk nedeni ile temel ihtiyaçlarını karşılamada güçlük çeken ve bu nedenle yaşamını asgari standartlar çerçevesinde devam ettirmekte zorlanan ihtiyaç sahiplerine Adana Belediyesi yardımları ile ayni ve maddi yardım yapılmaktadır.

Adana Belediyesi düzenli ayni ve maddi yardımlarını Halk Kart aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Sosyal yardım kartı almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin Adana Halk Kart Başvuru yapması gerekmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana il sınırları içerisinde yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan kişiler Adana büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır?  sorusu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu doğrultuda yardıma ihtiyacı olan kişilerin bazı şartlara sahip olması gerekmektedir.

Adana’da ikamet eden muhtaç kişiler, Adana Belediyesinin sosyal yardımlarından Halk Kart projesine yoğun ilgi göstermektedir.

Adana Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana Büyükşehir Belediye binası, bağlı olduğunuz ilçe belediyesini ziyaret edebilir veya belediye ya ait resmi web sayfasından Adana Halk Kart başvurusu yapabilirsiniz.

Yeterli şartlara sahip olan ve gerekli evraklar ile birlikte Halk Kart müracaatı yapan vatandaşların başvuruları yetkili birimler tarafından incelemeye alınmaktadır. Başvuruları sonuca bağlamak için görevli ekipler evinizde inceleme yapmak üzere ziyarette bulunacaklardır. Evinizde yapılan inceleme sonucu ve başvuru formları bir bütün olarak kabul edilerek başvurunuzun kabul edilip edilmeyeceği netleşecektir.

Adana Belediyesi bir süredir Halk Kart Başvurusu almamaktadır. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız belediye ye ait telefon numaralarını arayarak yetkili kişilerden detaylı bilgi alabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Sorgulama

Adana Belediyesi yardım kartı başvurusunda bulunan kişiler başvuru seçeneklerinden hangi yolu seçtilerse aynı yöntem ile Adana Halk Kart sorgulama işlemlerini yapabilirler.

Başvuruların sonuca bağlanması ortalama 1 ay sürmektedir. Bu süre başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Formu

Adana Belediyesi Halk Kart başvurusu yapacak olan vatandaşlardan bazı evraklar istenmektedir. Başvuru seçenekleri arasından tercih ettiğiniz seçenek hangisi olursa olsun Halk Kart Başvuru Formu doldurması istenecektir.

Başvuru formunda kimlik bilgisi, iletişim bilgisi, maddi durum bilgilerinize dair bazı sorular bulunmaktadır. Formda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması gerekmektedir. Başvuru formları yetkili birimler tarafından incelemeye alınacaktır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Limiti Ne Kadar? Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Ön ödemeli sosyal kart ile küçük esnafı kalkındırmayı amaçlayan Adana Büyükşehir Belediyesi, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere destek vermektedir.

İhtiyaç sahiplerinin ödemeleri kartlarına yüklendikten sonra vatandaşlar anlaşmalı çeşitli marketlerden kimseye mahcup olmadan ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Adana Belediyesi tarafından yapılan yardımlara başvuru yapmak için bazı evrakları tamamlamanız gerekir. Halk Kart başvurusu yapacak olan vatandaşlar aşağıdaki evraklar ile birlikte başvuru yapabilirler.

 • Başvuru formu
 • Fakirlik belgesi
 • Kimlik kartı fotokopisi

Başvuru için gerekli olan belgelerin başında gelmektedir. Halk Kart başvurusu için gerekli evrakların tamamını öğrenmek için belediye binasını ziyaret edebilir, belediye ya ait telefon numaralarını arayarak yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Bazı vatandaşlardan durumlarına göre ek belgeler talep edilmektedir.

 • Öğrencilerden öğrenci belgesi
 • Engelli bireylerden engelli raporu
 • Hane halkından cezaevinde olan varsa infaz kurumlarından alınan müddetname
 • Kira sözleşmesi
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişilerden hastalıklara ilişkin sağlık kurulu raporu
 • Ailesini geçindiren kişi askerde ise askerlik belgesi
 • Eşinden boşananlar, eşinin belgelendirilmiş şekilde evi terk ettiğini beyan eden dul kadınlar, çocuğunun bakıma muhtaç olması nedeniyle başvuruda bulunanlar için boşanma ilamı ve çocuklar için velayet hakkı belgesi
 • Doğal afette maruz kalanlar için afetzede raporu

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Kimlere Verilir?

Adana il sınırları içerisinde yaşayan sosyal güvencesi olmayan, düşük gelirli olan,  yaşlı, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine öncelikli olarak Halk Kart verilmektedir. Yaşamını asgari standartlar çerçevesinde dahi sürdürmekte zorlanan bütün ihtiyaç sahipleri Adana Belediyesi yardımları ve Halk Kart projesinden faydalanabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Şartları

İhtiyaç sahibi olan ve fakirlik belgesi ile durumlarını ispatlayan, başvuru için gerekli evrakları tamamlayan ihtiyaç sahipleri Halk Kart başvuru şartlarını yerine getirmiş olmaktadır.

Gerekli şartlara sahip olan vatandaşlar yukarıda belirtmiş olduğumuz başvuru seçeneklerinden birini kullanarak Halk Kart başvurusu yapabilirler.

İncelemeler sonucu değerlendirme kurulu Halk Kart başvurunuzu kabul ederse, müracaatçılara 12 ay boyunca anlaşmalı marketlerden alışveriş yapmak üzere Halk Kart verilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Limiti Ne Kadar?

Adana Belediyesi Halk Kart limiti ne kadar sorusu kart başvurusu kabul edilen vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

Adana Halk Kart limiti ailede yaşayan kişi sayısı, ailenin muhtaçlık seviyesi ve belediyenin bütçesine göre değişiklik göstermektedir. Düzenli sosyal yardım almaya hak kazanan ailelere verilen Halk Kart ile yardıma muhtaç ailelere destek verilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Nerelerde Kullanılır?

Adana Belediyesi tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara verilen Halk Kart, birçok alanda kullanılmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Nerede Geçerli?

 • Anlaşmalı tüm market ve iş yerlerinden alışveriş yapılabilir.
 •  E-cüzdan olarak kullanım imkânı sağlayan kart mobil ödeme limiti oluşturabilir.
 • 150 TL’ye kadar telefon faturası üzerinden kredi-mobil ödeme limiti oluşturabilir.
 • Belediye vergi ödemelerinde otomatik talimat verilebilir.
 • Yurtdışında okuyan öğrenciler için ucuz para transferi yapılabilir.
 • Tüm Mastercard logolu POS’larda kullanılabilir.
 • Karttan karta PTT Şube ve ATM’lerinden, Vakıfbank ATM’lerinden, belediye kiosklarından yükleme yapabilmedir.

Halk Kart kullanıcıları dönemsel kampanyalardan SMS veya mail ile anında haberdar olabilmektedir. Gençlere ve çocukların kullanıma verilecek ek kart ile harcama takibi yapabilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Bakiye Sorgulama

Adana Halk Kart kullanıcıları alışveriş yapmak için gittiği iş yeri ve marketlerdeki kasa görevlilerinden ricada bulunarak Halk Kart Bakiye Sorgulama işlemlerini yapabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Zaman Verilecek?

Adana Halk Kart başvurusunda bulunan vatandaşlar kartlarının ne zaman verileceğini merak etmektedir. Halk kart ne zaman verilecek sorusunun cevabına gelecek olursak, Halk Kart müracaatları olumlu sonuçlanan vatandaşların kartları kendilerine en yakın süreçte teslim edilecektir.

Başvurular ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Adana Seyhan Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana Seyhan Halk Kart başvurusu için belediye binasını ziyaret edebilir, https://web.whatsapp.com/ iletişim hattı üzerinden yetkililere yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Başvuru tarihleri iletişim araçları ve Belediye’nin www.seyhan.bel.tr sitesinden duyurulacaktır.

Yapılan açıklamada ” SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI GEREĞİ MUHTAÇ VATANDAŞLARA EL UZATMAYI KENDİSİNE VAZİFE BİLEN BELEDİYEMİZ, 2017 YILINDA  “  SEYHAN HALK KART “ ADIYLA TÜRKİYE DE İLK DEFA UYGULANACAK OLAN  ÖN ÖDEMELİ SOSYAL KART  PROJESİNİ HAYATA GEÇİREREK ÖRNEK BİR TUTUM SERGİLEMİŞTİR.

TEMELİNDE İHTİYAÇ SAHİBİ MÜRCAAATÇILARA YÖNELİK BİR UYGULAMA OLAN SEYHAN HALK KART AYNI ZAMAN DA KÜÇÜK ESANAFI KALKINDIRMAYI DA AMAÇ ETMEKTEDİR. UYGUNLUK DURUMUNDA MÜRACAATÇIYA HER AYIN 1 İ VE 5 İ ARASINDA YAPILAN BAKİYE YÜKLEMESİ SONUCUNDA KURUMLA ANLAŞMALI ÇEŞİTLİ MARKETLERDE HARCAMA YAPMA HAKKI TANINMAKTADIR. BÖYLELİKLE HEM MUHTAÇ VATANDAŞLARA SOSYAL DESTEK İMKÂNI HEM DE ESNAFA ÖNEMLİ ÖLÇÜDE GELİR İMKÂNI SAĞLANMIŞTIR.

SEYHAN SINIRLARI İÇERİSİNDE BULUNAN, TARAFIMIZA ONLİNE YA DA ŞAHSİ OLARAK BAŞVURUDA BULUNAN VE GEREK SİSTEM ÜZERİNDEN GEREKSE SOSYOLOG, SOSYAL HİZMET UZMANI GİBİ PROFESYONEL SAHA EKİBİNİN GÖZLEMLERİYLE YAPILAN İNCELEMELER İLE ARDINDAN TOPLANAN SOSYAL YARDIM DEĞERLENDİRME KURULU “İLGİLİ BAŞKAN YARDIMCISI, SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRÜ, HUKUK MÜDÜRÜ, SAĞLIK MÜDÜRÜ, ZABITA MÜDÜRÜ “ TARAFINDAN VERİLEN ONAY SONUCUNDA YARDIM YAPILMASI UYGUN BULUNAN MÜRACAATÇILARA YIL BAZINDA [OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR HARİÇ] 12 AY BOYUNCA ANLAŞMALI MARKETLERDE HARCANMAK ÜZERE ÖN ÖDEMELİ SEYHAN HALK KART KULLANIM HAKKI SAĞLANMAKTADIR. ” belirtilmiştir.

4.2/5 - (14 Oy Verildi )

4 Yorum

 1. Eşim işsiz herhangi bir gelirimiz yok sağlık güvencemiz yok sigorta mız Yok evim kira 3 tane çocuğum var sizden yardım istiyorum

 2. Arkadaşlar ben sizden erzak kömür yardımı verirseniz sevinirim kardeşlerim ihtiyacım var eșimden ayrıyim 4 cocugum var evim kira yetisemiyorum

 3. Başka nim ben sizden kömür erzak yardımı olursa rica ediyorum sizden ben eşimden ayrıyim bana yardımcı olursanız sevinirim 4 tane cocugumvar okumasrafina yetisemiyoruz evim kira maddi yardima ihtiyacim var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu