Belediye Yardımları

Burdur Belediyesi Kömür Yardımı 2023

Burdur Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Burdur Belediyesi Kömür Para Desteği! Burdur Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu 

Burdur Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 

Burdur Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Burdur Belediyesi Kömür Para Desteği! Burdur Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu 

Burdur Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 
Burdur Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Burdur Belediyesi kömür yardımı maddi geliri düşük olan yoksul muhtaç ailelere devlet destekli olarak yapılmaktadır. Belediyenin kömür, gıda, para, kira yardımı gibi sosyal yardımlarına bizzat belediyeye giderek başvuru yapılabilir.

Burdur Belediyesi kömür yardım başvurusu https://www.burdur.bel.tr/ linkinin sağ üst köşesinde yer alan “Bize Ulaşın” bölümünden de gerçekleştirilebilir. Sosyal yardım için sosyal yardım başvuru formunu doldurmak gerekmektedir. Başvuru formu belediyenin resmi binasından alınacağı gibi internet sitesi üzerinden de doldurulabilir. 

Burdur Belediyesinin dar gelirli aileler için düzenlendiği sosyal yardımlara başvuranların ekonomik durumu yetkililer tarafından incelenmektedir. Bu nedenle formun eksiksiz ve doğru doldurulması oldukça önemlidir. Kömür yardımı başvurusu yapmak, başvurunun sonucunu sorgulamak ve diğer yardımlarla detaylı bilgi edinmek için Burdur Belediyesine ait 0(248) 233 53 90 telefon numarasını da aranabilir.

Burdur Belediyesi Kömür Para Desteği

Burdur Belediyesi kömür para desteği işsiz, bakıma muhtaç ve kazancı düşük kimselere verilmektedir. Her yıl ekonomik durumu kötü vatandaşlar için devlet belirli bir bütçe belirlemektedir. Yardım paraları belediyeler ve çeşitli yardım kuruluşları aracılığıyla dağıtılmaktadır.

Kömür para desteği almaya hak kazanan kimselere belediye tarafından kış aylarında aylık yakacak desteği verilmektedir. Burdur Belediyesi’nden kömür para desteği almak için aranan en önemli şartlar arasında kişinin sigortalı olmaması ve asgari ücretten daha az gelirinin olmasıdır.

Kömür parası almak için bizzat belediyelere başvurulduğu gibi mahalle muhtarlıklarına da başvuru yapılabilmektedir. Yetkililer başvuru yapan bireyin ikamet adreslerine giderek gerekli incelemeyi yaparlar. Bu inceleme sonucunda şartlara uygunluk sağlanırsa belediye tarafından para yardımı yapılır. Yapılacak para yardımının miktarı kişinin ekonomik durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Burdur Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu 

Belediyeden kömür yardımı alabilmek için başvuru formu doldurmak gerekiyor. Burdur Belediyesi kömür yardım başvuru formu içerisinde T.C. kimlik numarası, eğitim durumu, medeni hal, hanede oturan kişi sayısı, aylık gelir, evin kira olup olmadığı gibi sorular yer alıyor. Yardım başvuru formunda kesinlikle doğru bilgilerin yer alması gerekiyor.

Çalıştığı halde kendini işsiz gönderenlere nakdi ceza yaptırımı uygulanıyor. Ayrıca böyle bir şey de sonradan fark edilirse alınan yardımlar hemen kesiliyor. Belediye yardımlarını suiistimal etmek yasal olarak suç işlemek anlamına geliyor. Aynı zamanda Burdur Belediyesinin kömür yardımından faydalanmak için ikamet adresinin Burdur ve çevre ilçelerinde olması gerekiyor.

Burdur Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Burdur Belediyesi her yıl sosyal yardım adı altında ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlara farklı alanlarda yardımlar yapıyor. Bu yardımlar arasında kömür yardımı da bulunuyor. Ancak kömür yardımı alabilmek için belli başlı şartlara haiz olmak gerekiyor. Burdur Belediyesi kömür alma şartları şu şekilde sıralanıyor:

  • Düzenli herhangi bir geliri olmayanlar
  • Sigortası olmayanlar
  • Hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri asgari ücretin altında olanlar
  • Dul kadınlar
  • Şiddet gören yardıma muhtaç kadınlar
  • Bakıma muhtaç kimseler
  • Engelli vatandaşlar
  • Herhangi bir yerde çalışamayan kronik hastalar
  • Yoksul ailelerin çocukları

Yukarıda yer alan maddelere ek olarak doğal afet ya da kaza gibi durumdan etkilenenler, düzenli işi olmasına rağmen hanedeki kişi sayısı çok olanlar, bakacak kimsesi olmayan yaşlılar, mesleği ve geliri olmayan kadınlar ile dul olup velayetinde çocuk olanlar kömür yardımı almaya hak kazanabiliyorlar.

Burdur Belediyesi başvuru yapan kişilerden fakirlik belgesi, engelli belgesi, işsizlik belgesi gibi belgeler isteyebiliyor. Tüm bu belgeler incelendikten sonra yetkililer kişinin yardım alıp alamayacağına karar veriyor. Muhtaçlık durumu kalkması halinde bu durumun belediyeye bildirilmesi isteniyor.

Belediye yardımları ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.

5/5 - (12 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu