Belediye Yardımları

Şahinbey Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru! Şahinbey S.Y.D.V Başvuru Sonucu! Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvuru ve Sorgulama

Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru! Şahinbey S.Y.D.V Başvuru Sonucu! Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvuru ve Sorgulama

Sosyal yardım kapsamında Şahinbey Belediyesi ihtiyaç sahibi kimselere yardımcı olur. Yapılan yardımlar karşılıksız bir şekilde ihtiyaç sahibi kişilere yapılmaktadır. Muhtaçlık sınırında olan aileler tüm yardım gereksinimlerini belediyenin sosyal yardım işleri müdürlüğü yönetmeliğince gerçekleştirebilir.

Yönetmeliğe göre ihtiyaç sahibi kimseler bu yardımları tek seferlik ya da düzenli bir şekilde alabilmektedir. Muhtaçlık sınırında bulunan ailelere yapılan sosyal yardım başvuruları şu şekilde olabilir;

 • Nakit yardımı
 • Gıda yardımı
 • Kömür yardımı
 • Fatura desteği
 • Eğitim yardımı
 • Barınma yardımı
 • Sağlık yardımı

Yardım kapsamında en güncel bilgiler belediye tarafından sağlanmaktadır. Yardımların türü ve ismi belediyede farklı anılabilir. Ama genel anlamda sosyal yardımlar kapsamlı bir şekilde aynı amaca hitap eder. Çeşitli sosyal yardım başvuruları bizzat belediyeye giderek yapılabilir. Destekten yararlanacak kişiler kolej tepe mahallesi yeşil cami caddesinde yer alan Şahinbey belediyesine giderek müracaat da bulunabilir. Ayrıca müracaat edecek kişilerin ihtiyaç sahibi olması gerekir.

Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru
Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru

Muhtaç ailelere yönelik yapılan sosyal yardımlar kapsamında çeşitli yardımlar tek seferlik ya da düzenli bir şekilde alınabilir. Sadece ihtiyaç sahibi kimsenin başvuru yapabilmesine olanak tanıyacak şartları bulunur. Bu şartların tamamını taşıyan kişiler başvurusunu oluşturabilir. Belediyeden genel olarak talep edilecek sosyal yardım şartları şu şekilde olabilir;

 • Türk Vatandaşı olmak
 • Belediye sınırları içerisinde ikametgah adresinin bulunması
 • Belediye sınırlarında en az beş sene oturmak
 • Muhtaçlık sınıfında bulunmak
 • Aile halkında kişi başına düşen gelir sayısının asgari ücretin üçte birinden az olması
 • Herhangi bir gelir ya da maaşa bağlı olmamak
 • Evde bakıma muhtaç ve yaşlılar
 • Dul kimseler
 • Yeşil kart ya da mavi kart sahipleri

Hem başvuru şartları hem de başvuru yapacak kişiler bu şekilde açıklanabilir. Başvuru yapacakların dikkatli ve eksiksiz bilgilerle birlikte belediyeye giderek müracaat etmeleri önemlidir. Bu sayede başvurunuzun geçerli sayılabilmesi mümkün olur. Eğer başvuruya hak kazanmışsanız başvurunuz kısa süre içerisinde olumlu bir şekilde değerlendirilir. 

Bu değerlendirme işleyişe göre belediyenin belirlediği süre zarfında gerçekleşir. Belediye yoğunluk durumuna göre her başvuruyu sıraya alır ve sırası geldiğinde başvuruları olumlu ya da olumsuz bir şekilde değerlendirilir.

Şahinbey S.Y.D.V Başvuru Sonucu

Sosyal yardım başvuru sonucu eksiksiz evraklar vererek değerlendirmeye alınır ve belediyeden öğrenilebilir. Başvuru yaptığınız yerden detayları öğrenmek için mesai saatlerinde sabah 9 ile akşam 16 arasında belediyeyi ziyaret edebilirsiniz. Belediyenin sağladığı yardımlar kapsamında Şahinbey kaymakamlığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı gerekli sosyal yardımları sağlamaktadır. Öncelikli olarak belediyeden nasıl ve nerede başvuru yapacağınızı öğrendikten sonra başvuru sonucunuzu dayanışma vakfından öğrenebilmeniz mümkündür. 

Sosyal yardım başvurularında başvurusu olumlu yanıtlanan kişiler mutlaka sorgu işlemlerini gerçekleştirmelidir. Herhangi bir bildirim gelmediğinden dolayı başvuru sonucu kişinin kendisi tarafından öğrenilmelidir. Ayrıca başvurunun olumlu olduğunu öğrendikten sonra hak kazandığınız yardım talebinin ne zaman karşılanacağını kurumdan talep edebilirsiniz. 

Örneğin yardım desteği için nakit para başvurusunda bulunan kişiler bu desteklerin hangi yollarla ve ne zaman alınacağını mutlaka sorması gerekir. Özellikle PTT üzerinden yardım başvurusu yapacakların ücretleri yatırılır fakat bu durum belediyenin öngördüğü ödeme yöntemleri ile değişik şekillerde verilebilir.

Sosyal yardım paketleri kapsamında faaliyet dönemi boyunca her ihtiyaç sahibi kişiye destek sunulmaktadır. Ayrıca başvuru yapamayan kişiler dilerse 0 342 220 10 57 hat üzerinden iletişime geçebilir. Bizzat giderek başvuru yapamayan kişilerin talep ettikleri sosyal yardımlardan yararlanmak istediğini belirtir ve yardımlaşma vakfından bu yardımı talep eder. Gerekirse belediye personeli muhtaç aileleri ziyaret eder ve bu durumu neticeye kavuşturur.

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvuru ve Sorgulama

Şahinbey Belediyesi 3000 TL nakit desteği başvurusu bizzat belediyeye gittiğinizde yapılabilir. Bu destek kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler hane halkı sayısına göre ve çocuk durumlarına göre yardım başvurusunda bulunabilir. Muhtaçlık sınırına göre her hane birbirinden farklı rakamlar alabilir. 

Nakit para desteğinden yararlanacak kişilerin ek bir geliri olmaması ve asgari ücretin üçte biri oranında kişi başına düşen aylık gelirinin bulunması gerekir. Asgari ücretin güncelleme durumuna göre bu başvuruda hane halkına düşen gelir sayısı değişebilir. Ayrıca hem başvuru hem de sorgulama işlemleri aynı birimden yapılmaktadır.

Sorgulama yapacak kişilerin detayları öğrenebilmesi için mutlaka birime müracaat etmeleri lazımdır. İletişim destek üzerinden dilerlerse müşteri hizmetleri ile destek alabilir ve merak ettiklerini öğrenebilirler. İhtiyaç sahibi kimseler kuruma gitmeden önce müşteri hizmetlerini arayarak başvurular hakkında ve ödemeler hakkında bilgi alabilir.

Belediye yardımları ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.

3/5 - (1 Oy Verildi )

2 Yorum

 1. Yardım istiyorum gerçekten zor durumdayım yeter artık görün inanın ihtiyacım var zor durumdayım çocuklarımın ihtiyaçları karsiliyamiyorum lütfen yardım edin herkes yardım alıyor ben alamıyorum aile destek yardımı istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu