Sosyal Yardımlar

Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet 2023

Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet Nasıl Yapılır? Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet Nereden Yapılır? Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet Kapısı Nedir?

Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet 2023

Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet Nasıl Yapılır? Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet Nereden Yapılır? Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet Kapısı Nedir?

Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet 2023
Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet 2023

Sosyal yardım sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyenler e-Devlet hesabını ziyaret edebilir. Sadece e-Devlet üzerinden gerekli sorgulama işlemi gerçekleşebilir. Ayrıca sorgu yapmak isteyenler mutlaka sosyal yardıma başvuruda bulunması gerekir.

E-Devlet üzerinden sorgu yapacak kişiler mutlaka kimlik bilgileri ile birlikte sisteme giriş yaparak daha öncesinde sosyal yardım başvurusunda bulunması gerekir.

Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım kapsamında verilecek olan destekler hakkında sorgu işlemini gerçekleştirecekler şu adımları izleyebilir;

  • Başvuru yapan kişi kendi e-Devlet hesabına giriş yaparak sorgu gerçekleştirebilir
  • Sorgu işlemini sağlamak adına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına giriş yapmalısınız
  • Bakanlığın sayfasında sosyal yardım bilgileri sorgulama kısmı üzerinden gerekli incelemeleri gerçekleştirebilirsiniz

Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet Nereden Yapılır?

Sosyal yardım e-Devlet üzerinden bakanlığın ilgili sayfasından gerçekleşir. Bakanlık online erişim sağladığı bu destek ile birlikte başvuruları kolayca gerçekleştirmeye olanak tanır. Bakanlık birimlerine giderek sıra beklemek zorunda kalmaz ve hızlı bir şekilde e-Devlet üzerinden sorgularınızı görüntüleyebilirsiniz.

Sosyal Yardım Sorgulama E-Devlet Kapısı Nedir?

Sosyal yardım sorgu işlemi için e-Devlet kapısı kullanılabilir. Mutlaka ilgili yardım başvurusunun daha önceden yapılması gerekir. Başvuru yapılır yapılmaz sorgu işlemi gerçekleşemez. Çünkü başvuruda belirli bir inceleme süresi bulunur.

İnceleme süresi ardından e-Devlet üzerinden rahatlıkla sorgu işlemleri kimlik bilgilerinizle giriş yaparak gerçekleşebilir. Hem güncel hem de geçmişe yönelik başvurular görüntülenebilir.

5/5 - (1 Oy Verildi )

2 Yorum

  1. Ben Meral Temel bahçe işlerine gidiyorum ama herzaman yok hastaligimdan dolayı çalışamıyorum 4 çocuğum var 3 tanesi okuyo okutmakta zorlanıyorum eşim böbrek hastası çalışamıyor bende koha hastasıyım çalışamıyorum sağdan soldan borç yapıyorum ve bu borçları ödemekte zorlanıyorum ayrıca deprem oldu evlere giremiyoruz sokakta yatıyoruz çocuklar korkuyorlar yemek bile zor yiyoruz. Eskiden bahçe işlerine gidiyodum en azından iki kuruş param olurdu şimdi oda yok. Bakkalda artık vermiyor . Desteklerinizi bekliyorum. Yardım edin çocuklarim için yardım edin lütfen . teşekkür ederim.

  2. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla perişanım küçüğüne bez alamicak duruma geldim bakkala borcum birikti kiram birikti lütfen Allah rızası için yardım edin bana çocuklarım için istiyorum sesimi duyun artık gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum gecinemiyorum gidicek yerim. Yok sizden yardım etmenizi ıstiyorum lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu