Belediye Yardımları

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu! Van Valiliği Yardım Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Hem tarihi, hem de doğal güzellikleri ile ülkemizin özel şehirlerinden olan Van il sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ihtiyaç sahiplerine ayni ve maddi yardımların yanı sıra yardım kartı ile de destek olunmaktadır.

Dar gelirli ailelere gıda ve erzak yardımı, yakacak yardımı, giysi-eşya yardımı, sosyal yardım kartı ile sahip çıkan Van Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Van Belediyesi gıda yardımlarını ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim etmektedir. Gıda yardım kolisi içerisinde 4 kişilik bir ailenin temel mutfak ihtiyaçlarına yönelik gıda malzemeleri bulunmaktadır.

Van il sınırlarında yaşayan kimsesiz, evsiz, yetim, öksüz, muhtaç ve dar gelirli kısacası ihtiyaç sahibi vatandaşlara  her gün sıcak ev yemekleri pişiren aşevleri bulunmaktadır. Aşevinde pişirilen yemekler kimsesiz, dışarı çıkamayacak durumda olan yaşlıların evlerine gönderilmektedir.

Van Belediyesi sosyal kart yardımı ile dar gelirli vatandaşların kimseye mahcup olmadan alışveriş yapabilmeleri için olanak sağlamıştır. Yardım kartı ile vatandaşlar kendi ihtiyaçlarını anlaşmalı marketlerden diledikleri gibi yapabilmektedirler.

Van Belediyesi öğrenci yardımları okul kıyafeti, mont, bot, ayakkabı, oklu çantası, kırtasiye yardımlarının yanı sıra Van Belediyesi eğitim desteği kapsamında öğrencilere para yardımında da bulunuyor.

Afetzedeler bilirkişi raporu ile yardım başvurusunda bulunduğu taktirde Van Belediyesinden barınma ve eşya yardımı alabilirler.

Belediye ev bakım ve onarımı için yeterli bütçesi olmayan vatandaşların evlerini onarma aşamasında yardımcı olmaktadır.

Yaşlı ve kimsesiz muhtaç kişilerin kişisel ve ev temizlikleri belediyelerin temizlik ekipleri tarafından yapılmaktadır.

Van Belediyesi engelli yardımları medikal malzeme, tekerlekli sandalye yardımı yapan Van Belediyesi engelli vatandaşlara psikolojik destek hizmeti de vermektedir.

Van Belediyesi Sosyal Yardımlar;

 • Para yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Sosyal yardım kartı yardımı
 • Giysi yardımı
 • Kira yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Öğrenci yardımları
 • Mobilya ve eşya yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Günlük sıcak yemek yardımı
 • Evde yaşlı bakım hizmeti
 • Yaşlılar ve kronik hastalar, engelliler için yapılan yardımlar
 • Muhtaç dul kadınlar için yapılan yardımlar
 • Yoksul şehit, asker ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar
 • Afetzedeler için yapılan yardımlar
 • Sığınmacı ve mülteciler için yapılan yardımlar
 • Yeni doğan bebek yardımları

Van Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

İşsizler, yoksullar, kimsesi olamayan yaşlılar, dar gelirliler, öksüz- yetimler, muhtaç dul kadınlar, yoksul şehit, gazi ve asker yakınları kısacası gerçek ihtiyaç sahipleri Van Belediyesi yardımlarından faydalanabilir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm kişiler başvuru formu doldurarak, muhtaçlığını fakirlik belgesi ile ispat ettiği taktirde yardım alabilirler.

Başvuru esnasında sizlerden ek belgeler talep edilebilir. Öğrenci belgesi, engelli raporu, sağlık kurulu raporu, afetzedeler için bilirkişi raporu, dul kadınlardan eşlerine ait ölüm belgesi gibi belgeler ek belgeler olarak geçmektedir.

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan kişilerin  belgeleri de inceledikten sonra başvuruları değerlendirme aşamasında kişilerin yaşadıkları eve inceleme komisyonu göndermektedir.

İnceleme komisyonunun evinizdeki araştırma sonrası hazırlayacağı rapor değerlendirme kurulu üyelerinin onayından geçerse yardım almaya hak kazanırsınız.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Van Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan dar gelirli vatandaşlar almak istediği yardım türüne ilişkin ön başvurularını e-devlet platformu üzerinden yaptıktan sonra, başvuru için tercih ettikleri ilçe belediyesine veya büyükşehir belediyesine bizzat giderek burada başvuru formu doldurarak ve gerekli evrakları teslim ederek başvurularını tamamlayabilirler.

E-devlet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir.

Van Belediyesi e-devlet yardım başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

Van ilçe belediyelerine veya büyükşehir belediyesine yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Van Belediyesi yardım başvurusu için  444 44 65 çağrı merkezi çalışanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu; Yardım başvurularında sizden bazı bilgiler istenerek form doldurulmaktadır. Telefon ile yapılan başvurularda bu form çağrı merkezi tarafından doldurularak sisteme iletilmektedir.

Başvuru formunda istenen  kişiye ait bilgiler ve adres bilgileri, ailenin gelir-giderlerine ait bilgilerdir.

Başvuru yapılırken bilgilerin doğru verilmesi gerekmektedir. Başvuru sağlandığında sisteme iletilen bilgiler doğrultusunda belli zaman sonrasında başvuru sonucunuz verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden iletişim sağlanarak sizlere ulaştırılacaktır.

Verilen bilgiler ile ailenin muhtaçlık seviyesi tespit edilmektedir.

Yardım almaya hak kazanmak için kendilerini işsiz, muhtaç, ihtiyaç sahibi gösteren kişiler,  daha sonra bu durumunun belediye tarafından fark edilmesi halinde aldıkları yardımı güncel faizi ile birlikte geri ödemek zorunda olacaklarını unutmasınlar.

Geri ödemeyi reddeden kişilere belediye tarafından dava açılarak yasal süreç başlatılır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sonuçlarınızı e-devlet üzerinden il veya ilçe belediye binalarından telefon ile ya da bizzat giderek öğrenebilirsiniz.

Van Belediyesi yardım başvuruları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir.

Van Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için başvuru tarihinden itibaren en az 15 gün geçmesini beklemeniz gerekir.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Van Büyükşehir Belediyesi ayni ve nakdi yardım başvurusu ile ilgili evraklar ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için 444 4 465 telefon numarasını arayabilirsiniz.

ALO 153 çağrı merkezi çalışanları ile iletişime geçerek yardım başvurusu yapabilir, yardım süreçleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Van Belediyesi gıda yardımlarını tek seferlik ya da düzenli olarak yapmaktadır.

Yardımın nasıl yapılacağı ailede yaşayan kişi sayısına ve ailenin muhtaçlık durumuna göre değişmektedir.

Tek seferlik gıda yardımı alan ihtiyaç sahiplerinin gıda ve erzak kolileri adreslerine teslim edilmektedir.

Düzenli olarak gıda yardımı almaya hak kazanan kişilerin yardımları, sosyal yardım kartı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Yardım kartlarına ailelerin temel gıda ihtiyaçları için her ay düzenli olarak para yatmaktadır.

 

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı e-devlet üzerinden yada için il ve ilçe belediyelerin sosyal hizmet biriminden başvuru yapabilirsiniz. Van Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için 444 44 65 numarasını arayarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

 

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

İhtiyaç sahibi ailelere Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi yardım kolisi dağıtılmaktadır. Gıda ve erzak kolisi belediyelerin ve muhtarlıkların belirlediği ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Erzak kolisi almak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları muhtarlardan detaylı bilgi edinebilirler.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Van Belediyesinden düzenli maddi ve gıda yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların yardım kartı başvurusu yapması gerekir. Sosyal destek kartı başvurusu için e-devlet üzerinden ön başvuru yaptıktan sonra gerekli evraklar ile birlikte belediye il veya ilçe binalarında başvuru formu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

E-devlet Van Belediyesi yardım kartı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayarak ön başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Başvuru sahibinin başvuru formundaki sosyal yardım türlerinden ‘Sosyal yardım kartı’ seçeneğini işaretlemesi gerekmektedir.

Aynı başvuru yöntemini belediyenin diğer yardımları için de tercih edebilirsiniz. Gıda, yakacak, erzak yardımı almak isteyen vatandaşların almak istedikleri yardım türünü işaretlemesi gerekir.

Sosyal yardım kartı ile vatandaşlar zincir marketler dahil olmak üzere, pos cihazının olduğu iş yerlerinden de temel ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Van Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Van Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvuruları e-devlet üzerinden veya belediyenin sosyal hizmetler biriminden yapılmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi para yardımı yapmaya karar verdiği vatandaşlara 1 yıl boyunca her ay 500 TL nakit para yardımı yapmaktadır.

Para yardımı yapan belediye yardımlarını sosyal destek kartlarını bakiye olarak yüklemektedir.

Yazımızın içeriğinde Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detayları paylaştık.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu