Belediye Yardımları

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Yardım Başvuru Formu! Gıda Yardımı Başvurusu! Yardım Kartı Başvurusu! Sosyal Yardımları Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; işi olmayan, düzenli gelire sahip olmayan ve muhtaç vatandaşlara oldukça kapsamlı sosyal yardımlar sunan Konya Büyükşehir Belediyesi dar gelirlilere destek olmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ayni ve nakdi şekilde yapmaktadır. Konya Belediyesinin en çok başvuru aldığı sosyal yardım projesi ise sosyal yardım kartıdır. Sosyal yardım kartı başvurusu yaparak kart almaya hak kazanan ihtiyaç sahipleri kimseye mahcup olmadan alışverişlerini yapabilmektedirler.

Yazımızın içeriğinde Konya Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili detayları paylaşarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Belediyesinin en çok başvuru aldığı sosyal kart başvurusu belediyenin resmi internet sitesinden yapılmaktadır.

Konya Belediyesi yardım kartı başvurusu için https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ linke tıklayarak form doldurabilirsiniz.

Konya Belediyesi Eğitim Desteği için https://egitimedestek.konya.bel.tr/sodem/ linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğitim desteği başvuruları eğitim dönemi başlamadan önce yapılmaktadır.

Konya Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar yazımızın devamını okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; sosyal yardım başvurularını resmi internet sitesi üzerinden kabul eden Konya Belediyesi başvuru sonuçlarını da resmi internet sitesi üzerinden paylaşmaktadır. Konya Belediyesi kart başvurusu sorgulama işlemlerinizi başvuru yaparken kullandığınız link üzerinden yapabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Konya Belediyesi yardım başvuru formu; başvuru formunda kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, ailedeki kişi sayısı, gelir-giderlerinize dair bir takım sorular bulunmaktadır. Formda vereceğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması önemlidir.

Başvurular değerlendirme aşamasından geçtikten sonra, gerçek ihtiyaç sahipleri Konya Belediyesinden yardım almaya hak kazanacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Konya Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası; Kaysis isimli online sistem: (0312) 403 65 00

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Sandığı Telefon Numarası

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım sandığı telefon numarası 444 55 42 aradıktan sonra 6’yı tuşlayıp görevli personele bağlandıktan sonra detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Muhtaç, yoksul, işsiz, geliri olmayan, geliri olan fakat asgari ücretin 1/3’ünün altında kalan yani kısacası gerçek ihtiyaç sahipleri Konya Belediyesinden yardım alabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Konya Belediyesi yardım kolisi başvurusu; Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi yardım kolileri ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Belediyeden düzenli sosyal yardım alan kişilere yardımlar bayram öncesi ulaştırılmaktadır. Muhtarlıkların muhtaçlık listesinde yer alan kişiler yardım kolisi alabilirler.

Konya Belediyesi yardım kolisi başvurusu için ALO 153 nolu telefonu arayabilir yada belediyenin resmi internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Konya Belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusu için belediyenin resmi internet sitesi üzerinden veya ilgili telefon numaralarından arayarak yapabilirsiniz.

Gıda ve erzak yardımı başvurusu telefon numarası; 444 55 42 veya ALO 153 numaralı telefon üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Gıda yardımları koli olarak hak sahiplerinin evlerine teslim edildiği gibi sosyal yardım kartlarına bakiye yüklenerek de yapılmaktadır.

Sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahiplerinin gıda yardımları, sosyal yardım kartlarına her ay düzenli olarak yüklenmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı kolisinin içinde;  5 kg sıvı yağ, 4 kg un, 4 paket makarna, 1 kg nohut,1 kg mercimek, 500 gr çay, 3 kg şeker, 3 kg pirinç, 2 kg bulgur,  2 kg tahin, 1 kg salça ve 2 kg fasulye vardır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Konya Belediyesinin en çok başvuru aldığı yardım sosyal yardım kartı başvurularıdır. Sosyal yardım kartı ile vatandaşlar pos cihazının bulunduğu market ve iş yerlerinden rahatlıkla alışveriş yapabilmektedirler. Kimseye mahcup olmadan temel ihtiyaçlarını karşılayan dar gelirli vatandaşlar sosyal yardım kartı ile bir nebze olsa rahat etmektedirler.

Konya Belediyesi para yardımı almaya hak kazanan vatandaşların bakiyelerini sosyal yardım kartına yüklemektedir.

Ailede yaşayan kişi sayısına göre 225 TL ile 450 TL arasında bakiyeler kartlara düzenli olarak yüklenir. Market kasa görevlilerinden kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama

Konya sosyal yardım kartı sorgulama; ALO 153 çağrı merkezi ile iletişime geçerek yada sosyal yardım kartı başvurusu yaptığınız link üzerinden de sosyal kart başvuru sorgulama işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

Konya Belediyesi yardım kartı ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Konya Belediyesi Sosyal Yardımları;

  • Konya sosyal yardım kartı
  • Gıda yardımı
  • Erzak Yardımı
  • Maddi yardım
  • Eğitim yardımları
  • Hoşgeldin bebek projesi
  • Süt yardımı
  • Tarımsal destek kampanyası
  • Esnafa destek kampanyası

Konya Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşlar belediyenin resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Başvurusu

Konya Belediyesi eğitim desteği başvuru yapmak ve detaylı bilgi sahibi olmak için  https://egitimedestek.konya.bel.tr/sodem/ linke tıklayabilirsiniz. Eğitim desteği başvurusu için gerekli belgeler ve gerekli şartlara dair bilgileri link üzerinden edinebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Konya Belediyesi maddi yardım başvurusu; para yardımı almak isteyen vatandaşların sosyal yardım kartı başvurusu yapması gerekir. Konya Belediyesi maddi yardımlarını sosyal yardım kartlarına bakiye olarak yüklemektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Konya Belediyesi engelli yardımı; Engelli vatandaşlar, Engelli Destek Merkezi’ne kayıt yaptırmak için https://endem.konya.bel.tr/ linke tıklayarak kayıt oluştururabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Evde Sağlık Hizmetleri

Konya Belediyesi evde sağlık hizmetleri birimine başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız T.C. Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri iletişim Merkezi: 444 38 33 nolu numarayı arayarak başvuru yapabilirler.

5/5 - (7 Oy Verildi )

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu