Belediye Yardımları

Bolu Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Bolu Belediyesi Para Yardımı! Bolu Belediyesi Nakit  Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? Bolu Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Bolu Belediyesi Para Yardımı

Bolu Belediyesi Para Yardımı! Bolu Belediyesi Nakit  Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? Bolu Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Bolu Belediyesi para yardımı Bolu ilinde yaşayan temel yaşam masraflarını karşılamakta güçlük çeken vatandaşlar için başlatılmış bir projedir. Bolu Belediyesi para yardımı projesi Bolu Belediyesi’nin vatandaşına destek olmak için bu projeyi başlatmıştır.

Bolu Belediyesi Para Yardımı
Bolu Belediyesi Para Yardımı

Bolu ilinde ikamet eden dar gelirli birçok vatandaşın  zor günlerini  atlatırken destek olmak amacıyla yürütülen bir projedir. Bolu Belediyesi kalabalık ve yoksul ailelerin özellikle kış aylarında artan masraflar nedeniyle zor günler geçirilmemesi maçıyla bu projeyi başlatıyor.

Bolu ilinde ve hatta Türkiye genelinde bazı dönemler masrafların çok fazla olduğu aylar olabiliyor örneğin okulların açıldığı aylar. Bolu Belediyesi bu aylarda vatandaşının yanında daha  çok olarak her daim desteğini hissettiriyor.

Bolu Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Bolu Belediyesi para yardımı başvurusu yapmak isteyen birden fazla dar gelirli aileler tespit edilmeden önce dar gelirli vatandaşların doldurması gereken bir form bulunmaktadır. Bu forma erişebilmek için Bolu Belediyesi’nin resmi web adresinden forma ulaşmanız gerekmektedir.

Bu forma ulaşmak için https://www.bolu.bel.tr/ linkine tıklayarak Bolu Belediyesinin resmi web adresine gidebilirsiniz. Sayfada bulunan Bolu Belediyesi para yardımı başvuru formunu doldurarak başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Başvuru formunda yer alan içerikler şu şekilde olmaktadır;

 • Kişisel bilgileriniz (ad, soy ad, yaş, doğum tarihi gibi)
 • İletişim numarası
 • İkametgah adresi 
 • Maddi durumunuzu özetleyen bir yazı
 • Neden bu projeye başvurmak istediğinizi anlatan kısa bir yazı
 • İban numarası veya banka hesap numarası

Bu gibi bilgiler ve soruları içeren başvuru formunda bilgilerin doğrulu ve açıklığı formu dolduran kişiye aittir. Adil bir seçimin olması adına doğru bilgilerin beyan edilmesi gerekmektedir.

Bolu Belediyesi Nakit  Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen dar gelirli aileleri yıl içinde masraflarını karşılamak veya masraflarını hafifletmek adına başlatılan Bolu  Belediyesi para yardım projesi halk tarafından oldukça dikkat çekmiştir. Özellikle yoksul aileleri ve geçim sıkıntısı çeken aileleri tespit etmek amacıyla bazı şartlar koyulmuştur. Bu şartlar şu şekildedir.

 • Bolu ili sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet etmiş olmak
 • İkiden fazla çocuğu olup geçim sıkıntısı çeken aileler
 • Yetim ve  öksüz vatandaşlar
 • Şehit ve gazi aile veya akrabaları
 • Asgari ücretin altında maaş alan vatandaşlar
 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Engelli vatandaşlar( engelli olduğuna dair raporu tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmalı ve % 40 veya daha fazla engeli bulunmalı.)
 • Kronik rahatsızlığı nedeniyle herhangi bir işte çalışamayacak olan vatandaşlar

Bu belirtilen şartlardan en az birini sağlaması durumunda Bolu Belediyesi para yardımı projesine katılabilmektedirler. Listede belirtilen şartların doğrulukları çok önem taşımaktadır. Bolu Belediyesi en doğru kararı vermek için başvuran vatandaşlardan sağlık raporlarının beyanlarını istemektedir.

Beyan edilen bu belgelerin kesinlikle doğru olması gerekmektedir. Belgelerde tespit edilen herhangi bir yanlışlıkta kesinlikle ve kesinlikle yardımdan yararlanması veya yardımın geri alınması gibi konular söz konusu olmaktadır.

Belgelerinde herhangi bir eksiklik veya yanlış- yalan ifade olmayan vatandaşların başvuruları kabul olmaktadır. Bolu Belediyesi’nin vermiş olduğu bu para desteği her vatandaşa göre farklı miktar belirlenmektedir. Her vatandaşın aylık geliri ve ailesinde bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısına göre miktar belirlenir.

Bolu Belediyesin nakit para yardımı başvuru sırasında verdiğiniz iban numarası üzerinden sizlere ulaşmaktadır. Banka hesabı olmayan vatandaşlar için ise Bolu Belediyesi tarafından belirlene bir ekip tarafından kapalı bir zarf ile ihtiyaç sahibi ailelere iletilmektedir. Bolu belediyesi yapmış olduğu bu proje ile birçok dar gelirli aileye destek olmaktadır.

Belediye yardımları ilgili başlıklar ve detayları için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.


5/5 - (14 Oy Verildi )

Bir Yorum

 1. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk milyar 5 çocuğum var calisanim yok iki çocuğum okuyo çok zor durumdayim yardımcı olursanız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu