Belediye Yardımları

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Yozgat Belediyesi yardım başvurusu sorgulama ve başvuru formu; Ekonomik olarak milletçe geçirdiğimiz bu sıkıntılı süreç ve koronavirüs pandemisi sebebiyle her geçen gün sosyal yardıma muhtaç aile sayısı artmaktadır. Aileler geçimini sağlayabilmek için sosyal yardım kuruluşlarının ve belediyelerin kapısını çalmaktadır. Bu yazımızda Yozgat Belediyesi’nin sosyal yardım faaliyetlerini inceleyecek ve Yozgat Belediyesi yardım başvurusu konularına değineceğiz.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusuna gelecek olursak, başvuru talepleri başvuru merkezlerince alınmaktadır. Bu başvuru merkezleri başvuru yapacak kişinin konumuna yani ikametine ve başvuru yapacağı yardım türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bununla birlikte başvurular genel olarak Yozgat Belediyesi belediye binası veya Yozgat Sosyal Hizmet Müdürlüğü tarafından alınmaktadır.

Koronavirüs salgını kapsamında teması en aza indirme düşüncesiyle Yozgat Belediyesi yardım başvurularını çağrı merkezleri aracılığı ile de almaktadır. Çağrı merkezi yardım başvurularını gerekli birimlere iletmektedir.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yozgat Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemlerini yapmadan önce ihtiyaç sahibi inceleme ve değerlendirme sürecinin bitmesini beklemelidir. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra değerlendirme ve onaylanma süreci yaklaşık olarak 15-20 günü bulmaktadır. Her geçen gün artan ihtiyaç sahibi sayısından dolayı değerlendirme süreçleri yaşanan yoğunluğa bağlı uzayabilmektedir. Ayrıca ihtiyaç sahiplerinin durumu titizlikle incelenmekte ve sıralı bir liste oluşturulmaktadır.

Bu değerlendirme sürecinden sonra ihtiyaç sahipleri yardım başvurusu sonucunu Yozgat Belediyesi’ne ait  0534 666 66 66 numaralı çağrı merkezinden öğrenebilirler. Ayrıca Yozgat Belediyesi’ne ait Whatsapp Destek Hattı olan 0552 516 66 66 numaralı hatta Whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atarak ve istenilen bilgileri vererek başvuru sonucunu öğrenebilirler.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yozgat Belediyesine herhangi bir yardım başvurusunda bulunduğunuzda sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler yapılacak yardım başvurusuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Yozgat Belediyesi yardım başvuru formu kapsamında sizden genel olarak kişisel kimlik bilgileriniz, ikamet ve adres bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, maddi durum bilgileriniz ve aile bilgileriniz istenmektedir.

Başvuru merkezlerine bizzat giderek başvuru yapanlardan ek belgeler istenebilmektedir. Bu doğrultuda gitmeden önce çağrı merkezlerini arayıp istenilen belgeleri öğrenebilirsiniz.

Yozgat Belediyesi yardım başvuru formu için http://www.yozgat.gov.tr/sosyal-yardimlasma-ve-dayanisma-vakfi-basvurulari bağlantısı üzerindeki internet sitesinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Yozgat Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Yozgat Belediyesi çağrı merkezleri titizlikle davranarak vatandaşın sorunlarına çözüm aramakta ve gerekli bilgiyi belediye sistemi üzerinden gerekli birimlere iletmektedir.

Yozgat Belediyesi sosyal yardımlaşma müşteri hizmetleri telefon numarası0354 666 66 66 numaralı hat olarak bildirilmiştir. 0354 666 66 66 numaralı çağrı merkezine bağlanarak sosyal yardımlar hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Yardım Kartı, Gıda Yardımı, Erzak Yardımı, Koli Yardımı, Telefon Numarası

Yozgat Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Yozgat Belediyesi gıda yardımına muhtaç ailelerin de yanında olmaya devam etmektedir. Yozgat Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapan aileleri titizlikle inceleyip ilk fırsatta yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaktadır.

Yozgat Belediyesi tarafından belirlenen dönemler içerisinde yapılan gıda yardımına Yozgat Belediyesi’nin çağrı merkezleri üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Bu çağrı merkezlerine  0354 666 66 66 numaralı hattı arayarak gıda yardımı yapılması hususunda başvuru ve talepte bulunabilirsiniz.

Başvuru dönemi açıksa gerekli başvuru işlemleri hemen yapılacaktır. Ayrıca başvuru işlemlerini Whatsapp üzerinden de yapılabilirsiniz. Whatsapp iletişim numarası olan 0552 512 66 66 numarasından mesaj atabilirsiniz. Yardım talebiniz ekipler tarafından incelenerek ilgili birimlere iletilecektir.

Yozgat Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Yozgat Belediyesi toplumsal dayanışmaya dikkat çekerek belirli dönemlerde ihtiyaç sahiplerine erzak kolisi yardımı yapmaktadır. Bu yardım kolilerinde genellikle bir ailenin en temel gıda ve temizlik ürünleri yer almaktadır.

Yozgat Belediyesi yardım kolisi başvurusu konusuna gelindiğinde bu yardım dönemsel bir yardım olduğundan takip edilmeli ve yardım başvurularının açık olduğu dönemde başvurular yapılmalıdır. Bu başvuruları Yozgat Belediyesi çağrı merkezi numarası olan 0354 666 66 66 numaralı hattı arayarak ya da 0552 512 66 66 numaralı Whatsapp hattı üzerinden mesaj atarak yapabilirsiniz. Talebiniz ilgili birimlere özenle iletilip geri dönüş yapılacaktır.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Yozgat Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Yozgat Belediyesi erzak yardımı ekonomik sıkıntı çeken ailelerin yüzünü güldürmekte ve ev ekonomisine destek olmaktadır.

Yozgat Belediyesi erzak yardımı başvurusu için 0354 666 66 66 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezini aradığınızda erzak yardımı almak için başvuruda bulunmak istediğinizi belirterek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer başvuru yöntemi olarak da Whatsapp numarası olan 0552 512 66 66 numaralı hat üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yozgat Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Sosyal yardım faaliyetleri yürüten birçok il belediyesinde yardım kartı uygulaması yapılmakta ve maddi yardımlar bu kartlar aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Ancak Yozgat Belediyesi’nin böyle bir uygulaması bulunmamaktadır. Yozgat Belediyesi yardım kartı başvurusu başlığı altında herhangi bir faaliyeti bulunmamaktadır.

Yozgat Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Yozgat Belediyesi maddi gelir kaynağı olmayan, çalışamaz durumda olan, hasta ve yardıma muhtaç olan kişi ve ailelere maddi yardım desteği sağlamaktadır. Yozgat Belediyesi maddi yardım başvurusu çağrı merkezleri üzerinden yapılmaktadır.

Yozgat Belediyesi çağrı merkezi numarası olan 0354 666 66 66 hattına arama yapabilirsiniz. Çağrı merkezini aradığınızda maddi yardım başvurusunda bulunmak istediğinizi belirterek gerekli bilgilendirme yapılarak yönlendirme sağlanacaktır. Ayrıca maddi yardım başvurusunu Whatsapp üzerinden de yapabilirsiniz. Yozgat Belediyesi Whatsapp maddi yardım başvurusu numarası olan 0552 512 66 66 numaralı hat üzerinden mesaj atarak gerekli başvuru bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Yozgat Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Halk Süt projesi kapsamında Yozgat belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine süt yardımı yapılmaktadır. Proje 2-5 yaş aralığında çocukları olan aileleri kapsamaktadır. Bu ailelere aylık 8 litrelik süt yardımı yapılmaktadır. Bu projeyle çocukların gelişimine sosyal belediyecilik anlayışıyla destek olunmaktadır. Bu durum aileleri oldukça mutlu etmektedir. Süt yardımı sayesinde aileler çocuklarına daha az masraf yapmaktadır.

Yozgat Belediyesi süt yardımı başvurusu için 0354 666 66 66 numaralı çağrı merkezi üzerinden arama yaparak ulaşım sağlayabilir ya da  Whatsapp uygulaması üzerinden de 0552 512 66 66 numaralı hatta mesaj atarak başvuru sağlayabilirler.

Yozgat Belediyesi Bebek Yardımı

Yozgat Belediyesi bebek yardımı kapsamında diğer birçok ilde de görülen ”Hoş Geldin Bebek”  projesini uygulamaktadır. Yozgat Belediyesi yeni çocuğu olan ailelerin sevincine ortak olmak ve bütçelerine katkı sağlamak amacıyla “Hoş Geldin Bebek Seti” adı altında bir set oluşturdu. Bu bebek seti annelere bebek çantası, eldivenli alt- üst zıbın seti, şapka, battaniye, emzirme önlüğü ve havludan oluşmaktadır.

Yozgat Belediyesi bebek yardımından faydalanabilmek için 0354 666 66 66 numaralı çağrı merkezi üzerinden arama sağlayarak bebek yardımından faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Whatsapp uygulaması üzerinden de 0552 512 66 66 numaralı hatta mesaj atarak başvuru sağlayabilirsiniz.

Yozgat Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Yozgat Belediyesi sosyal yardımları yaparken tüm ili kapsayacak şekilde tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda sosyal yardımlar ile ilgili bilgi ve başvurular için özel çağrı merkezleri kurulmuştur.

Yozgat Belediyesi çağrı merkezi hafta içi ve hafta sonu esasına dayalı olarak hizmet vermektedir. Yozgat Belediyesi çağrı merkezini arayarak sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Yozgat Belediyesi sosyal yardım başvurusu için 0354 666 66 66 numaralı çağrı merkezini arayarak ya da 0552 512 66 66 numaralı Whatsapp hattı üzerinden talebinizi ileterek başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Başvurunuz için sizden alınan bilgiler doğrultusunda gerekli birimlerine iletim sağlanacak ve geri dönüş yapılacaktır.

Yozgat Belediyesi Tablet Başvurusu

Koronavirüs pandemisinin ülkemizde yayılmasıyla birlikte uzaktan eğitime geçilmiş ve tablet ihtiyacı gözle görülür derecede artmıştır. Maddi imkanları tablet almaya elverişli olmayan aileler için Yozgat Belediyesi tablet dağıtım yardımını başlatmıştır.

Yozgat Belediyesi tablet dağıtım uygulaması belirli dönemler içerisinde yapılmaktadır. Tablet başvuru dönemleri takip edilmeli ve başvuru dönemi açık olduğu durumlarda çağrı merkezleri aranarak gerekli başvuru yapılmalıdır.

Yozgat Belediyesi tablet başvurusu için 0354 666 66 66 numaralı çağrı merkezi üzerinden bilgi ve başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden arama yapmak yerine Whatsapp üzerinden 0552 512 66 66 numaralı hatta da mesaj atabilirsiniz.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu