Belediye Yardımları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Günümüzde değişen ekonomik şartlar nedeniyle gelir yetersizliği olan, düzenli gelire sahip olmayan yada hiçbir geliri olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi  sosyal yardımlar vermektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarını muhtaç kişilere hız kesmeden ulaştırmaya devam etmektedir. Ekonomik şartlar nedeni ile temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere gıda, erzak, barınma, yardım kartı gibi sosyal yardımlar veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ailelere destek olmaya devam etmektedir.

Sosyal yardımlardan yararlanmak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır; Belediyenin sunmuş olduğu sosyal yardımlardan faydalanabilmeniz için yardım başvurusu yapmanız gerekmektedir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için aşağıdaki size en uygun seçeneği kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

 • Belediye hizmet binalarından,
 • ALO 444 22 63 Beyaz Masa Hattından,
 • WhatsApp telefon hattı  (0414) 153 00 00 nolu numaradan,
 • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından,
 • Engelli Koordinasyon Merkezinden sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/2  soru, görüş ve isteklerinizi  form doldurarak iletebilirsiniz.

Beyaz masa üzerinden yetkililer sorular yöneltmekte ve verdiğiniz yanıtlar ile başvuru formunuz oluşturulmaktadır.

Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Yardım Şubesi ile iletişime geçerek yada bizzat giderek başvuru için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi yapmak için belediyenin resim internet sitesindeki istek ve şikayet takip linki üzerinden veya Beyaz Masayı arayarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Başvuru formunu teslim ettikten sonra başvuru sorgulaması yapmak için en az 15 gün beklemenizde fayda var. Bu süreç başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak biraz daha uzayabilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu; başvuru seçeneklerinden hangisini seçerseniz seçin yardım başvuru formu doldurmanız gerekir. Başvuru formunda kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, adres bilgileri, hanede yaşayan kişi sayısı, gelir ve giderlerinize ait bilgiler istenmektedir.  Bilgilerin doğru ve eksiksiz olması başvurularınızın değerlendirilmesi açısından oldukça önemlidir. Yardım almak istediğiniz yardım türünü formda işaretlemeyi unutmayınız.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu yetkili kişiler tarafından değerlendirmeye alınır ve sosyal inceleme ekipleri tarafından eve ziyaretler gerçekleştirilerek gerçek ihtiyaç sahiplerine kesin karar verilir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

 • Şehir dışından yardım başvurusu yapmak için ALO 153
 • Şanlıurfa il sınırları içerisinde yaşayan kişilerin yardım başvurusu yapması için  0 (414) 318 51 00
 • WhatsApp üzerinden iletişime geçmek isteyenler ise 0 (414) 153 00 00
 • Beyaz Masa Hattından yardım başvurusu yapmak için ALO 444 22 63

Yukarıda belirtmiş olduğumuz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numaraları üzerinden yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları;

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Yardım kolisi
 • Para yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Kira yardımı
 • Süt yardımı
 • Güzel evin yardım projesi
 • Hoşgeldin bebek yardım projesi
 • Çorba evi ve çorba çeşmeleri
 • Kronik ve Yaşlı Hastalara Sağlık Hizmeti Yardımı

Muhtaçlığı kanıtlanmış ihtiyaç sahiplerine gıda yardım kartı verilmektedir. Gıda yardım kartlarına yüklenen bakiye ile ihtiyaç sahipleri  merkezde yer alan Gıda Bankasından alışveriş yapabilirler.

Sıcak Yuvam Projesi ile yardıma muhtaç olan ihtiyaç sahiplerinin giyim eşyası, ev eşyası, kırtasiye malzemeleri gibi yardım türlerinden faydalanırlar.

Güzel Evim Yardım Projesi ile  barınma ihtiyaçlarını iyileştirmek adına evlerin bakım ve onarımları Belediye’nin yetkilileri tarafından karşılanmaktadır.

Hoş Geldin Bebek Yardım Projesi ile bebeğin masraflarını karşılayamayacak durumdaki ailelere, yeni doğan bebeğin temel ihtiyaçlarına dair malzemeler verilerek destek olunmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

15 yaş altı yetim-öksüz, dul, kimsesiz yaşlı, kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olanlar veya kaza sonucu işgücünü kaybetmiş olanlar, ailedeki kişi sayısına göre geliri yetersiz olanlar, muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar ve yardıma muhtaç asker ailelerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım vermektedir.

Çalışamayacak durumda ve kronik hastalığı olan kişilerden sağlık kurulu raporu, eşi vefat eden dul kadınlardan eşlerinin öldüğüne dair ölüm belgesi istenmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Sandığı Telefon Numarası

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım sandığı telefon numarası olarak 444 22 63’ü arayarak gereken her türlü bilgiyi alabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yılda ihtiyaç sahiplerine yılda 2 defa Ramazan ve Kurban Bayramında yardım kolisi vermektedir. Yardım kolisi ile ihtiyaç sahibi aileler bayram öncesi bir nebze olsa rahatlıyorlar.

Şanlıurfa yardım kolisi belediyeden sosyal yardım alan ve muhtarların belirlediği ailelere verilmektedir. Yardım kolisi almak isteyen vatandaşlar ALO 153 hattı üzerinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine başvuru yapabilirler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama ve Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi düzenli olarak  gıda yardımı yapan belediyeler arasındadır. Şanlıurfa Belediyesi gıda yardımı başvurusu için 0 (414) 318 51 00 numarasını arayabilir veya Whatsapp destek hattına 0 (414) 153 00 00 kısa mesaj atabilirsiniz. Gıda yardımı ve erzak yardımı almak için Alo 153 destek hattını arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/2 gıda yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Gıda Yardımı; Muhtaçlığı kanıtlanmış olan ailelere gıda bankası kartı verilmektedir. Gıda yardım kartı ile ihtiyaç sahipleri Gıda Bankasından alışveriş yapabilmektedirler.

Gıda bankasından alışveriş yapamayacak olan engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların gıda yardımları yetkililer tarafından adreslerine teslim edilmektedir.

Gıda yardım paketleri 4 kişilik ailenin 1 aylık temel mutfak ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ayni ve maddi yardımlarını tek seferlik yada düzenli olarak yapmaktadır. Düzenli olarak verdikleri yardımların başında yardım kartı bulunmaktadır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar Gıda Yardım Kartı sayesinde kimseye muhtaç olmadan alışveriş yapabilirler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu Engelli Koordinasyon merkezine veya beyaz masa hattına yapılır. İnceleme komisyonunun evinize yapacağı ziyarette hazırlayacağı rapor ile yardım başvurunuz netlik kazanır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama; Başvuru sonuçlarınızı öğrenmek için başvuru yaptığınız Engelli Koordinasyon Merkezine bizzat gidebilir, telefon ile arayabilir yada ALO 444 22 63 Beyaz Masa Hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

Başvurular ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kira yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek burada başvuru formu doldurması gerekir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

İkametgahı Şanlıurfa’da olan okuyan çocuğu olan aileler yada öğrenciler https://www.burshaberleri.com/burs/sanliurfa adresi üzerinden burs başvuru yapabilir, öğrenci bursu alabilmek için gerekli belge ve detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu; belediyenin para yardımı ile ilgili net bir açıklama yapmamaktadır. Gıda yardımlarını sosyal yardım kartına yükleme yapmakta fakat direk olarak maddi yardım yaptığı ile ilgili net bir bilgi vermemektedir.

Para yardımı almak isteyen vatandaşlar Beyaz Masa Hattını arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu; belediyenin resmi internet sitesinden veya belediyeye bağlı hizmet veren ilgili telefon numaralarından erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapabileceğiniz telefon numaraları ve internet adresini Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır başlıklı yazımızın içeriğinden bulabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı; engelli vatandaşlara belediye tarafından geziler, kurslar ve faaliyetler düzenlenmektedir. Engelli bireylere özel spor kursları verilmektedir. Psikolojik destek de veren belediye engelli bireyler için özveri ile çalışmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi engelli yardımları için https://www.sanliurfa.bel.tr/kategori/41/0/engelsiz-yasam linke tıklayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi evde sağlık hizmetleri birimine başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız T.C. Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri iletişim Merkezi: 444 38 33 nolu numarayı arayarak başvuru yapabilirler yada Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı bünyesindeki Koordinasyon Merkezi  telefon numarası 0414 318 55 55 üzerinden kayıt oluşturabilirler.

Yıldız Vermek İster Misin?

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu