Games

Son Dakika Deprem Türkiye Sallandı

Son Dakika Deprem Türkiye Sallandı Merkezi Nerede? Az Önce Deprem Nerede Oldu?

Son Dakika Deprem Türkiye Sallandı mı?

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Son Dakika Deprem Türkiye Sallandı! Son Dakika Deprem Türkiye Sallandı Merkezi Nerede? Az Önce Deprem Nerede Oldu?

Son Dakika Deprem Türkiye Sallandı
Son Dakika Deprem Türkiye Sallandı

Son dakika deprem Türkiye sallandı! Niğde ilimizin Bor ilçesinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki deprem AFAD‘ın yapmış olduğu açıklamalara göre saat tam olarak 13.27’de gerçekleşmiş olup derinliği ise 7 kilometre şeklinde ölçülmüştür.

Yaşanan deprem Konya, Mersin, Aksaray gibi illerimizin de dahil olduğu çevre şehirlerden hissedildi. Büyük bir travma yaratan bu depremde hasarın olup olmadığı henüz belirlenmese de ilk görüşlere bakıldığında hasarsız olduğu görülüyor. 

Bölgelerde 17 günden beri tamı tamına 9.470 artçı sarsıntı tespit edildi. Artçılarda hala herhangi düzenli bir azalma olmadığı biliniyor. Artçı depremlerin 1 sene daha süreceği beklenmektedir. 4 dakika başına artçı olduğu kaydedildi.

Kahramanmaraş, Hatay ve Niğde’deki depremlerin bize öğrettiği bir şey varsa o da büyük depremlerin ardından kesinlikle hasarlı binalara yaklaşmamak gerekiyor. Hasarlı binalara girilerek eşya alınmaması konusunda hassas olmak lazım. 

Son Dakika Deprem Türkiye Sallandı Merkezi Nerede?

Kahramanmaraş ilçesinde yaşanan depremler ve hemen arkasından Hatay’da meydana gelen depremlerden sonra bölgeler hayalet şehre dönmüş bulundu. Bunun ardından son dakika deprem Türkiye sallandı merkezi nerede konusunda Niğde’de merkez üssü Bor ilçesinde meydana gelen 5.3 şiddetindeki deprem vatandaşları epey bir korkuttu.

AFAD’ın yaptığı açıklamalara göre saat 13.27’de 7 km derinlikte gerçekleşen depremin 5.3 büyüklüğünde oluştu.

Saat tam olarak 13.27’de gerçekleşen depremin derinliği ölçüldü ve kayıtlara 7 kilometre olarak geçti. Depremin sarsıntıları Konya, Mersin, Aksaray illerimizin de aralarında yer aldığı çevre bölgelerden de yüksek oranda hissedildi.

Çevrede büyük bir endişe ve panik yaratan bu depremin bir artçı deprem değil tamamen bağımsız bir deprem olduğu açıklandı.

Az Önce Deprem Nerede Oldu?

AFAD Başkanı Yunus Sezer Niğde depreminin ardından yaptığı açıklamada herhangi bir olumsuz durumun olmadığını söyledi.

Sezer’in deprem sonrası yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Niğde ilimizin Bor ilçesinde saat 13:27’de meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrasında, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir.”

Az önce deprem nerede oldu? Dün gece saatlerinde, Bingöl ilimizin Solhan ilçesinde saat 03.28’de 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği biliniyor.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu