Sosyal Yardımlar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Haliliye belediyesi gıda yardımı başvurusu! Haliliye belediyesi sosyal yardım başvurusu! Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Başvuru Formu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Başvurusu ve Sorgulama; Maddi gelir düzensizliği veya yetersizliği nedeni ile kendisinin ve ailesinin temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken kişi veya hanelere Şanlıurfa gıda bankası kartı verilmektedir.

Şanlıurfa il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahipleri Şanlıurfa yardımları ile desteklenmektedir. Beslenme için yetersiz sağlık koşullarına sahip kişiler Şanlıurfa gıda bankası kartı başvurusu yapabilirler. Şanlıurfa Belediyesi yardımlarının başında gıda yardım kartı gelmektedir.

Belediyeden tek seferlik veya düzenli gıda yardımı almaya hak kazanan kişi ve hanelere verilen gıda bankası kartı ile kişiler kimseye mahcup olmadan alışverişlerini yapabilmektedirler. Evden çıkacak engeli olan bireylerin gıda kolileri ev adreslerine teslim edilir. Ayrıca çölyak hastalarına özel glütensiz un verilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu Engelli Koordinasyon merkezine veya ALO Beyaz Masa üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için gerekli belgeler teslim edildikten sonra inceleme komisyonunun evinize yapacağı ziyarette hazırlayacağı rapor ile yardım başvurunuz tamamlanarak sonuca bağlanmaktadır.

Gıda Yardım Paketi; köftelik ve pilavlık bulgur, pirinç, sıvı yağ, çay, toz şeker, makarna, kuru fasulye, nohut, kırmızı mercimek gibi temel gıda ürünlerinden oluşmaktadır.

Kent merkezinde bulunan Gıda Bankasından kişiler temel ihtiyaçlarını karşılarlar.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama; Başvuru sonuçlarınızı öğrenmek için başvuru yaptığınız Engelli Koordinasyon Merkezine bizzat gidebilir, telefon ile arayabilir yada ALO 444 22 63 Beyaz Masa Hattını arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gıda Bankası Kartı başvuruları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Başvuru Formu

İster Engelli Koordinasyon merkezinden isterseniz de Beyaz Masa Hattı üzerinden başvuru yapın her iki seçenekte de gıda bankası kartı başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Beyaz Masa üzerinden yapılan başvurularda, çağrı merkezi çalışanlarının size ilettiği sorulara doğru ve eksiksiz şekilde cevap vermeniz halinde sizin adınıza form doldurulacaktır.

Başvuru formunda kimlik, iletişim, adres, maddi gelir ve giderlerinize dair sorular bulunmaktadır. Başvuru formu ve evinize gelen ekiplerin yapacağı inceleme sonucunda başvurularınız sonuca bağlanır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Kimlere Verilir?

Gıda Bankası 15 yaş altı yetim, dul, kimsesiz yaşlı, aile reisi kronik hastalık veya kaza sonucu işgücünü kaybetmiş olanlar, nüfusu yüksek geliri yok denecek kadar az olanlara ve yardıma muhtaç asker ailelerine öncelik verilerek gıda yardımı yapmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Şanlıurfa il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahipleri gerekli belgeler ile birlikte başvuru yapabilirler.

Şanlıurfa gıda yardım kartı için gerekli belgeler;

  • Kimlik kartı fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Fakirlik belgesi

Başvurular için gerekli belgelerin başında yukarıdaki belgeler bulunmaktadır. Diğer belgeleri öğrenmek için ALO Beyaz Masa Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışamayacak durumda ve kronik hastalığı olan kişilerden sağlık kurulu raporu, eşi vefat eden dul kadınlardan eşlerinin öldüğüne dair ölüm belgesi istenmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Başvuru Şartları

İhtiyaç sahibi olan başvuru için gerekli belgeleri tamamlayan ve başvuru merkezlerine gıda bankası kartı başvurusu yapan kişiler, evlerine gelen değerlendirme komisyonunun onayından geçerlerse gerekli şartları tamamlamış olurlar.

https://www.sanliurfa.bel.tr/icerik/43/4/sosyal-yardimlar adresinden başvuru şartlarını inceleyebilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

Şanlıurfa Belediyesi gıda bankası kartı ile ihtiyaç sahipleri kent merkezinde bulunan gıda bankası marketine giderek alışverişlerini yapabilirler.

Gıda yardım paketleri bankaya gelemeyecek kadar yaşlı veya engeli bulunan vatandaşların evlerine teslim edilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Limiti Ne Kadar?

Gıda Bankası limiti ne kadar sorusunun cevabı kart başvurusu kabul edilen vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Gıda yardımı limiti ailenin muhtaçlık seviyesine göre belirlenmektedir.

Gıda yardımı ne zaman yapılır;
Birinci derecede ki ihtiyaç sahiplerine 2 ayda bir
İkinci derecedeki ihtiyaç sahiplerine  4 ayda bir
Üçüncü derecedeki ihtiyaç sahiplerine 6 ayda bir yardım yapılmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası Kartı Bakiye Sorgulama

Şanlıurfa kent merkezinde bulunan gıda bankasına ihtiyaçlarını karşılamak için giden vatandaşlar, alışverişe başlamadan önce kasa görevlilerinden Gıda Bankası Kartı Bakiye Sorgulama işlemlerini yapabilirler.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu