Belediye Yardımları

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama ve başvuru formu; Hatay il sınırları içerisinde  ikamet etmekte olan yoksul ve muhtaç durumdaki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatan Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımları ile pek çok haneye destek olmaya devam etmektedir.

Farklı sosyal yardım projeleri ile vatandaşlara hizmet veren Hatay Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşlarımızın merak ettiği sorular ile ilgili detayları paylaşarak, sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Yazımızın içeriğinden Hatay Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detayları öğrenebilirsiniz.

Hatay Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken vatandaşlara farklı projeler ile destek veren Hatay Belediyesi kişilerin ihtiyaçlarına yönelik sosyal yardımlar yapmaktadır. Hatay Belediyesi sosyal yardımlarını ayni yardım ve nakdi yardım olarak yapmaktadır.

Belediyenin en çok başvuru aldığı sosyal yardım gıda yardım kartı başvurusudur. Alışveriş esnasında nakit yerine geçen Halk Kart sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar kimseye mahcup olmadan temel ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Halk Kart ile vatandaşlar anlaşmalı marketlerden alışveriş yapabilirler, kartlarında kalan bakiyelerini market kasa çalışanlarından öğrenebilirler. Vatandaşlar A101, ŞOK, BİM, MİGROS gibi zincir marketlerden temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Hatay Belediyesi engelli yardımları ile engelli vatandaşlara medikal malzeme ve ücretsiz toplu taşıma hizmeti vermektedir. Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, havalı yatak, hasta bezi gibi medikal malzeme desteği ile dar gelirli engelli vatandaşlara destek olmaya devam etmektedir.

Kimse Yoksa Biz Varız isimli proje ile hastaneye gitmeye engeli olan vatandaşlara evde bakım hizmeti verilmektedir. Evinize gelen evde bakım hizmeti ekipleri ev içi ihtiyaçlarınızı karşılamakta ve kişisel bakım hizmeti vermektedir.

Hatay Belediyesi gıda ve erzak yardımı; vatandaşlara gıda kolisi yardımının yanı sıra sıcak yemek dağıtımı da yapmaktadır. Gıda yardımlarını gıda kolisi olarak yada halk karta bakiye yükleyerek yapan belediye dar gelirli vatandaşlara yardımcı olmaya devam etmektedir.

Hatay Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Hatay Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşlar almak istedikleri yardım türüne ilişkin bazı şartlara sahip olması gerekmektedir.

Belediyeler tarafından verilen sosyal yardımlardan faydalanabilmek için öncelikli ihtiyaç sahibi olmalı ve bu durumu muhtarlıktan alabileceğiniz fakirlik belgesi ile ispatlamanız gerekmektedir.

Başvuru evrakları arasında  önemli yer teşkil eden fakirlik belgesinin haricinde sizlerden farklı ek belgelerde talep edilebilir.

Hatay Belediyesi engelli vatandaşlardan engelli raporu, afetzedelerden bilirkişi raporu, kronik hastalığı nedeni ile çalışmayacak durumda olan vatandaşlardan sağlık kurulu raporu istemektedir.

Dar gelirli, düzenli geliri olmayan, işsiz, muhtaç, yoksul, öksüz-yetim çocuklar, şehit-asker yakınları, afetzedeler, engelli bireyler, kimsesi ve geliri olmayan yaşlılar, dul kadınlar belediyelerin vermiş olduğu sosyal yardımlardan yararlanabilirler.

Ailedeki kişi başı düşen aylık geliri asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar da yardım alabilirler.

Ayrıca 60 yaş üstü ev temizliğini veya kişisel bakımını yapacak kimsesi olmayan yaşlılara Kimse Yoksa Biz Varız projesi ile yardımcı olunmaktadır.

Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Hatay Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online yada bizzat başvuru yapabileceğiniz Hatay Belediyesi yardım başvurusu seçenekleri şöyledir;

  • Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan belediye binasına giderek burada bizzat başvuru formu doldurarak yardım başvurusu yapabilirsiniz.
  • Online sistem üzerinden iletisim@hatay.bel.tr adresine mail göndererek yada başvuru formu doldurarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.
  • Sanal asistan aracılığı ile yardım taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz. Canlı destek hattı için https://ebelediye.hatay.bel.tr/ linke tıklayabilirsiniz.
  • Belediyeye ait telefon hatlarını arayabilir, Whatsapp Hattına mesaj atabilirsiniz.

Hatay Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bizzat yada online yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların her iki seçenekte de Hatay Belediyesi yardım başvurusu formu doldurması gerekmektedir.

Yüz yüze yapılan başvurularda yetkililer tarafından verilen formu doldurmanız gerekir. Online sistem üzerinden yapılan başvurularda da almak istediğiniz yardım türüne, kişisel bilgilere, gelir-gider bilgileri, iletişim bilgilerine dair sorular bulunmaktadır.

Başvuru formları yetkili kişiler tarafından değerlendirmeye alınmakta ve vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğu araştırılmaktadır. Bu sebeple verilen bilgilerin doğru ve güncel olması başvurularınızın olumlu sonuçlanması açısından önem arz etmektedir.

Hatay Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Hatay Belediyesine yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını merak etmektedir. Belediyeye ait telefon numaralarından yetkililer ile iletişime geçebilir veya Hatay Belediyesi yardım başvuru sorgulama için ALO 183 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Hatay Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Almak istediğiniz yardım türüne ilişkin yetkililer ile iletişime geçebileceğiniz farklı telefon numaraları bulunmaktadır.

Hatay Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon

  • Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım hattı:  0 326 214 91 90
  • Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Kart başvurusu: 444 12 06
  • Hatay Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi: 444 12 06
  • Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Hattı: ALO 153
  • Hatay Büyükşehir Belediyesi Whatsapp İletişim Hattı: 0535 108 35 10

Yukarıda belirtmiş olduğumuz telefon numaraları aracılığı ile yetkili birimlere yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Hatay Belediyesi gıda yardımlarını hem koli olarak hem de Halk Kart sahiplerinin kartlarına bakiye yükleyerek yapmaktadır. Gıda yardımının yanı sıra sıcak yemek dağıtımı ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaktadır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar Hatay Belediyesi gıda yardımı başvurusu için 444 12 06 nolu numarayı arayabilir veya https://ebelediye.hatay.bel.tr/ linke tıklayarak resmi internet sitesine giriş yapın, sayfanın sağ alt kısmında bulunan chatbot sanal asistana tıklayarak açılan sayfaya gıda yardımı almak istediğinize dair mesaj atabilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz seçenekler ile gıda yardımı başvurusu yapan vatandaşların yardımları gıda ve erzak kolisi yardımı olarak yapılmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Hatay Belediyesi bazı gıda yardımlarını ve maddi yardımlarını Halk Kart sahiplerine vermektedir. Hatay Büyükşehir Belediyesi  kartlara bakiye yükleyerek vatandaşların temel ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilmesi adına Halk Kart uygulamasını hayata geçirmiştir.

Hatay Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için belediye binalarında bizzat başvuru yapabilir veya ALO 153 destek hattını arayabilirsiniz. Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Kart başvurusu için 444 12 06 nolu telefon üzerinden yetkililer ile iletişime geçerek yardım kartı talebinizi iletebilirsiniz.

Halk Kart bakiyesi ailenin muhtaçlık durumuna, ailede yaşayan kişi sayısına ve yardımı yapacak olan belediyenin bütçesine göre değişiklik göstermektedir.

Gıda yardım kartı ile anlaşmalı marketlerden kimseye mahcup olmadan alışveriş yapabilir, market kasa görevlilerinden kartınızda kalan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Hatay Belediyesi maddi yardımlarını Halk Karta yüklemektedir. Hatay Belediyesi maddi yardım başvurusu için vatandaşların Halk Kart başvurusu yapması gerekmektedir.

Maddi yardımlarını Halk Karta yükleyen belediye yardımlarını daha kolay biçimde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Maddi yardımlar tek seferlik ya da düzenli olarak yapılmaktadır. Yardım miktarı ailenin muhtaçlık durumuna, ailede yaşayan kişi sayısına göre değişmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi dağıtmaktadır.

Hatay Belediyesi yardım kolilerini belediyelerin ve muhtarlıkların belirlediği ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Yardım kolisi almak isteyen vatandaşlar belediye ve muhtarlıklar ile iletişime geçerek yardım kolisi başvurusu yapabilirler.

Yazımızın içeriğinde Hatay Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detayları paylaşarak sizleri aydınlatmaya çalıştık.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu