Belediye Yardımları

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu! Gıda Yardımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Talep Formu Sosyal Yardım, Yardım Kolisi, Yardım Kartı, Gıda Yardımı, Bebek Yardımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Mersin il sınırları içerisinde ikamet eden, dar gelirli yada geliri olmayan gerçek ihtiyaç sahiplerine Mersin Belediyesi sosyal yardımlar yapmaktadır. Yardımlar halkın genel sorunlarını gidermek amacı ile yapılmaktadır.

Gıda yardımı, sosyal destek kartı, erzak yardımı, maddi yardımların yanı sıra birçok farklı yardım projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olan Mersin Belediyesine yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Yazımızın içeriğinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili merak edilen, en çok araştırılan soruları cevaplayarak sizleri sosyal yardımlar ile ilgili aydınlatmaya çalışacağız.

Mersin Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Mersin Belediyesi yardımları; ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından en çok başvuru yapılan Halk Kart projesidir. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden Mersin Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin kimseye mahcup olmadan alışveriş yapabilmesi adına sosyal destek kartı projesini hayata geçirmiştir. Maddi yardım almak isteyen vatandaşlar Mersin Halk Kart Başvurusu yapabilirler.

Mersin Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen yardımlar;

 • Sosyal Destek Kartı (Halk kart)
 • Gıda Yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Yardım Kolisi
 • Maddi Yardım
 • Bebek Yardımı (El Bebek Gül Bebek Projesi)
 • Öğrenci bursları
 • Aşevi sıcak yemek dağıtımı
 • Engelli yardımları

Mersin Belediyesinden sosyal yardım almak isteyen vatandaşların başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir. Başvuru koşullarını sağlayan vatandaşlar gerekli evraklar ile birlikte Mersin Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapabilirler.

Mersin Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan dar gelirli vatandaşlar Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı veya Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü’ne bizzat giderek yardım başvurusu yapabilirler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapabileceğiniz diğer bir seçenek ise sosyalyardim@mersin.bel.tr adresine almak istediğiniz yardım türüne ilişkin mail atmak olacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Şube Müdürlükleri veya resmi internet sitesi üzerinden https://mersin.bel.tr/sosyal-destek-kart-halk-kart halk kart başvurusu yapabilirsiniz.

Mersin Belediyesi Aşevi hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşların Sosyal Yardım ve Danışma Merkezi’ne giderek burada aşhane başvuru formu doldurması gerekmektedir.

Engelli yardımları için ise Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığına bizzat giderek ya da mail yolu ile iletişime geçerek, medikal ürün ve cihaz desteği için medikal malzeme talep formu doldurmanız gerekmektedir.

Mersin Belediyesi lisans eğitimi alan öğrencilere öğrenci bursu vermektedir. Öğrencinin nerede eğitim aldığı fark etmeksizin, ailesinin ikametgahı Mersin il sınırları içerisinde ise dar gelirli olan öğrenciler burs başvurusu yapabilmektedir. Mersin Belediyesi öğrenci bursu başvurusu için https://www.mersin.bel.tr/ linke tıklayabilir ya da Teksin Mersin Mobil adreslerinden başvuru yapabilirler. ALO185 Teksin Mersin Çağrı Merkezini arayarak öğrenci bursu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yüz yüze yapılan başvurularda sizlerden bir takım belgeler talep edilmektedir. Öncelikle ihtiyaç sahibi olduğunuzu fakirlik belgesi ile ispat etmek durumunda olduğunuzu unutmayınız. Başvuru yapmak için kuruma giderken muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ve ikametgah kağıdına ihtiyacınız olacaktır.

Fakat başvuru yapacağınız yardım türüne ilişkin sizlerden farklı belgeler de talep edilebilir. Başvuruya gitmeden önce yardım başvurusu ile ilgili vermiş olduğumuz telefon numarasından detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Mersin Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Mersin Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşların online sistemden veya başvuru merkezlerinden yardım başvuru formu doldurması gerekmektedir. Aşevi hizmetleri için aşhane başvuru formu, gıda yardımı için gıda ve erzak başvuru formu, engelli bireylerin ihtiyaçları için medikal malzeme talep formu, halk kart başvurusu için halk kart başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin doğru ve güncel olması başvurularınızın değerlendirme aşamasında önem arz etmektedir. Başvuru formları ve evraklarını teslim eden vatandaşların evleri Meslek elemanları tarafından ziyaret edilerek rapor hazırlanmaktadır. Yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda yardım almasına karar verilen vatandaşlar Mersin Belediyesi sosyal yardımlarından faydalanmaya başlarlar.

Mersin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Mersin Belediyesine yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını nasıl öğrenebileceğini merak etmektedir. Vatandaşlar Mersin Büyükşehir Belediyesi kriz masasıyla iletişime geçebilir,  Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünün Çağrı merkezi ya da Whatsapp iletişim hattından üzerinden yardım başvurusu sorgulama işlemlerini yapabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

Mersin Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Mersin Belediyesi yardım başvurusu telefon numaraları üzerinden yetkililer ile iletişime geçebilir, yardım sürecine dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Merkezi telefon numarası: 0324 533 37 21
 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Merkezi cep telefonu numarası: 0530 844 23 33 veya 0530 844 23 24
 • Mersin Büyükşehir Belediyesi WhatsApp destek hattı: 0530 844 23 35
 • Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü telefon numarası: 444 2 153
 • Öğrenci bursu sorgulama için: 0324 232 34 32 veya 0324 533 22 05 nolu telefonları arayarak yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Mersin Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım talebi iletecek olan vatandaşların öncelikle ihtiyaç sahibi olması ve bu durumu muhtaçlık belgesi ile ispatlaması istenmektedir. Almak isteyeceğiniz yardım türüne ilişkin bazı kişilerden bir takım ek evraklar istenmektedir.

Mersin Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • Kronik hasatlığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan vatandaşlardan en az %40 engelli raporu
 • Afetzedelerden bilirkişi raporu
 • Öğrencilerden öğrenci belgesi
 • Kira sözleşmesi
 • İkametgah Belgesi
 • Fakirlik belgesi
 • Eşi vefat etmiş kadınlardan eşlerinin ölüm raporu

Başvuru dilekçesinin yanı sıra bulunduğunuz duruma ilişkin bu belgelere de ihtiyacınız olabilir. Başvuruya giderken evraklarınızın hazır olması başvuru sürecinizi hızlandıracaktır.

Yoksullar, dar gelirliler, engelliler, dar gelirli ailelerin okuyan çocukları, öksüz-yetim çocuklar, muhtaçlar, şehit-gazi yakınları kısacası yardıma ihtiyacı olan kişiler Mersin belediyesine yardım başvurusu yapabilirler.

Yapılacak olan yardımın içeriği ve süresi ailenin muhtaçlık durumuna, ailedeki kişi sayısına göre değişmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı

Mersin Belediyesi, Vakıfbank işbirliği ile dar gelirli ailelerin rahatça alışveriş yapabilmeleri için Halk Kart projesini hayata geçirmiştir. Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Şube Müdürlükleri veya resmi internet sitesi üzerinden https://mersin.bel.tr/sosyal-destek-kart-halk-kart halk kart başvurusu yapabilirsiniz.

Yardım kartı almaya hak kazanan vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma ve Danışma Merkezinde imza karşılığı sosyal yardım kartlarını teslim edilmektedir.

Mersin sosyal yardım kartı BİM, A101, ŞOK mağazalarında geçerlidir. Halk kart limitleri ailenin muhtaçlık seviyesine ve hanede yaşayan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Talep Formu Sosyal Yardım, Yardım Kolisi, Yardım Kartı, Gıda Yardımı, Bebek Yardımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Mersin Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar aşağıda belirtmiş olduğumuz kendisine uygun olan başvuru seçeneklerinden birini kullanarak yardım taleplerini yetkililere iletebilirler.

 • Gıda yardımı başvurusu için; Çankaya Mah. İstiklal Cad. No:67 Mersin Büyükşehir Belediye Ek Hizmet Binası A Blok Kat:7 Akdeniz/MERSİN adresinde bizzat gıda yardımı başvuru formu doldurabilirsiniz.
 • Mersin Belediyesi resmi internet sitesi sosyalyardim@mersin.bel.tr üzerinden form doldurabilirsiniz.
 • 0324 533 2234 nolu numaradan yetkililer ile iletişime geçerek gıda yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi; Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi belediyelerin ve muhtarlıkların belirlediği ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi veya erzak kolisi verilmektedir.

Yardım kolisi almak isteyen vatandaşlar Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına yardım kolisi başvurusu yapabilirler. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde yardımlarınız adresinize teslim edilecektir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi nakit yardım başvuruları için Halk Kart başvuru seçeneğini kullanabilirsiniz. Belediye maddi yardımlarını Halk kart sahiplerinin hesaplarına düzenli olarak yatırmaktadır.

İhtiyaç sahipleri yatırılan limitler ile temel ihtiyaçlarını rahatça karşılayabilme imkanı bulmuştur.

4.7/5 - (3 Oy Verildi )

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu