Güncel

Öğrenciye telefon desteği

Öğrenciye telefon desteği ne zaman? Öğrenciye telefon desteği nasıl başvurulur? Öğrenciye ücretsiz internet

Öğrenciye telefon desteği ne zaman?

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Öğrenciye telefon desteği ne zaman? Öğrenciye telefon desteği nasıl başvurulur? Öğrenciye ücretsiz internet

Öğrenciye telefon desteği
Öğrenciye telefon desteği

Son dönemde yurtdışından gelen cep telefonu fiyatlarındaki artışlar, öğrencileri zor durumda bırakıyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı müjde, öğrencileri sevindirdi. AK Parti Seçim Beyannamesinde yer alan vergisiz cep telefonu ve bilgisayar alımı, öğrencilere büyük bir kolaylık sağlayacak.

Öğrencilerin bir defaya mahsus olmak üzere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar alımı yapabileceği belirtiliyor. Üstelik aylık 10 GB ücretsiz internet desteği de sağlanacak. Vergi muafiyeti sonrası cep telefonu ve bilgisayar alacak öğrenciler, son gelişmeleri yakından takip ediyor.

Ancak henüz vergisiz cep telefonu satışına yönelik bir tarih açıklaması yapılmadı. Üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrencilerin yararlanabileceği vergi muafiyeti, bir defaya mahsus olarak geçerli olacak.

Cep telefonu alımlarında yüzde 50 ÖTV ve yüzde 18 KDV alındığı düşünüldüğünde, öğrencilere sağlanacak vergi muafiyeti büyük bir avantaj olarak görülüyor. Yenilenmiş ürün niteliğindeki telefonlarda ise 12 aya kadar taksit imkanı sağlanacak.

Öğrencilerin teknolojik ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bu düzenleme, eğitim hayatlarında daha verimli olmalarına da yardımcı olacak. Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar alımı için detaylar netleştiğinde, öğrencilerin bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmaları bekleniyor.

ÖĞRENCİ YARDIMLARI NELERDİR? NASIL BAŞVURULUR?

Öğrenciye telefon desteği nasıl başvurulur?

Şu an için vergisiz cep telefonu ve bilgisayar alımı için başvuru süreci hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ancak vergi muafiyeti sağlanacak öğrencilerin, vergisiz alım yapabilmeleri için belirli şartları yerine getirmeleri gerekebilir.

Bu şartlar ve başvuru süreci hakkında ilerleyen günlerde daha detaylı bilgilerin açıklanması bekleniyor. Öğrencilerin, konuyla ilgili gelişmeleri takip etmeleri ve resmi kaynaklardan bilgi almaları önerilir.

Öğrenciye ücretsiz internet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı müjdeye göre, öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar alımı yanı sıra aylık 10 GB ücretsiz internet desteği de sağlanacak. Bu destek, öğrencilerin eğitim hayatlarında internet kullanımını daha verimli hale getirmelerine yardımcı olacak.

Ancak henüz ücretsiz internet desteği için nasıl başvurulacağı ve hangi şartların aranacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili detaylar netleştiğinde, öğrencilerin resmi kaynaklardan bilgi almaları önerilir.

ÖĞRENCİ MADDİ VE BURS YARDIMLARI!!

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu