Games

Deprem Hasarlı Araçlar Nereden Alınır, Neden Satılıyor?

Deprem Hasarlı Araçlar! Deprem Hasarlı Araçlar Nasıl Alınır? Deprem Hasarlı Araçlar Neden Satılıyor?

Deprem Hasarlı Araçlar

Deprem Hasarlı Araçlar! Deprem Hasarlı Araçlar Nasıl Alınır? Deprem Hasarlı Araçlar Neden Satılıyor?

Deprem hasarlı araçlar kapsamında sağlanan destek sadece kasko yaptıran kimseler tarafından alınabilecektir. Bunun dışında eğer kasko yoksa ve kaskoya ek olarak deprem şartı kaskoda yer almıyorsa herhangi bir destek talebinde bulunmak mümkün olmaz.

Deprem Hasarlı Araçlar Nereden Alınır, Neden Satılıyor?
Deprem Hasarlı Araçlar Nereden Alınır, Neden Satılıyor?

Deprem şartını taşıyan kasko yaptıranlar ise araç hasar durumunu ekspertiz raporu ile öğrenebilir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra piyasa bedeli üzerinden araca bir bedel belirlenir ve kişiler bu ödemeleri alabilir.

Deprem Hasarlı Araçlar Nereden Alınır?

Deprem hasarlı araçlar deprem bölgelerinde toplama alanlarında bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak EGM şubelerine giderek plakayı verebilir ve aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bazı araç sahipleri az hasar veya orta hasar gören araçlarını bizzat kasko firmasını arayarak yerinde inceleme talep edebilir. Fakat aracınıza ulaşamıyor ya da bulamıyorsanız EGM birimine giderek araç bilgilerini paylaşır ve aracın akıbetini öğrenebilirsiniz.

Araçlar hakkında her türlü destek emniyet birimlerinden talep edilmelidir. Bu sebepten dolayı resmi işlemler için EGM birimine bizzat müracaat edecek kişi vefat etmişse yakını bu işlemleri gerçekleştirebilir.

Deprem Hasarlı Araçlar Nasıl Alınır?

Deprem hasarlı araçlar için yapılacak olan prosedür işlemler EGM birimlerinde gerçekleşir. Bu işlemler bittikten sonra aracı teslim alabilmek mümkündür. Fakat deprem yüzünden araçlar kullanılamaz halde ise bu durumda aracı teslim alsanız dahi bulunduğu yerden götüremezsiniz.

Bunun için kasko firması ile iletişime geçerek firma yetkililerini beklemeniz önerilir. Bu şekilde eksper gerekli incelemelerini yerinde yapar ve rayiç bedel üzerinden ödemenin gerçeklemesi için işlemleri başlatır.

Deprem Hasarlı Araçlar Neden Satılıyor?

Deprem hasarlı araçlar için satış işlemi düşünen kişiler kasko yaptırmayan kimselerdir. Çünkü deprem kaskosu olmadığı için sadece ikinci el hurda araç satımı gerçekleşebilir. Bunun için çevre illerde ikinci el hurda araç alımı yerleri ile görüşmeniz gerekebilir.

Buna ek olarak aracı kendi imkanlarınız ile götüremiyorsanız firmadan bunun için talepte bulunabilir ve ortak bir rakam üzerinden anlaşarak bulunduğunuz yerden aracın teslim alınmasını sağlayabilirsiniz. Deprem hasarlı araçların satıldığı bazı platformlar şu şekildedir:

  • Sahibinden.com
  • Arabam.com
  • Otoplus.com
  • Carvak.com
  • Otoikinciel.com


5/5 - (9 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu