Games

Tapu Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tapu Başvuru Sorgulama! Tapu Başvuru Sorgulama Nereden Yapılır? Tapu Başvuru Sorgulama Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Tapu Başvuru Sorgulama

Tapu Başvuru Sorgulama! Tapu Başvuru Sorgulama Nereden Yapılır? Tapu Başvuru Sorgulama Sonucu Nasıl Öğrenilir? Tapu Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tapu Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?
Tapu Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tapu başvuru sorgulama işlemi ile birlikte kolay ve hızlı bir şekilde imarlı ya da imarsız arsa durumu sorgulanabilir. Üzerinizde bulunan tüm taşınmazlara ait işlemler tapu başvuru sorgulama işlemi üzerinden gerçekleşebilir.

Bu işlem için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü online hizmetler kullanılmalıdır. Ayrıca başvuru sorgulama da istenen tüm aşamalar sırasıyla girilmeli ve başvuru güvenli şekilde sorgulanmalıdır.

Tapu Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tapu başvuru sorgulama işlemi yapacak kişiler şu adımları izleyebilir;

  • Tkgm.gov.tr sitesine giriş yapılmalı
  • Başvurulara ait yapılan işlemlerin sorgulamasında boş alanlar doldurulmalı
  • İl, müdürlük, başvuru yılı girilmelidir
  • Başvuru numarası ve kimlik numarası ile birlikte güvenlik kodu girerek sorgu işlemi tamamlanmalıdır

Tapu Başvuru Sorgulama Nereden Yapılır?

Tapu başvuru sorgulama işlemi yapmak isteyenler online üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerekli başvuru sorgulamasını gerçekleştirebilir. Başvuru sorgulamasında sizden istenen bilgileri girdikten sonra başvurunuzun durumunu izleyebilirsiniz.

Ayrıca daha önceki yaptığınız başvurular hakkında sorgu yapabilmeniz mümkündür. Mutlaka başvuru da sizden istenen tüm bilgileri giriş yaptıktan sonra güvenlik kodu ile birlikte bu sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. 

Tapu Başvuru Sorgulama Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Tapu başvuru sorgulama sonucunu öğrenmek isteyenler online üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde bu isteklerini gerçekleştirebilir. Kurumun online sayfası üzerinden yapılacak sorgu sonucu inceleme süreci sonucunda başvuru hakkındaki tüm detayları aktarır.

Bu şekilde başvurunuzun durumunu ve inceleme süresinde olup olmadığını rahatlıkla anlarsınız. Hem güncel hem de önceki başvurularınızı online üzerinden takip edebilirsiniz.

5/5 - (17 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu