Güncel

Japonya Büyükelçiliği Hibe 2023

Japonya Büyükelçiliği Hibe Başvuru! Japonya Büyükelçiliği Hibe Desteği! Japonya Büyükelçiliği Hibe Şartları! Japonya Büyükelçiliği Hibe Kimlere Verilir?

Japonya Büyükelçiliği Hibe

Japonya büyükelçiliği hibe desteği yerel projeleri desteklemektedir. Japonya devleti tarafından 1989 yılında resmi kalkınma yardımı olarak azgelişmiş ülkelere uygulanan bir hibe desteğidir. Bu destek kapsamında insanların temel ihtiyaçlarını mali yardımlarla karşılamak ve yaklaşık 140’tan fazla ülkeye çeşitli projelerin sağlanması adına destek sunulmak hedeflenir.

Japonya Büyükelçiliği Hibe
Japonya Büyükelçiliği Hibe

Hibe desteğinden yararlanacak kişilerin mutlaka yerel projelere hibe programı kapsamındaki mali desteklerde gerekli detayları incelemeli ve Japonya ve Türkiye arasında imzalanan bir protokol kapsamında hibe desteğinden yararlanmak için iş kolunu buna göre seçmesi gerekir.

Japonya Büyükelçiliği Hibe Başvuru

Japonya büyükelçiliği hibe için başvurular büyükelçiliğe yapılacaktır. Elçilik uygun gördüğü projeleri değerlendirdikten sonra proje faaliyetleri kapsamındaki hibe desteğini sağlamaktadır. Öncelikli olarak dosya tesliminde gerekli tarih aralığında kuruma giderek vermeli ve bu doğrultuda incelemelerin yapılması için gerekli süreyi beklemeniz lazımdır.

Yapacağınız işin her türlü ayrıntısını proje faaliyetleri kapsamında göstererek projenin hibe desteğinden yararlanabilmesine imkan tanıyacak işlemleri açıklamalısınız.

Japonya Büyükelçiliği Hibe Desteği

Japonya büyükelçiliği hibe desteği Doğu ve Güney Anadolu bölgelerinde yapılan başvurularda gerçekleşir. Bu bölgelerde yapılacak iş çeşidine göre bir başvuru yapacak kişiler incelenir ve gerekli görülürse hibe desteği verilir.

Hibe desteği kapsamında bütçe yönetimi tecrübesi olan projelerde birbirinden farklı işler bulunabilir. İş fikirleri kapsamında son derece çeşitli olan başvurular vardır. Bu projeden fayda sağlayacak kişilerin tüm bölgeyi kapsayacak bir etki ile işlerini yerine getirmesi gerekir.

Japonya Büyükelçiliği Hibe Şartları

Japonya büyükelçiliği hibe şartlarında başvurudan yararlanacak kişiler şu şekildedir;

  • Başvuru sahibi yerel seviyede kalkınma projelerini uygulayabilecek kimse olmalıdır
  • Başvuru yapacak kişinin sürdürülebilir bir kapasiteye sahip olması lazımdır
  • Başvuruda kar amacı taşımayan kuruluşlar başvuru yapabilir

Japonya Büyükelçiliği Hibe Kimlere Verilir?

Japonya büyükelçiliği hibe desteği için bu destekten fayda sağlayacak kişiler yaklaşık olarak 80.000 $ civarında hibe desteğinden yararlanabilir. Başvurusunu yapacak kimseler proje kapsamında eğitim, temel sağlık, engellilere yönelik birtakım destekler ve kalkınmada kadın girişimcilerin katkılarıyla oluşan projelere destek sağlar. Desteğin sağlanacağı kurum ya da kuruluşların ticari kaygı adı altında kar amaçlı işler yapmaması gerekir.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu