Belediye Yardımları

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Ordu sosyal market başvuru formu! Ordu valiliği yardım başvurusu! Ordu sosyal yardımlaşma başvuru! Ordu büyükşehir belediyesi yardım kolisi! Ordu gıda yardımı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Ekonomik anlamda geçimini sürdürmekte güçlük çeken ailelere Ordu Büyükşehir Belediyesi yardımları ile destek olmaktadır.

Salgın nedeni ile artan sosyal yardım başvurularına Ordu Belediyesi titizlik içerisinde cevap vermektedir. Gıda ve erzak yardımı, sosyal yardım kartı, yakacak yardımı ve para yardımı Ordu Belediyesi sosyal yardımların başında gelmektedir.

Ordu Belediyesi ayni ve maddi yardımlar ile vatandaşların yanında olmaya devam etmektedir.

Yazımızın içeriğinde Ordu Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detayları paylaşacağız.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Ordu Belediyesi sosyal yardımları ile muhtaç ve yoksul vatandaşlara desteklerini sürdürmektedir. Ordu il sınırları içerisinde ikamet eden yoksul vatandaşlar, gıda ve erzak yardımı, yakacak yardımı, sosyal yardım kartı yardımı başvurusu yapabilirler. Bu yardımlar Ordu Belediyesi’nin en çok başvuru aldığı sosyal yardımlardır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları aşağıdaki gibidir;

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Barınma yardımı
 • Kira yardımı
 • Para yardımı
 • Giysi yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Mobilya, eşya yardımı
 • Öğrenci yardımları
 • Sağlık yardımı
 • Engelli yardımları
 • Tıbbi araç, gereç ve malzeme yardımı
 • Muhtaç dul kadınlar için yapılan yardımlar
 • Afetzedeler için yapılan yardımlar
 • Muhtaç şehit, asker ve gazi ailelerine yapılan yardımlar
 • Yeni doğan bebek yardımları
 • Evde bakım ve evde temizlik hizmeti
 • Ev tamiratı yardımı

Ordu Belediyesi gıda yardım kolisi ile birçok ailede sıcak yemek pişirilmesine vesile olmaktadır. Gıda yardımı ile ailelerin 1 aylık mutfak ihtiyaçlarına destek olunmaktadır. Bu yardımlar tek seferlik yada düzenli olarak yapılmaktadır. Gıda yardımının nasıl yapılacağı ailede yaşayan kişi sayısına ve ailenin muhtaçlık durumuna göre belirlenmektedir.

Ordu Belediyesi yakacak yardımının yanı sıra ailelere soba, mobilya, beyaz eşya yardımı da yapmaktadır.

Ordu Belediyesi yardım projeleri ile evde bakım ve evde temizlik hizmeti sunarak yaşlı kimsesi olmayan vatandaşlara evlerinde hizmet vermektedir. Ayrıca evleri kötü durumda olan muhtaç vatandaşların ev onarımı için ekip gönderilerek evlerinin tamiratını da yaptırmaktadır.

Muhtaç ailelerin eğitim gören çocuklarına kırtasiye yardımı, ayakkabı, mont, bot ve okul forması vermektedir. Ayrıca, öğrenci bursu ile öğrencilerin eğitim hayatına kesintisiz devam edebilmeleri için maddi yardım sağlamaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi yardımlarını  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı sorumluluğunda dağıtmaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Ordu Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde asgari yaşam standartlarını sağlayamayan vatandaşlara ayni ve maddi yardım verilmektedir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi işi olmayan, çalışamayan engelli, yaşlı ve kronik hastalar, öksüz, yetim çocuklar, muhtaç kişilerin dışında dar gelirli ve yoksul olarak kabul edilen hane kişi başı ortalama geliri, asgari ücretin 1/3’ü ve altında olan vatandaşlara ayni ve maddi yardımlar ile destek oluyor.

Ayrıca sağlık sorunları ile çalışamayacak durumda olan kişilere ve engelli bireylere de destek olunmaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ordu il sınırları içerisinde yaşayan muhtaç vatandaşlar Büyükşehir Belediye binasında veya bağlı oldukları ilçe belediyesinde başvuru formu doldurarak ve gerekli evrakları teslim ederek sosyal yardım başvurusu yapabilirler.

Başvuru esnasında gerekli olan evraklar başvuru yapacağınız yardım türüne ilişkin olarak değişmektedir. Başvuru formu, fakirlik belgesi, kimlik kartı, SGK dökümü, ikametgah belgesi başvuru esnasında gerekli olan belgelerin başında gelmektedir.

Bazı durumlarda vatandaşlardan ek belgeler talep edilmektedir. Örneğin; engelli vatandaşlardan engelli raporu istenmektedir.

Ordu Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de sosyal yardım başvurusu almaktadır.

E-devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru esnasında almak istediğiniz yardım türüne ilişkin şıkkı işaretlemeyi unutmayınız.

Ordu Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi üzerinden yardım sürecine dair detaylı bilgi alabilir ve yardım başvurusu yapabilirsiniz. Ordu yardım başvurusu çağrı numarası 0452 666 52 23 ya da 0452 666 52 27 hattını arayarak yardım taleplerinizi çağrı merkezi çalışanları aracılığı ile yetkililere iletebilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Ordu Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparken başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Formlar içerisinde istenen bilgiler başvuru sahibine ait kimlik bilgileri, iletişim ve adres bilgileridir.

Ayrıca muhtaçlık seviyenizin tespit edilmesi açısından aylık gelir ve giderlerinize dair sorular da bulunmaktadır.

Hanelere yapılacak olan yardımlar başvuru formundan elde edilecek olan bilgilere göre belirlenmektedir.

Yardım başvurusu yaparken sizden istenen bilgilerin tam bir şekilde olması başvurularınızın olumlu değerlendirilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Yanlış bilgi vererek yardım almaya hak kazanan kişiler, aldıkları yardımı güncel faizi ile birlikte geri ödemek zorundadırlar. Geri ödemeyi reddeden kişilere, belediye tarafından dava açılarak yasal süreç başlatılır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ordu Belediyesine yardım başvurusu yapan vatandaşların başvuru sonuçları 15 gün ile 1 ay arasında belli olmaktadır.

E-devlet başvuruları yine e-devlet üzerinden yardım başvurusu sorgulama işlemi ile öğrenilir.

Belediye binalarından yüz yüze yapılan başvuruların sonuçlarını ister belediye binasına giderek, isterseniz de ilgili telefon numaralarını arayarak öğrenebilirsiniz.

Başvuru sorgulama için başvuru tarihinden itibaren 15 gün geçmesini bekleyiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Ordu Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; belediye binasında gidemeyecek durumda olan, yardım başvurusu yapmak isteyen ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına  0452 666 52 27 ya da 0452 66 52 23 numaralı hat üzerinden ulaşabilirler.

Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’ne 0452 666 61 82’yi arayarak ulaşabilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Ordu Belediyesi gıda yardımı yaparken ailelerin temel ihtiyaçlarına yönelik gıda kolisi hazırlamaktadır.

Belediye gıda yardımlarının yanı sıra, sene içerinde özel dönemlerde aşevi çadırları kurarak  sıcak yemek hizmeti de vermektedir. Belediyenin resmi web sitesi üzerinden aşevi çadırlarının ne zaman kurulacağı duyurulmaktadır.

Ordu Belediyesi koli yardımı için Belediyenin Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne  başvuru yapabilirsiniz.

Belediye binasında başvuru formu doldurduktan sonra yetkililer evinize ziyaret gerçekleştirir. Evinize inceleme için gelen yetkili kişilere hanede yaşayan kişilerin kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, SGK dökümü, nüfus kayıt belgesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden yardım alıp almadığına ilişkin olan belgeleri teslim etmeniz gereklidir.

Ayrıca okula giden çocuğu olan ailelerin öğrenci belgesi de teslim etmesi gerekir.

Düzenli olarak gıda yardımı almaya hak kazanan ailelere sosyal yardım kartı verilmektedir. Böylece aileler kimseye mahcup olmadan kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadırlar.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Başvurusu

Ordu Belediyesi erzak kolisi başvurusu yapan muhtaç vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır. Geliri ve sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar Ordu Belediyesi erzak kolisi başvurusu yapabilirler.

Ordu Büyükşehir Belediyesi erzak kolisi başvurusu için bağlı olduğunuz muhtarlık ile iletişime geçebilir, belediye binasından başvuru yapabilirsiniz.

e-Devlet Doğalgaz Yardım Başvurusu

Ordu Büyükşehir Belediyesi  Yardım Kolisi  Başvurusu

Ordu Belediyesi Ramazan ayı başlangıcında ve Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi dağıtmaktadır. Ordu belediyesine  zabıta ve muhtarlıklar tarafından ihtiyaç sahibi olduğu bildirilen kişiler başvuru yapmadan yardım almaktadırlar.

Ordu Belediyesi yardım kolisi almak isteyen vatandaşlar muhtarlık ile iletişime geçebilir veya belediye binasına giderek yardım kolisi başvurusu yapabilirler.

Düzenli yardım almaya hak kazanan ailelerin yardımları sosyal destek kartı aracılığı ile ulaştırılmaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Geliri olmayan, işsiz, sosyal güvencesi olmayan, üzerine kayıtlı mülkü bulunmayan kişiler belediye binasına giderek Ordu Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapabilirler.

Ordu Belediyesi maddi yardım ve düzenli gıda yardımlarını sosyal yardım kartlarına bakiye yükleyerek yapmaktadır.

Sosyal yardım kartını pos cihazının olduğu market ve iş yerlerinde temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Ordu Büyükşehir Belediyesi para yardımı için belediye binasında başvuru formu doldurmalı ve gerekli evrakları teslim etmeniz gereklidir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi maddi yardım başvurusu telefon numarası 0452 666 52 23 ve 0452 666 52 27 numaralı hatlar üzerinden yetkililer ile iletişime geçerek yardım taleplerinizi iletebilir, başvuru süreci ve gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

5/5 - (7 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu