Belediye Yardımları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi bez yardımı! Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu! Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama ; Antalya Belediyesi işsizlik veya dar gelirlilik nedenleriyle geçimini sürdürmekte zorlanan kişilere, engellilik, yaşlılık gibi nedenlerle temel ihtiyaçlarını karşılamayan kişilere verdiği sosyal yardımlar ile destek olmaktadır.

Antalya Belediyesi sosyal yardımlar ile her sene birçok muhtaç ailenin temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır.

Antalya Belediyesi yardım başvurusu şartlarını  yerine getirenler için ayni ve nakdi yardımda bulunmakta, sizler için Antalya yardım başvurusu sürecine ilişkin tüm detayları yazımızın içeriğinde paylaştık. Vermiş olduğumuz bilgiler ile konuya dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden, belediyenin resmi internet sitesinden yada başvuru dilekçesi yazarak belediye binalarından Antalya Belediyesi yardım başvurusu yapabilirler.

Online başvuru yaparken form doldurmanız gereklidir. Formda bulunan sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermeniz başvuruların değerlendirilmesi açısından oldukça önemlidir.

Belediye binalarından başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımızdan burada yardım talepleri için dilekçe yazmaları istenecektir. İhtiyaç sahibi olduğunuzu ve almak istediğiniz yardım türünü belirtmeniz durumunda yardım başvurusu yapabilirsiniz. Belediye binalarında görevli personeller dilekçe yazmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Dilekçeyi yazıp teslim ettikten sonra başvuru süreciniz başlatılmış olacaktır.

Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Antalya Belediyesi yardım başvurusu yapan kişiler başvuru sonuçlarını belediyenin resmi internet sistemine https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama giriş yaparak öğrenebilirler.

Yardım başvurusu onaylanmış olan kişiler sistem üzerinden alacakları yardım türünü ve miktarını görebilirler.

Yapılacak olan yardımın miktarı ile süresi ailenin muhtaçlık durumuna ve belediyenin bütçesine göre değişiklik göstermektedir. Başvuruları kabul edilen kişilerin yardımları en yakın süre içerisinde hak sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Antalya Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuru yapmak için tercih ettiğiniz seçenek hangisi olursa olsun Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için doğru bilgilerle doldurulmuş olması ve  zorunlu olan bu belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir. Antalya yardım başvuru formunda yardım ihtiyacı olan kişiye ve ikamet ettiği hanedeki diğer bireylere dair sorular bulunmakta, bu bilgiler adı, soyadı, iletişim bilgileri, ikametgah bilgileri. gelir ve giderlerine dair sorular bulunmaktadır.

Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda araştırma yapılarak yardım alıp alamayacağınıza dair karar verilmektedir.

Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Antalya Belediyesi yetkili personelleri 0 (242) 249 54 34 nolu numaradan  iletişime geçerek yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Askıda fatura kampanyası için başvuru yapmak veya detaylı bilgi almak için  içinse ALO 185 yada 310 12 00 nolu ASAT Çözüm Merkezi hattını arayabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp ASAT: 0530 676 67 67 nolu numaraya şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Antalya Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Antalya il sınırları içerisinde ikamet eden yardım başvurusu yapan kişilerin başvuruları yetkili birimler tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Birimler tarafından sosyal inceleme raporu hazırlanmakta başvuru sahibine en uygun sosyal yardım türü belirlenmektedir. İhtiyaç sahiplerine verilecek olan yardım türü  “Ayni Nakdi Yardım Değerlendirme Kurulu” tarafından belirlenmektedir.

Ayni Nakdi Yardım Değerlendirme Kurulu tarafından  giyim eşyası, ev eşyası, gıda yardımı ve erzak yardımı olarak yapılmaktadır.

Bu kurul aynı zamanda evden çıkmaya engeli olan engelli, yaşlı yada hayatını yatağa bağlı olarak geçiren muhtaç kişilere aşevinde hazırlanan sıcak yemeklerin günlük olarak evlerine  dağıtımını da yapmaktadır.

Antalya yardım kartı belediyenin en çok başvuru alan yardım türüdür. Bu kart sayesinde vatandaşlar kimseye mahcup olmadan alışveriş yapabiliyorlar.

Antalya gıda ve erzak yardımı 4 kişilik bir ailenin 1 aylık temel mutfak ihtiyaçları giderilmektedir.

Ayni yardımların yanı sıra Antalya Belediyesi maddi yardım başvurusu da almaktadır. Maddi yardımlar ile birçok dar gelirli ailenin yüzü gülmektedir.

Antalya il sınırları içerisinde yaşayan, 24-60 ay arası çocuğu olan aileler için Halk Süt Yardımı vermektedir. Süt yardımı alabilmeniz için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Mama ve bez yardımı, yakacak yardımı, dul kadınlara yapılan yardımlar, şehit, gazi ailelerine yapılan yardımlar Antalya Belediyesinden alabileceğiniz sosyal yardım türlerindendir.

Antalya Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan veya karşılamakta güçlük çeken, geçimini sağlayamayan muhtaç kişilere Antalya Belediyesi tarafından sosyal yardımlar verilmektedir.

  • Muhtaç, işsiz, düzenli geliri olmayan
  • Eşi vefat eden veya boşanan dul kadınlar
  • %40 ve üzeri engelli vatandaşlar
  • Şehit, gazi yakınları
  • Afetzedeler
  • Öksüz-yetim çocuklar
  • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
  • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişiler
  • Maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdüremeyen öğrenciler
  • İş veya trafik kazası sonucunda iş görmezlik raporu olan kişiler

Kısacası gerçek ihtiyaç sahipleri Antalya Belediyesi sosyal yardımlarından faydalanabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu için 444 94 20 telefon numarasını arayabilir yada www.antalya.bel.tr sitesinden başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Yardım kolileri sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerine Ramazan Bayramı öncesi dağıtılmaktadır. Yardım kolisi almak isteyen vatandaşlar yukarıda belirtmiş olduğumuz başvuru seçeneklerinden biri ile yardım kolisi başvurusu yapabilirler.

Vermiş olduğumuz link üzerinden başvuru sorgulaması da yapmanız mümkündür.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar belediyenin resmi web sitesine giriş yapabilir veya belediye sosyal hizmetler birime bizzat Gıda Paketi Talep Formu doldurarak başvuruda bulunabilirler.

Antalya Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak her sene Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi ramazan kolisi vermektedir.

Düzenli olarak sosyal yardım almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerine, kendi ihtiyaçlarını diledikleri gibi karşılayabilmeleri adına Antalya yardım kartı verilir. Antalya Sosyal Kart ile ihtiyaç sahipleri kimseye muhtaç olmadan alışveriş yapabilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Antalya Belediyesi tarafından muhtaç kişi ve ailelerine sosyal kart verilmektedir. Yardım Kartına genellikle 200-400 TL arasında limit yatırılmaktadır.

Kişiler, bu limit doğrultusunda gıda, temizlik vb. temel ihtiyaçlarını anlaşmalı market ve mağazalardan satın alabiliyorlar.

Sosyal Kart Başvurusu yapacak olan kişilerin muhtarlıktan muhtaç olduğunu gösteren ‘fakirlik belgesi’ alması gerekiyor. Bu belge yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Antalya yardım kartı başvurusu için ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediye binalarına yada  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il- ilçe müdürlüklerine giderek bizzat başvuru yapabilirler.

Ayrıca Antalya Belediyesi telefon numarası üzerinden de  sosyal kart başvurusu yapabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılan sosyal yardım kartlarını BİM, A101, ŞOK, Migros gibi zincir marketlerde kullanabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama

Antalya Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapan ihtiyaç sahipleri başvuru sonuçlarını öğrenmek için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama linkine tıklayarak Antalya yardım kartı sorgulama işlemlerini yapabilirler.

Ayrıca bizzat başvuru yaptığınız yerlere giderek yada telefon ile iletişime geçerek de yardım kartı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Antalya Belediyesi maddi durumu geçimini sağlamak için yetersiz olan ailelere maddi yardımda bulunmaktadır. İşi olmayan, her hangi bir geliri bulunmayan veya hane haklı geliri asgari ücretin 1/3’ünün altında olan kişilere başvuru yapmaları halinde maddi yardım yapmaktadır.

Antalya Belediyesi maddi yardım ödemelerini ihtiyaç sahiplerinin Sosyal Kartlarına yüklemektedir. Bu sayede muhtaç kişiler yardım kartları ile rahatça ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler.

Maddi yardım almak isteyen dar gelirli yada geliri olmayan vatandaşların sosyal kart başvurusu yapması gerekmektedir. Sosyal kart başvurusu kabul edilen kişilere düzenli olarak para yardımı yapılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Antalya Belediyesi erzak yardımı başvurusu için  ABİM’in 444 94 20 nolu telefonu arayabilir veya www.antalya.bel.tr adresinden  Gıda Paketi Talep Formu doldurabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Antalya Belediyesi engelli vatandaşların yaşam kalitelerini yükseltmek, sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak ve bağımsızlaşmalarına destek olmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. Engellilere yönelik sosyal, kültürel, eğitsel, sanatsal ve sportif konularda ulusal ve uluslar arası kuruluşlarla ortak projeler geliştirerek  projelerin uygulanmasını sağlayarak engelli vatandaşların topluma kazandırılması için çalışmalar yapmaktadır.

Engelli vatandaşlar için verilen hizmetler için https://www.antalya.bel.tr/kurumsal/birimler/engelli-hizmetleri-sube-mudurlugu linke tıklayabilirsiniz.

Antalya Belediyesi Engelli yardım başvurusu için 0 (242) 249 54 34 nolu numarayı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri

Hasta ve ihtiyaç sahibine destek veren birimden hizmet almak isteyen vatandaşlar, 0 242 326 94 06 numaralı telefondan evde sağlık hizmetleri başvurusu yapabilirler.

5/5 - (11 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu